0тносно цветовете

  • 2 571
  • 50
На колко години вашите деца започнаха да разпознават цветовете.Маги разпознава само зеленото(ако не го налучква)а като я питаш на всичко казва син.Майка ми взе да се притеснява ида вкарва разни мухи в главата
Виж целия пост
# 1
След 3-годишна възраст - някъде към 3 и половина годинки научи всички основни цветове. Преди това ги бъркаше и познаваше само някои.
Виж целия пост
# 2
Син, зелен, червен, жълт, черно, бяло - около двете годинки. Нюансите и останалите цветове до към 3.
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми на две години категорично разпознаваше розово и златно! Постепенно, докато дойде време да тръгне на детска градина, научи и другите цветове.
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми на две години категорично разпознаваше розово и златно!  ...
Като се замисля, май и моята познаваше розовото. Joy
Виж целия пост
# 5
Синът ми е на почти 2г и 6м. Все още се колебая дали познава червеното или просто от време на време го нацелва. По някога цели и зеленото. Ако се опитам да го "изпитвам" с цветните кубчета на строителя стигаме до пълен провал.
Виж целия пост
# 6
Като чета май е индивидуално за всяко дете.Аз си мисля че още е малка(2.11м.)но майка ми нещо се е притеснила
Виж целия пост
# 7
На две годинки не ги разпознава още Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Жълто , червено, синичко , бяло, зелено, червено, сиво ги познава без грешка , на 2 години е.
Виж целия пост
# 9
Горе-долу на две ги научи, но съм чела, че и до 4 да ги бърка не е ненормално. Наистина е индивидуално за всяко дете. Моля те, не позволявай да ти вкарват подобни мухи в главата, важното е твоето усещане спрямо детето ти.
Виж целия пост
# 10
Ах,тези баби ooooh!
Синът ми е на 3 години и 4 месеца и е толкова разсеян,че понякога не различава блуза от панталон.
Ако взема и затова да се тревожа незнам какво би станало.
Има време за всичко-не му поставяй срокове на детето,остави го да се развива свободно.
Виж целия пост
# 11
споко Peace има деца на по 4 и кусур години, които не познават цветовете.

моят съвет е - каквото и да правите изричайте цветовете. например : сега ще облечем синята блуза, вземи червения молив, изяж зелената краставичка и т.н. спокойно, без напрежение, всичко ще си дойде на мястото. трябва време и търпение!
Виж целия пост
# 12
Вече ги знае почти всичките/бърка цикламено и подобни/,но откакто стана на 1г и дадох да рисува с цветни моливи и стана неусетно.
Виж целия пост
# 13



Разпознава безпогрешно всички цветове(без нюанси)от 3 месеца насам.
моят съвет е - каквото и да правите изричайте цветовете. например : сега ще облечем синята блуза, вземи червения молив, изяж зелената краставичка и т.н.
PeaceВинаги съм и назовавала цветовете ,когато играе с конструктор-всички сини кубчета тук,всички зелени-там..и т.н.
Сега сама ми казва какъв цвят дрехи да и обличам.
Виж целия пост
# 14
Още сме на стартова позиция за такива неща...  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия