Болно бебе и кърмене

  • 2 777
  • 22
Моят бебо се поразболя, вдигна температура и сега забелязвам че не иска много-много да суче, знам че е важно да приема течности, ама той и вода не пие хич Rolling Eyes , та с това оскъдно сукане......притеснявам се Cry
Виж целия пост
# 1
Не се тревожи. Важно е да му даваш да суче по-начесто. Дебни го когато му се спи. Можеш да пробваш да легнете двамата в леглото и да го кърмиш, докато заспи. Предлагай по-често да суче и не се отказвай - сега антителата в кърмата са му още по-нужни и полезни. Децата често сами регулират какво и колко да приемат, така че не се притеснявай излишно. Скорошно оздравяване!
Виж целия пост
# 2
boo е права. Като е болен, човек яде много по-малко. Давай начесто гърдата, за да не се дехидратира бебчето. За сверка - Боби като е жаден гълта три-четири глътки и пуска зърното.

Да се оправяте бързо, че да почнете да папкате.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за отговорите, момичета,
Съни е на почти 6 месеца, та да ви питам, кърмата ми изглежда по-бистра на цвят, вече не е така жълтобяла...
Успокойте ме, че се променя в зависимост от възрастта на бебето и не си губи хранителните качества.
Мъжът ми тука ме стресира, че явно нещо....не била същата и тн - вчера без малко да се скараме.
Виж целия пост
# 4
Той, мъжът ти, сигурно изпуска парата така. Не му се връзвай. И при мене кърмата е видимо по-рядка, от примено, два месеца назад. Изцеди малко след като си кърмила и му покажи на таткото. Така и ти ще се успокоиш и той ще миряса. Поне докато се сети за нещо друго.

Мисля, че кърмата се разрежда, защото по-голямото дете има по-голяма нужда от вода. Боби, когато е жаден суче половин - една минута и пуска. Ако му предложа другата гърда и от нея изсуква толкова. Щом започне да се сгъстява млякото и той спира да суче. Просто има нужда от повече вода.
Виж целия пост
# 5
Моето бебе и то е на почти 6 месеца, само на кърма.
Мисля, че "разреждането" на кърмата е свързано и с повишаването на температурите навън. Тялото отговаря на нуждата на бебето от повече течности. Според мен няма нищо притеснително, млякото си е все така хранително. Пък и винаги първата порция, която изтича си е по-рядка и с такъв цвят, какъвто описваш.
Виж целия пост
# 6
Здравейте мами,
вече имаме напредък!!Явно вчера е бил критичният ден, вече се храним с охота и не се кривим и не заспиваме на второто сукване.
Уф, как ми олекна...тоя малчо дребен отивам да го нагушкам Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 7
И да не забравиш да го нацелуваш по босите крачета.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Raya
И да не забравиш да го нацелуваш по босите крачета.


мерси, Рая, ето виж го беболинко:
http://community.webshots.com/user/svetlin_slavov
Виж целия пост
# 9
Май на тати е одрал кожата...Сладурче малко. Ама снимай го като се смее, да видиме има ли зъбки вече.
Виж целия пост
# 10
Няма още зъбки, вие имате ли си?
Докторката каза, че вече са готови и ще излезат скоро!
Виж целия пост
# 11
A-a-a, имаме.Имаме. Като крокодилче сме в устата...
Виж целия пост
# 12
Рая, хапе ли те Боби като суче и ако да - как го възпираш? Моето още няма зъби, но имам едно такова предчувствие Wink ...
Виж целия пост
# 13
Хапането се предодвратява, като с малкият пръст на ръката се нарушава вакуума в устата на бебето.
По правило ако бебето суче истински, не може и да хапе в същото време. Ако хапе - не суче, и може да се свали от гърдата, както написах по-горе. Същото се прави и когато се обърне да види нещо с гърдата в устата. Така за ден-два се отучва.
Може и нежно, но твърдо да му се каже "Не" или"не хапи". Тонът не трябва да е рязък, за да не се разстрои детето - иначе може дори да откаже да суче.
Виж целия пост
# 14
Хапе. Като му израства нов зъб и хапе. Тогава му казвам " Не, мамо. Мама не се хапе. " и го оставям на леглото сам. След малко той почва да ме вика и е много щастлив като ме види.

Превантивно, за да не се учи, не му давам да ме хапе никъде. Татко му си слага пръста свит в устата му и Боби го ползва за гризалка. Аз не давам да ми лапа пръстите изобщо. И всеки път му казвам, че мама не се хапе.

А като е гладен - не хапе. Папка и като се наяде, ако се е превъзбудил, започва да ме гледа хитро и да ме гризка леко със зъбите. И тогава, както казва boo отпускам вакума и пак му обяснявам.

Та учи се детето. Понякога се увлича, но е рядко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия