Зелено ако със слуз, вече 2 седмици!

  • 1 396
  • 7
Здравейте,

бебето ми е на 4 месеца и половина, само на кърма от около 2 седмици ако-то ми е ярко зелено и с нишки слуз. Помислих че е от зелената салата и я спрях, но така и не се оправи. Преди около 10 дни педиатърката препоръча да даваме прахчета ентрол. Но ако-то продължава да е зелено и с малко слуз. Понякога слузта е бяла (като сопол) понякога тъмно зелена или кафява. Бебето преди акаше по 1 път на ден или на всеки 2-5 дни, а сега по 2-3 пъти на ден. Единственото нещо по различно което започнах да ям е да вкарвам в диетата краве млечни продукти които бях спряла от както родих. Естествено спрях ги пак, ефект обаче няма.
Какво друго да направим?


Колко опасно е това състояние?
Виж целия пост
# 1
Няма нищо страшно и опасно- леко раздразнени черва. Добре е, че сте спрели продуктите от краве мляко. Можете да ограничите колбасите, евентуално да спрете шоколад ако го консумирате. Не може да се очаква мигновен ефект. Трябва да мине поне 10 -15 дни и едва тогава може да има подобрение. Ако се тревожите можете да направите изследване на изпражненията.(анален секрет)
Виж целия пост
# 2
Благодаря ви докторе.

А дали да заменя ентерола с ентеросан или нормофлор?
Виж целия пост
# 3
Ентеросан е за състояния след остри диарии пречинени от бактерии или вируси. Във вашия случай  на първо място е изключване на млечните храни от вас ако сте кърмачка. Ако детето се храни с АМ да премине на хипоалергично адаптирано мляко и тогава можете да давате и нормофлор.
Виж целия пост
# 4
Благодаря докторе. Направихме посявка - кърмата и изпражненията са чисти.

И сега какво? Той продължава да ака зелено. макар и вече да няма слуз. Тази сутрин ака в 4 сутринта и след това в 7 сутринта.
Виж целия пост
# 5
Постепенно изпражненията ще се нормализиран, но за това трябва време. Трябва да давате нормофлор поне 15 дни и да ограничите приема на млечни храни в рамките на мин. 1 месец.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви докторе. Притеснявам се да не се обезводни бебко - ака по 6-7 пъти на ден, рядко като консистенция, зелено със слуз. Дали да не му дам нещо за разстройството.

Всъщност не даваме нормофлор, а Биогайа - 5 капки на ден.
Виж целия пост
# 7
И това е добро.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия