За наглостта на мутрите, КАТ, полицията и т.н.

  • 1 484
  • 3
Пускам и аз тема в стил Джулиана  Mr. Green

Имам честта да живея в елитния кв. Иван Вазов (за София иде реч), където се намира прословутото заведение Nero.
След грандиозното му откриване преди няколко години (2005-2006, не помня точно), в продължение на няколко месеца бяхме подложени на постоянен тормоз от ежевечерните зари и фойерверки, които се организираха за посетителите, и от които ни трепериха прозорците всяка вечер точно в 10ч. (отбелязвам, че не живея в съденния блок, а през 3 преки)
По принцип аз съм доста толерантен и търпелив човек, примирила съм се, че животът в град, блок и със съседи изисква ужасно много компромиси и стоически стискам зъби, когато някой реши да си пусне на max Ивана в 2 послед нощ или да крещи до посиняване "смърт за говедата". Самата аз бях доста неприятен съсед като ученичка, защото живеех почти сама и всеки уикенд спрятах шумни купони, започващи в петък и приключващи в неделя. Евала на съседите ми, никой никога не ми е направил забележка  Peace
НООО на 4-тия месец зарите на Неро ми дойдоха в повече (особено като се има предвид, че започваха около 30 минути след като приспивах тогава няколкомесечната ми дъщеря). И звъннах на 166. Без да се представям, директно попитах кога ще приключи тази свинщина и ежедневен тормоз. За мое учудване, служителката ме попита "за Неро ли става въпрос?" (явно в момента е била зарита имено от такива обаждания) и "не се притеснявайте, имат разрешение от общината за още няколко дни, но вече сме предупредили повече да не им издават разрешения"  ooooh! На това обяснение нямах какво да отговоря и просто си изчаках няколкото дни всичко да свърши. И наистина стана така. Остана ми не обясним факта как, по дяволите, някой е дал разрешение за такова нещо, и защо, по дяволите, не се отмени това разрешение, след като явно противоречи на правилата, законите, наредбите, добрите нрави и т.н.
Преживяхме зарите и пукотевиците, но остана другия ни проблем. Прекрасното Неро се намира на ъгъла на бул. Витоша и ул. Янко Забунов. На бул. Витоша, от двете страни на Янко Забунов има пешеходни пътеки (тип "зебра", не че има особено значение), на които милите посетители на Неро паркират своите луксозни возила. При това на 2 линии, включително и по протежението на тротоара. А точно срещу Неро е детската кухня в квартала. Пресичането на булеварда е истинско предизвикателство за майките, които след като се проврат някакси между колите, трябва да успеят и да пресекат, без да имат никаква видимост към булеварда. Същото важи и за движещите се по булеварда коли, които се опитват да завият по Янко Забунов - видимост няма, а колата ти трябва да е с размерите на Смарт, за да успееш да се провреш между паркираните коли.
Най-забавното е, че бул. Витоша е синя зона и постоянно снове паяк, който обаче никога не съм виждала да вдига от колите паркирани пред Неро, въпреки че те са изцяло в нарушение.
И днес, отивайки да взема манджата на детето, виждам паяка паркирал до колите на мутрите. О, щастие, може би в тази държава има шанс нещата да си дойдат на мястото? Тц. Паяка си поговори с едно от шофьорчетата в колите, врътна се и си тръгна празен  ooooh!
Ей, откачих. Обадих се на КАТ. Вдигна ми нагъл чичко, който каза "абе я не ме занимавайте с тези глупости, това е проблем на паяка". Опитът ми да му обясня, че тези коли не са спряли в синята зона, а върху пешеходната пътека, което е нарушение на ЗДвП нямаше никакъв ефект. Даде ми телефона на паяка.
Обадих се на паяка. Друг чичо ми каза: "Е добре, де, вас това какво ви притеснява"  Shocked. Обясних му какво точно ме притеснява. Той ми каза "ми, убу, ще пратим кола да видим какво става". Нито а питали кой се обажда, нито нищо.
За съжаление нямам видимост към кръстовището, а и трябва да излизам, но предполагам, че въобще няма да си мръднат гъзовете. А и да си ги мръднат - нищо няма да се промени - утре пак ще е същото.
Дайте идеи на кого да се обаждам и на кого да пиша (Господари на ефира и Милен Цветков вече са правили репортажи по темата Неро, но не по моя инициатива  Mr. Green).
На този етап мисля да напиша мило писмо на Румен Гайтански, с което да го помоля да отвори някое супер вървежно заведение в другия край на София, барем тъпаците отидат там  Mr. Green Пък Пилето (собственикът на Неро) да му мисли  Mr. Green
Виж целия пост
# 1
Барем тъпаците си ходят където си искат..има голям набор от заведения.. но те си избират точно това..
Щом са си взели разрешение за зарята...няма какво да се възмущаваш..явно има пролука в закона..хубаво е че са поискали разрешение..
Тази част на бул. Витоша не е със постоянен поток на коли..но това не оправдава спирането на пешеходната пътека..а за паяците..може на място да си платиш глобата...явно този младеж точно това е направил.
Виж целия пост
# 2
Напълно те разбирам, но няма да ти обърнат внимание. Аз съм се заканила, че един ден,като имам дете и някой така спре ще минавам с количката през колата.
Виж целия пост
# 3
Потокът от коли е такъв, че на 100 метра и в двете посоки от Неро сложиха светофари, сутрин и вечер задръстването е разкошно.

За разрешението от общината ще дам контра пример - митинг, има официално разрешение. Обаче там започват да се развяват фашистки знамена. Полицията има право да прекрати събирането, независимо от разрешението.
Същото е и с глупавите пукотевици - ако противоречат на наредбите за шум и т.н., разрешението може да се отнеме.
Но зарите са минало (надявам се).

А за платената глоба на място - ОК, може (не, че ми се вярва), но ако е така, трябва да ги накарат да отстранят колата, защото са в нарушение, а това не се случи. Не видях и да пишат актове и фишове. 

Не желая да подлагам на риск нито себе си, нито детето си, като извършвам самоуправствени действия (каквото би било небрежното остъргване на желязната количка в бронята на някое ламборджини). Не желая детето ми да се учи от майка си да псува като тираджия, опитвайки се да пресече улицата.
Искам просто ш.баните мутри да почнат да паркират като хората. Не ми пречат, че си пият кафето в квартала, но не искам да ми пречат аз да живея там.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия