Нехранителна кърма.Има ли такова понятие?

  • 1 295
  • 21
Бебето ми е на месец и половина.От няколко дни огладнява на по-малко от 2 часа.Давам му 120гр./изцеждам се/.Възможно ли е кърмата ми да не е качествена?Поема си нужното количество.На някой случвало ли му се е?Да го пробвам ли с АМ или да изчакам още?
Виж целия пост
# 1
 ooooh! пак ли такава тема  ooooh!
НЯМА НЕХРАНИТЕЛНА КЪРМА  Hug просто детето изгладнява по-бързо, тъй като не му достига количеството ... ако вече е засукало - кърми на поискване, винаги, когато е гладно  Hug а ако се изцеждаш - давай му, макар и на два часа - не гледай часовника  Peace има деца, които папкат повече от "норматива"  Hug
Виж целия пост
# 2
Магика, няма нехранителна кърма. Искам да попитам защо се изцеждаш - проблем ли има?
Виж целия пост
# 3
Изцеждам се за да съм сигурна,че бебето поема необходимото количество.
Виж целия пост
# 4
Казано честно, моята логика винаги е била друга. Аз се учудвам  - значи ти имаш много кърма, щом можеш да изцедиш толкова много. Аз никога не можах да изцедя от себе си повече от 20-30 мл., но детето ми беше само на кърма до 7м., а наддаваше по килограм през това време, с изключение на първия месец, когато още се нагаждахме един към друг и той беше със силна жълтеничка.
Това няма да е най-добрият вариант, ако искаш да кърмиш по-дълго, защото  лактацията се стимулира от кърмене (детето е най-добрата помпичка и самата близост с него помага да се отделя пролактин). Векове наред никой не е знаел колко трябва да изяжда едно бебе - все пак това са схеми за АМ. По принцип при цокане децата поемат различно количество - на моменти по-малко от нормата, друг път повече. Така то прави избора според своите нужди, а всъщност сега ти си поела тази грижа. И доста трудоемка задача.
Затова бих те посъветвала (разбира се, можеш да не приемеш съвета) да дадеш на бебето да цока от теб, като ако се страхуваш, че не му стига, скъсяваш паузата между кърменията, кърмиш и нощем (тогава нивото на пролактина е най-високо). Това е невероятно удоволствие. Не се лишавай от него:)
Погледни това от Библиотеката, особено краят : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4484
Виж целия пост
# 5
Аз никога не можах да изцедя от себе си повече от 20-30 мл., но детето ми беше само на кърма до 7м., а наддаваше по килограм през това време

И аз бях така, но си го обяснявам с факта, че не можех да се изцеждам, т.е. не го правех както трябва и тъй като беше същинско мъчение за мен, реших да не го правя повече, а просто й давах да суче и от двете гърди на всяко хранене. Наддаваше си съвсем добре през 8-те месеца на кърмене.

По темата - кърмата ти не е нехранителна  Naughty
Виж целия пост
# 6

 лактацията се стимулира от кърмене (детето е най-добрата помпичка и самата близост с него помага да се отделя пролактин). Векове наред никой не е знаел колко трябва да изяжда едно бебе - все пак това са схеми за АМ. По принцип при цокане децата поемат различно количество - на моменти по-малко от нормата, друг път повече. Така то прави избора според своите нужди, а всъщност сега ти си поела тази грижа. И доста трудоемка задача.

Правиш си лоша услуга като цедиш и даваш от шише. Ако има начин да върнеш бебето към гърдата и да му предлагаш кърмене при всеки признак на глад и неспокойствие ще си улесниш живота. Бебетата сами избират правилния ритъм. Просто трябва да го слушаш.
Прегледай библиотеката на този подфорум и ще се успокоиш, че и кърмата ти е достатъчно хранителна, а и бебето ти знае как да си взима необходимото.
Виж целия пост
# 7
Вчера слушах за пореден път за нехранителната кърма.Направо ще се пръсна от яд когато виждам как мами,които са стартирали кърменето с изобилие от кърма при първия проблем посягат към шишето или защото смятат,че липсата на режим не ги устройва,или да не мъчат детето ooooh!
Виж целия пост
# 8
Няма такова понятие Peace
Виж целия пост
# 9
Излиза,че за успешно кърмене ти трябва здрава психика и безкрайно търпение,а на мен май ми липсват такива.
Виж целия пост
# 10
Излиза,че за успешно кърмене ти трябва здрава психика и безкрайно търпение,а на мен май ми липсват такива.

О, дааа! Здрава психика, търпение, мотивация, желание за преодоляване на трудностите, смелост да устоиш на всички възможни атаки. Погледни колко много от нас кърмят успешно повече от 1 година и повярвай ми голяма част от нас сме се справяли с доста тежки моменти! Това би трябвало да ти вдъхне кураж и самоувереност.  Peace

Заставам зад всяко изречение на Ana2! По-добре не бих могла да се изразя!  Hug

Мисля си обаче, че с търпение трябва да се снабдиш, защото то ще ти потрябва и по-нататък в отглеждането и възпитанието на малкото човече.  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
НЯМА НЕХРАНИТЕЛНА КЪРМА. Просто кърми на поискване. Аз никога не съм изцеждала повече от 40 гр., а все още кърмя. Не можеш ли да даваш на детето да суче - така то само ще си установи режим и ще регулира притока на кърма
Виж целия пост
# 12
Завиждам за упорството на майки, които успяват да цедят и да кърмят по този начин. Но при това изобилие на кърма, мисля, че си се вкарала в неприятно приключение с това цедене....
Защо не се опиташ в началото да слагаш детето на гърда, когато е съненео, или спи, за да може постепенно да го върнеш към гърдата.
И да, трябва си здрава психика и безкрайно търпение. Сигурна съм, че и ти ги имаш, просто трябва да свикнеш с мисълта, че бебето ти няма да се самоубие от глад. И със сигурно ще изсуква нужното му количество кърма!
Успех!

ааааа, забравих да пиша по темата  ooooh! Не няма нехранителна храна. Достатъчно е да се храниш балансирано - с достатъчно плодове, зеленчуци и фибри и всичко с кърмата ще е наред!  Peace
Виж целия пост
# 13
Магика, за да се цедиш и да кърмиш с изцедена кърма трябва здрава психика и много търпение. За кърменето от гърда на поискване е необходимо спокойствие, мързел и да забравиш за часовници и милилитри Grinning
Аз пък винаги съм се чудила на логиката "цедя за да знам колко изяжда". Хубаво, бебето изяжда 100 мл. Ама откъде да знам дали е преяло или пък не са му стигнали?
А когато го кърмя от гърда имам голямото предимство че не знам колко е изяло-но знам, че ще суче точно толкова, колкото иска. Ако огладнее-ще даде зор да суче по-рано Grinning И съм спокойна Grinning

И накрая по темата-има ли смисъл да отговарям, само ще повторя всички други мами Laughing Няма нехранителна кърма
Виж целия пост
# 14
А,дали случайно между вас няма майки,които имат в повече кърма,за да я предават в Банката за майчина кърма.Само така ще можем да задоволим нуждите на многото болни и алергични бебета,а и ще се подпомогнете финансово.Тел.828-15-10 822-09-30.Нехранителна кърма НЯМА
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия