Изследване за антитела срещу плода

  • 1 510
  • 6
Сега пък ме карат да правя изследване за антитела срещу плода-дали има изградени. Някой правил ли е, кога се прави, някой ако да знае нещо да сподели. Само в Плевен се правело?
Виж целия пост
# 1
В Клиничния институт по репродуктивна медицина трябва да се направи изследването, в Плевен.
Ако си далеч от там, можеш да изпратиш кръвен серум по куриер, а преди това в някоя лаборатория да ти вземат кръвчица и да я приготвят за транспортиране. Мисля, че се изисква и хладилна чанта за серума, но се предупреждава самият куриер, да знае да си носи. Еконт, DHL...тези фирми предлагат подобна услуга.
Виж сайта на клиниката, по-специално виж изследванията и намери твоето, за да знаеш какво точно да кажеш в лабораторията (макар че те просто ще ти вземат кръв...)
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=54
Виж целия пост
# 2
Че на мен ми ги правят тук във Варна, дори не съм разбрала да ги транспортират някъде. Пускат ми ги заедно с всички други изследвания през бременността, защото със съпруга ми имаме несъвместимост в кръвните групи - 0+ и АВ+. Доколкото знам при първа бременност няма голяма вероятност от образуване на антитела, но за съжаление повече информация и на мен не ми дават /знам само, че при образувани антитела детето може да се роди с по-тежка жълтеница/.
Виж целия пост
# 3
Ами не знам, Капка Атанасова каза само в Плевен.  newsm78
Виж целия пост
# 4
За какви антитела става въпрос? Може би са някакви други... Но на всички бременни, при които съществува кръвно-групова несъвместимост / тоест бащата е резус +, а майката - резус -, се правят трикратно изследвания за антитела. Не вярвам във Варна да няма такова място, където се откриват антитела...
Виж целия пост
# 5
Не знам какви антитела. Така и не ми обясниха и не ми ги написаха какви са точно. Изобщо не ми обърнаха внимание в Майчин дом Варна. Само казаха да отида в Плевен / само там се правели/  за да се изследвам дали не съм била изградила антитела срещу плода. Не съм бременна. Загубих бебето 4 дни преди термина поради лекарска грешка. Загубиха тоновете. Покриха случая, не дадоха реална диагноза, и сега само гадаят какво може да се  е случило. Та затова да съм отидела в Плевен. Но аз не знам при всеки случай на аборт и мъртво раждане ли се изследват такива антитела. Или се изграждат антитела само в някои определени случаи. Нищо не знам, нищо не обясниха, и аз не мога да взема решение. newsm78
В тъпа държава живеем  Sad
Виж целия пост
# 6
Много съжалявам за това, което ти се е случило  Cry. В този случай може би наистина трябва да отидеш до Плевен, чувала съм, че там наистина са специалисти в тази област /моя далечна роднина след няколко аборта /най-вероятно заради такива антитела срещу плода/ и съответно никакво внимание от лекарите, е отишла в Плевен, следили са й цялата бременност и сега си има здраво бебче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия