По малкото зло- кое е ?

  • 948
  • 10
Здравейте ......  Преди време прочетох тази статия (внимание отрови в купешките пюрета) http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … mp;sb=5&part=
а днес чета тази (относно ботулизма и домашно консервираните пюрета) http://anthrax.hit.bg/botulin.html
Ха сега ............. newsm78
Пиша ви с насмешка но съм притиснена. Бях твърдо решила и все още мисля така - да правя домашни пюрета но пък и това за ботулизма ме озадачи много.
Ако някой по компетентен по въпроса може да ми разясни къде точно се греши в направата на домашните пюрета .......... Зеленчуците с които ще правя пюретата ще са домашни и ще са не повече от 30-40 бр.(примерно)
Няма да правя за 2 години напред - ако има някакво значение де.
Виж целия пост
# 1
Най-доброто за всеки един човек е домашно приготвената прясна храна. Готви по две порции, даваш едната единия ден, другата втория ден. При добра организация готвенето ще ти коства 30-40 минути.  Така няма да има опасност от нищо.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Знам един сигурен вариант - отиваме си на село, садим, гледаме, берем, ядем. Риск, обаче, пак има - ами ако разсада е генномодифициран?
Не се заяждам. Много неща са вредни. Хормоните в купешките меса - също. За нитратите - знаете.
Виж целия пост
# 3
Навремето сама съм си правила пюретата и не съм имала проблеми.Но съм правила пюрето непосредствено преди консумация.Стават бързо и не е кой знае какво цапотене-една малка тенжерка,гергиф и пасатора.Всичко за 10,15мин.Според мен си струва,като не съм сигурна,че е по-евтно,но със сигурност по -вкусно.За полезно newsm78,купешките пюрета са допълнително обогатени с вит. и гарантиран произход на продуктите-аз варя зеленчуците на пара,а ги купувам от пазара...
Виж целия пост
# 4
Готвила съм до 1-годишна възраст на Калина. Не съм готвила количества. Пробвах да замразя месо, но като го размразявах и губеше от вкусовите си качества. Затова, докато варя месо за наше ядене, отделях месо и за детето и прибавях към сварените на пара зеленчуци!  Peace
Плодове не съм варила, давах ги сурови. След като въведох глутена и правех овесени ядки със суров плод. Преди това и давах само плод.

След 1 година давах и готови пюрета. Има едни на Семпер за след 12, след 18 и до 25 месеца. Те са си готови яденета с едри парченца морков, картоф, пащърнах, кюфтенца....


Виж целия пост
# 5
И аз като Правда  Simple Smile Сега готвя около 3 манджи за седмицата, като в повечето случаи просто отделям от нашата храна. Покрай Алекс и ние сме започнали да се храним доста по здравословно.
Приготвеното ястие го затварям в бурканчета докато е вряло и обръщам с капачките надолу. После пазя в хладилника максимум 3-4 дни, просто не слагам големи количества и те свършват. Давам и готови пюрета, рибни основно, защото рибата в магазина е ужасна. Понякога взимам и кухня, но рядко  Peace
Виж целия пост
# 6
"... Тъй като меда може да съдържа спори на Clostridium botulinum , което от своя страна да доведе до заболяване на деца от ботулизъм, то деца под 12 месечна възраст не бива да се хранят с мед. Същият е безопасен за хора над 1 година и повече..."

За меда - истина е!  Peace

До 1 год. приготвях домашна храна за Каби - в началото сварявах зеленчуците и плодовете на пара и замразявах определено количество. В един момент той отказа моите "манджи" и известно време беше на готови пюрета (на Хипп). След навършване на 1 г., започнах да готвя общо за всички, като внимавах да е съобразено с малкия, а на 1,3 г. го записах на кухня.
Виж целия пост
# 7
И за мен решението е прясно приготвената храна - не само за малкия, но и за нас възрастните. Затова вкъщи се готви всеки ден, неща, които са подходящи и за детето.
Виж целия пост
# 8
Не съм консервирала за дълг период от време бурканчета с пюрета. Най-често варях зеленчуците, пасирах ги и ги давах веднага на детето. Ако направех в повече, го слагах в бурканче или друг съд в хладилника за вечерта. Когато стана на 8 месеца, започна да се храни в една голяма част с нашата храна - така и ние се хранехме по-здравословно. А купешки пюрета давах в самото начало на захранването.
Истината е  newsm78 - гаранция - Франция.
Виж целия пост
# 9
Аз консервирах пюретата за дълъг период.Още докато е топло яденето го слагах в бурканчето, завинтвах капачката и го обръщах.Ако капачката хлътне - няма проблем, ако не хлътне, значи трябва да се изяде до ден-два.
Относно бутулизма - трябва храната да е развалена и вътре да се намножи бактерията.А това мирише многооо........
Виж целия пост
# 10
Най-доброто за всеки един човек е домашно приготвената прясна храна. Готви по две порции, даваш едната единия ден, другата втория ден. При добра организация готвенето ще ти коства 30-40 минути.  Така няма да има опасност от нищо.
Успех!
съгласна съм Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия