Моля за съвет

  • 9 224
  • 127
 Предисторията е дълга, може би някои са чели споделяното от мен за проблемите на детето ми в уч-ще. От месеци вече е в нов клас, вече със самочувствие ( непотъпквано от псевдоучител ), отличничка е и се гордея с нея.
 Най много ме беше страх дали ще се климатизира в новия клас. Първоначално беше много зле, никак не я приемаха да не кажа че ми споделяше как когато съм я спирала заради болест и се е  връщала децата и казвали " Ммм, ти оздравя ли. Жалко, да не беше се връщала ". Имах разговор с г-жата която е много свястна и обеща да поговори с различните групички от класа да я допуснат до себе си. Детето ми е много лъчезарно, много общително и определено добро и незлобливо. Понеже я водя сутрин на занималня имаше един период в който отказваше да ходи. На питането ми защо казваше че никой не желае да стои с нея на чина , а когато по обед ходят всички навън да играят или за закуски и тя тръгва с тях и казват че не я искат.колкото пъти позвънях по обяд и питах какво прави всеки път беше сама в стаята с г-жата от занималнята. Много ми беше болно, но в един период тя спря да споменава подобни случки и аз мислех че нещата се нареждат. Дори снощи спомена, че едно от момичетата и казало че я кани на рожден ден тази седмица но в понеделник-т.е днес ще и даде покана. Едно такова щастливо ми стана, казах си явно куража който и давах през цялото време че е нужно малко търпение за да я приемат като равна най-накрая дава резултат...
 Днес я водя на обяд на училище и тя още в далечината ми казва " Мамо, виждам ги момичетата от нашия клас ти тръгвай на работа."  Тръгвам аз и почти съм до оградата на уч-щето решавам да се обърна за да и махна. В този момент виждам как тя отива до тях, а те се събират на една групичка и се отдалечават. Моята наведе главата, облекна се на парапета и седи....Толкова ми стана жално, направо ми заклекна някаква буца на гърлото. Върнах се. Отидох и и казах че имам време и ще остана да и правя компания. По едно време групичката се понася към нас и някак демонстративно едно от момичетата започна  да раздава на висок глас покани за рождения си ден. По погледа на детето ми разбрах, че това е момичето което уж я беше поканило. Опитах се да и повдигна духа ама нещо не се получи. После всички се събраха да се качват по стълбите към класната стая, а моята вървеше след тях като изгонена.
 Много ми е болно, наистина.  Търся съвет какво да и говоря, как да постъпя, наистина мислех че съм успяла да и внуша позитивизъм че всичко ще се нареди. След като днес видях обаче с очите си как всичко си е постарому вече си мисля, че детето не ми споделя защото вече не вярва на уж хубавите неща в които се опитвам да го убедя.
 Много ми домъчня днес, извинявам се ако ви натоварвам просто имах нужда да споделя. Ако някой ми даде съвет ще съм благодарна.
Виж целия пост
# 1
Mного ме развълнува. Не знам какво да те посъветвам, но ви пожелавам на теб и твоето момиченце всичко да се нареди по възможно най-добрия начин и по скоро да намери свои истински приятели!!!
Виж целия пост
# 2
И моята голяма дъщеря има трудности в общуването . Опитах да организирам едно нейно парти където целия клас бе поканен - не помогна. Тя си е особнячка , другите не я приемат и тя си е все така самотна.Това което правя - подтиквам я към извън училищни занимания, които и доставят  радост.   Опитвам се също да повдигам самочувствието и. И аз ще се възползвам от твоята тема да надничам за съвети. Успех ви!
Виж целия пост
# 3
Ама защо така? Какво е станало в предишното училище? Извинявай, но съм пропуснала предишната ти тема явно....  Sad
Виж целия пост
# 4
Тя е в същото уч-ще, но в съседен клас. Просто я мачкаше г-жата от първи клас та до трети.
Забравих да добавя, че в големите междучасия ходела да чака пред вратата на стария клас за да е с децата и оная идиотка съответна не пропуска възможност да и изсъска нещо. Преместих я за добро, то детето вече не издържаше нито пък аз. А тя каква стана...С тоя клас ще е още цяла година и ми е много болна самата мисъл че ще продължава да бъде изолирана и третирана като чужда толкова дълго време.

gal4w  , благодаря и дано нещата и при вас потръгнат. Сигурно е ужасно чувството в душата на едно дете да бъде държано на разстояние Tired
Виж целия пост
# 5
Не можеш ли да я преместиш в друго училище? Явно в сегашното е бъкано с дебили...
Виж целия пост
# 6
Касиди, много, много мъчно ми стана за детенцето.
От колко време е в новия клас? Защо не се консултираш с педагог? Познаваш ли родителите на някои от децата? Не знам какво да напиша, дъщеря ми е още малка, но мисля, че трябва да направиш нещо  Hug
Виж целия пост
# 7
С абсолютно нито едно дете от класа си ли не контактува?

Има ли други приятели връстници? Не от училището?
Виж целия пост
# 8
Ох,милата!Напълно те разбирам.Моята дъщеря е малка,но като че ли и ние имаме подобен проблем,и изпадам в ужас с мисълта как ще е за в бъдеще.
Спомням си,че някога и в моят клас имаше период в който бяха отхвърлили 1 ученик.Майката говореше с класната,а тя на нас.Ефектът беше обратен.Повече нападаха момчето,че се е оплакал на учителката.Един ден обаче дойде майката и ни постави всички на негово място,събуди някак си съвестта.Това определено имаше ефект.
Не знам обаче в днешно време какъв ефект ще има в/у сегашните деца!
Разбирам от думите ти,че дъщеричката ти е по затворена като характер,но ти не можеш да ходиш постоянно и да и правиш компания.
Не можеш и постоянно да страдаш,а за децата ни най-много ни  боли.
Опитай ако искаш с това кето ти дадох като пример!
Тя ще се промени и отношението на децата към нея също,но трябва време.
Ще следя темата и дано бързо се променят нещата! Hug
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Не можеш ли да я преместиш в друго училище? Явно в сегашното е бъкано с дебили...
Абсурд. И без друго мъчна беше смяната и този път. Не ми се иска да вярвам, че само това е начина да намери среда където да я приемат. Аз така мога да я мятам от уч-ще в уч-ще безкрайно Sad
 В един момент дори си казах, че трябва да си наложа да се оправя сама. Мислех си че никак не и правя услуга като заставам зад гърба и във всяка една ситуация, все пак аз няма да съм вечна и трябва да свиква да намира свои начини за решаване на проблемите. Ама то какъв начин братче, аз дето съм голям човек не намирам вече варианти да и помогна какво остава тя сама да се оправи...
 УстатА , нали уж говорих с учителката. За мен тя е човека който внася някакъв баланс в настроенията на учениците. Освен пак да ходя да говоря с нея ама нещо на чудеса вече спрях да вярвам. С родители не се познавам. Направо нз  Tired
Julie , Опитва се да контактува ама те не контактува с нея.  Приятелите и са от стария клас, както вече споменах ходи в междучасията пред старата си кл.стая да ги чака.
Останалите и приятели са от блок, в който живеем.
Виж целия пост
# 10
 Confused
Касиди, не знам какво да ти кажа. Ситуацията е ужасна. И не мисля, че грешиш, като й заставаш зад гърба. Че то кой, ако не ти ще й помогне в такъв момент? Тя разчита на теб, нищо, че не ти казва.
За съжаление според мен ситуацията няма да се промени.
Децата могат да бъдат ужасно жестоки понякога:(
Аз бих я преместила в друго училище. Дори да се сприятели с някое от тези деца, не мисля че те са подходящи за приятели на твоето дете.
Виж целия пост
# 11
Julie, отчайваш ме  Tired
Днес ми се прииска да отидем до групичката на момичетата и да поговоря с тях, тя обаче каза "Не! ". Бих могла без нейно знание да помоля учителката да ме срещне с децата но някак не ми се иска после разлютени родители да ме търсят за да питат защо държа сметка на децата им с кого да се приятели и с кого не  Tired
Виж целия пост
# 12
Ами ако подведеш учителката от старият клас под отговорност?Да подадеш жалба с/у нея и да върнеш детето после там,мислила ли си?
Ако искаш ще разпитам тази вечер или утре за тези процедури,и ще ти пиша пак?!
Виж целия пост
# 13
Милото момиче!!!!  Cry Дано се оправят нещата.  Praynig Praynig Praynig
За съжаление децата понякога за много жестоки, като решат, че не харесват някого.  ooooh!
Виж целия пост
# 14
Касиди, на сила хубост не става. Пак няма да е искрено приятелство. Пак ще я унижават, но не по този начин, а по друг. Милото ти детенце.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия