Костен тумор

  • 2 613
  • 5
           На 11 годишната ми дъщеря на лявата подбедрица откриха костен тумор и ни изпращат в Института по травматология  в Горна баня при проф.Соколов за установяване дали е доброкачествен или злокачествен.
           Моля, който има подобен проблем да ми обясни как ще установят това-само чрез биопсия или по друг начин. Освен това дали е възможно да бъде примахнат напълно по оперативен път или е невъзможно.
            Въобще който има подобен проблем моля да сподели опита си, приемам и съвети относно начина на лечение. Praynig
Виж целия пост
# 1
Биопсията е единствения начин за определяне точния вид на тумора.
Има разни изследвания,който могат само да подскажат,като туморните маркери.
А,дали ще се махне целия не може никой да ти каже,дори и лекаря.
Успех Peace
Виж целия пост
# 2
Биопсията е единствения начин за определяне точния вид на тумора.
Има разни изследвания,който могат само да подскажат,като туморните маркери.
А,дали ще се махне целия не може никой да ти каже,дори и лекаря.
Успех Peace

Благодаря ти за отговора!
Виж целия пост
# 3
Сега препрочетох поста ти и ми учуди нещо.
Соколов,само ще прави биопсия ли newsm78Няма ли да отстрани тумора?
Питам те,защото след като се наруши цялостта на тумора,той започва да расте по бързо/в повечето случай/.
Дъщеря ми имаше доброкачествена ту-формация.След биопсията мина се оказа,че в България не могат да извадят тумора.
До като намерим клиника в чужбина и пари мина 1 г. и тумора беше пораснал и увредил и други органи.
Не искам да те плаша,а само да знаеш какво да искаш от лекарите.
Изпатили сме много,ако мога с нещо да ти помогна на кажи.
Успех!
Виж целия пост
# 4
  bouquet Благодаря ти Мари, това е много важно да го зная, че след биопсията могат да настъпят такива промени.  newsm78  Аз не съм наясно проф. Соколов какво ще прави за да установи  какъв е тумора - в понеделник  за първи път ще ходим при него на преглед и тогава ще разбера.
Една наша лекарка ме посъветва да направим ядрено-магнитен  резонанс - той няма ли да може да определи вида, за да не се прави биопсия.
  Thinking Не съм на ясно и просто незнам как да реагирам, но съвета ти определено ми е много от полза.
 надявам се, че и други ще споделят опита си и  ще дадат съвети.


Виж целия пост
# 5
ЯМР не показва вида на тумора,а се вижда колко е голям и на какви места е.ЯМР е важен,особено за операция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия