Плетачките сръчни и смели създават разкошни модели - 19

  • 27 759
  • 302
Старите ни теми:
тема1
тема 2
тема 3
Всички форумски плетачки тук поставят си задачки - 4
Плетем, разплитаме, за бримките питаме! - 5
Слънцето пече, а форумка седи, плете и разплита - 6
Лято е, но плетачка се не отказва и плете ли плете - 7
Ела при нас с кълбо и кука - плетаческия клуб е тука - 8
Купя ли си нова прежда, някой с шалче се урежда - 9
Зима иде и плетачки си поставихме задачки - 10
За видни кокетки измисляме плетки - 11
Вече е студено плетенето е възобновено - 12
Шал, шапка, терлички - плетем дружно всички!  - 13
До колене е навън снегът. Всички вкъщи кротко си плетат - 14
Плетачки в нета сърфират, идеи за плетки събират - 15
Плетачките не се оставят, нови техники разучават - 16
С всякакви игли и прежди правим майсторски одежди - 17
Плетачески вълнения-18


Нашата библиотека (цък върху картинката)
Виж целия пост
# 1
Позволих си да пусна новата тема, защото планувам завръщане към хобито си!
Ако имате по - добри предложения за заглавие ще го сменя Heart Eyes Имаше едно в старата тема но не го открих  Embarassed
Виж целия пост
# 2
я да се запиша първа,че си много бърза...докато пишех мнение по старата тема и хоп - има нова
не се сърди,но заглавието не ми допада, но в тази жега мозъкът ми е изключил и не мога да предложа друго... Peace
Виж целия пост
# 3
tuly , това беше върховно, от вчера вече си представям как се хващам да оплета едно такова незнам одеалце ли да го кръстя, с Ягодов сладкиш, но за нея не видях схемата. Помагайте! Тази Ягодка я гледаме по сто пъти на ден, взехме си и кукла, Мими ще е много щастлива за такъв подарък!
Ето мен какво ме притеснява - доколкото разбрах това ще е нещо като гоблен - картинката ще се получи от отделни ниски пълнежи. Това означава, че отзад ще е нещо ужасно откъм конци, че като гледам вървят по 7 цвята. Трябва да се намери прежда, която да предлага такова разнообразие от цветове - някой скоро препоръча Катания - тя сигурно има такива нюанси. Но най-важният ми въпрос - няма ли да стане твърдо? Аз като плета ниски пълнежи става доста твърдо, дори и с памучна прежда.
Предложение: Преждата е от значение, щом си в лятно настроение!
Утре с рокля съм чудесна, днес Оплетох си я лесно
Дайте ми опорна кука и ще ОПЛЕТА света
Виж целия пост
# 4
отзад няма да е ужасно откъм конци - нали плетеш редове отиване и връщане; не би трябвало изобщо да има някакъв проблем с прикриване на конци. Заинтригувахте ме, но нямам време за тези одеялца - пожелавам успех на първите, които ще ги заплетат Simple Smile Твърдо - в допустими граници ще е. Не е нисък пълнеж, пълнеж с една наметка е ,мисля.
Виж целия пост
# 5
Записвам се в новата тема. Да я пълним с хубави плетива   Wink
и аз като tuly докато си пишех отговора и Mimito пуснала нова тема. На мен името ми харесва сигурно, защото аз така правя. Старая се и да давам идеи, но в последно време се излагам нещо. Embarassed

Одеалцата са страхотни! Мисля да се възползвам от схемите...   bouquet
За протокола, смятам да плета ниски пълнежи. "Покривката" за легло на малчо ми е с ниски пълнежи и ми харесва как се получава.

От една седмица плета и разплитам ръкава на една жилетка, защото не мога да му улуча ширината /по схема ми се струва широк/... и вече много ме е яд и искам да си дам малко почивка, но ме гложди и  #2gunfire ... и довечера ще го разплета за последен път и ще заплета отново и, ако пак не стане - почивка и после пак...

Ето мен какво ме притеснява - доколкото разбрах това ще е нещо като гоблен - картинката ще се получи от отделни ниски пълнежи. Това означава, че отзад ще е нещо ужасно откъм конци, че като гледам вървят по 7 цвята. Трябва да се намери прежда, която да предлага такова разнообразие от цветове - някой скоро препоръча Катания - тя сигурно има такива нюанси. Но най-важният ми въпрос - няма ли да стане твърдо? Аз като плета ниски пълнежи става доста твърдо, дори и с памучна прежда.
Права си твърдичко ще се получи с Катания Thinking, макар че те наистина предлагат много цветове. Опитай с т.нар. бебешки прежди - те са мекички и може би с по-голям номер кука... Аз обикновено си правя "мостра" на модела, който съм харесала с преждата, която съм харесала. Купувам си едно чиле и, ако ми хареса си допълвам покупката или си избирам нещо друго

Тити, този пълнеж с една наметка наведнъж ли изплиташ /интересна идея/ или висок пълнеж имаш предвид?
Виж целия пост
# 6
ъъ, аз употребявам термина "нисък пълнеж", но "висок" избягвам, вместо него говоря за пълнежи с 1, 2 или 3 наметки Simple Smile но не изплитам наведнъж наметката, така че май говоря за твоя "висок" пълнеж Simple Smile

то ще си проличи, като се почне картинката, ако е крива, значи не е това пълнежа Simple Smile
Виж целия пост
# 7
то ще си проличи, като се почне картинката, ако е крива, значи не е това пълнежа Simple Smile

Мнооого вярно  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Бърз отчет - плета си жилетка, на една кука с много дупки  Laughing от една кадифена прежда и детска чанта.
Виж целия пост
# 9
Аз съм "за" ниски пълнежи за тези картинки. Заплетох едно парче с ниски пълнежи и така се получава на външен вид, но мнооого трудоемко ми се вижда и не се наемам.

Mimito само да обозначиш поредноста на темата и надпис "Библиотека", че май не е много ясно, че е линк картинката.
Виж целия пост
# 10
И аз да се запиша в новата тема!
tuly съгласна съм с теб за стълбчетата. Сега се замислих, че ако са ниски пълнежи ще е много твърдо та май са си стълбчета.
"Плетачките сръчни и смели създават разкошни модели" е заглавие на Amelly. Предполагам че е подходящо и ми харесва, но както решите Hug
Виж целия пост
# 11
В тези жеги не ми се плете,мързи ме.Жилетката,която започнах за малката ще почака.
"Плетачките сръчни и смели създават разкошни модели"
-много добре звучи newsm10.
Виж целия пост
# 12
"Плетачките сръчни и смели създават разкошни модели" е заглавие на Amelly.
Подкрепям!
Виж целия пост
# 13
това заглавие и на мен много ми допада Peace
Виж целия пост
# 14
а за конците,които Летяща казва,не мога да се сетя кои са...

Памучните от рода на Катания. Палечка плете с тях шапките. Има цветово разнообразие, само трябва да се внимава, че има разлика в дебелините понякога.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия