ПРИТИСНЕНА!!! (наранено око на 10 м. дете)

  • 3 619
  • 10
може би не е мястото тук но съм притиснена, дъщеря ми  - 10м. - като й се доспи почва зверски да си търка очите, и си нарани едното оченце между ириса и склерата направи като балонче или по скоро стои като налет точно на контура м/у ириса и склерата отстрани беше червено доста 3 дена сега гледам е намаляло червенината но налепчто стои, нашият очен е отпуска а той е най - добрият в града ни иначе не я боли не и сълзи нищо ама като й се доспи пак търкане ли търкане опитвам се да й дърпам ръчичките ама нестава, някоя майка имала ли е такъв случай като моя да ми даде съвет поне, пък като почне работа офтамолога ще я водя, щото не ми се ще да я водя на други, че са едни шарлатани ... Cry
Виж целия пост
# 1
Моята дъщеря също е на 10 месеца ,като вас.И ние когато ни се доспи така яко си търкаме очичките с опакото на ръчичката.Не съм имала подобен проблем.На твое място бих се обърнала към специалист.Нямаш ли телефон на вашия офталмолиг-обади му се .Ако не -потърси помощ на такъв от съседен град.Хубаво е все пак ,че не  я боли и не плаче ,но това не означава че всичко е ОК./НЕ ИСКАМ ДА ТЕ ПЛАША-АКО Е ПРОЗВУЧАЛО ТАКА/.
Виж целия пост
# 2
не сме имали такъв проблем до сега, но определено е добре да се обърнеш към специалист. все пак е дете, което все още не може да каже какво му е точно. успех  bouquet
Виж целия пост
# 3
По - добре не най - добрия лекар, от колкото никакъв...
Виж целия пост
# 4
Определно идете на лекар. С очите шега не бива, ако сега не реагира, не се знае на по - късен етап какво ще стане.
Виж целия пост
# 5
Най-добре заведи детенцето на лекар, но все пак за твое успокоение да ти кажа, че аз при търкане на моето око си го причинявам от време на време същото подуване. Минава ми за около ден-два. Предполагам, че при вас се е задържало повече защото малката не може да се въздържа да не пипа оченцето.   Peace
Уффф извинявай ама не мога да се въздържа (извинявай  Crazy) въпреки, че сега не ти е до това - пише се притЕснена.
Виж целия пост
# 6
  някоя майка имала ли е такъв случай като моя да ми даде съвет поне, пък като почне работа офтамолога ще я водя, щото не ми се ще да я водя на други, че са едни шарлатани ... Cry

По важно е за теб да ти даде съвет майка,отколкото лекар.Все пак имате проблем с оченцето,не питаш дали да дадеш някоя храна.

Заведи детето на лекар.
Виж целия пост
# 7
Най-добре е да го види очен лекар, разбира се, но синът ми имаше подабен "налеп" и очният лекар каза, че е нещо като реакция към слънцето - среща се при бебетата и сърби, затова си търкат очите по-силно. Препоръча ни шапки с козирки и пазене от слънце.  Така че едва ли се е наранило, но го заведи на лекар, може да ти препоръча капки , за да намали сърбежа.
Виж целия пост
# 8
А ако й дадеш нещо да дьржи в рьцете не помага ли ? Някаква мека играчка или нещо любимо, с което по-бьрзо да заспи и да няма много време да си тьрка очите...  Thinking Ако обаче много силно и продьлжително си ги тьрка, трябва наистина да я види лекар.
Виж целия пост
# 9
Първото и най-важно - заведи детето на очен, независимо кой, просто го заведи при друг щом най-добрия го няма в момента, те всички са учили  Peace

И после да ти кажа че ние имахме подобен проблем на малко по-голяма възраст. Сина ми имаше направо релеф /изпъкнал/ в склерата, който беше зачервен. Оказа се че изобщо не е наранено оченцето - капе се една течност и се гледа на лампа, да се види има ли разкъсана повърхност, ами познай - алергия!  #Crazy Изобщо не повярвах, но още на първия ден имаше ефект от противоалергичните капки, а на третия изчезна  #Crazy

Така че отиди, най-малкото ще те упъти дали е нараняване, дали има общо търкането на очичките - ако да - дали не си ги търка от алергия към мъхчета, слънце, нещо друго... абе ще ти даде насока. Не отлагай - успех   bouquet
Виж целия пост
# 10
имаме алергичен кюнюктивит към светлина т.е. слънцето изписаха ни капки максидекс и вече имаме подобрение, очите задължително на сянка и така да не излизаме в най - силното и рко слънце и така всичко ша е ок. оххххххх, отдъхнах си, че си мислех всякакви по - лоши неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия