Изворна вода - Девин

  • 916
  • 14
Днес видях, че са пуснали изворна вода на Девин(розов етикет), специално е упоменато, че става и за кърмачета. Общата минерализация е 82. Дано съм била полезна.
Виж целия пост
# 1
Да, видях я и аз в София, но засега във Варна нещо не я намирам.
Виж целия пост
# 2
Аз вече си купих ,защото нашата от чешмата е ужасна и дори при преваряването остава жълта следа от желязо. Затова като прочетох рекламата и тригнах из квартала да питам  , но не навсякъде все още я доставят. Става за кърмачат за приготвяне на млякото и за ежедневна консумация за бебчета и малки дечица!!

мама Бубе
Бебе Борко- 3 месеца
Виж целия пост
# 3
И аз четох за нея, но още не съм я виждала по магазините. Искам да я пробвам.
Виж целия пост
# 4
vypreki tova trqbva li da se prevarqva?
Виж целия пост
# 5
В съседния форум "На пазар" една от мамите пише, че не я преварява и е ок. Пък и то ако трябва да се преварява се обезсмисля покупката й, целта е според мен да се ползва така! Ще я потърся и аз по магазините и ще купя на Иво, че ми писна да му варя вода всеки ден!
А знаете ли в какви разфасовки се продава?
Виж целия пост
# 6
Аз я видях в голяма туба- 10л май в едно квартално магазин4е в Павлово. А за преваряването, никога не съм го правила. Ние засега сме на Предела- трапезна, на която също пише 4е е за кърма4ета.
Виж целия пост
# 7
аз я купих случайно без да прочета етикета-чак у дома прочетох ,че ставала за бебоци. Преварявах до преди седмица-сега вече давам млякото и за пиене от тази вода и не съм имала проблеми.
Виж целия пост
# 8
Аз купих такава изворна вода - от 3л. Хареса ми и на детенце също.
Виж целия пост
# 9
Аз купих вчера такава вода от магазин Фантастико до завод Електроника в кв.  Гео Милев. 3 литра на цена 1,18 лв. От сутринта пие млякото с такава вода и няма проблем.
Виж целия пост
# 10
Днес, докато пазарувах за Нели, ми подариха едно шише такава вода, преписвам от листовката към него:


" Изворна вода " Девин"  е:
  • планинска вода, извираща по естествен път от подземни водоизточници, защитени от замърсяване
  • нискоминерализирана (82 мг/л, бедна на натрий)
  • микробиологично чисташ/li]
Изворна вода " Девин"  се отличава от :
    минералните води, които[/li]
    • са с богат минерален състав и се препоръчват на физически активни и спортуващи хора


    [li]трапезните води, които[/li]
    • са пречистена вода от чешмата или от какъвто и да е друг водоизточник

    [/list]
    Изворна вода " Девин"  е за всеки, защото:
    • може да се употребява от всички възрасти ежедневно и непрекъснато за неограничен период от време
    • е подходяща за приготвяне на храна за бебета и за директна консумация*, защото е естествено чиста и с гарантирано качество
      МЗ препоръчва водата, която се дава на кърмачета да се преварява
    Виж целия пост
    # 11
    И аз я ползвам от една седмица. Покрай проливните дъждове чешмяната вода за големи хора не става, а какво остава за бебета па макар и преварена.
    Аз съм от провинцията, но тук си я има по магазините. Обадих се на педито и тя ми каза да я преварявам за всеки случай.
    Виж целия пост
    # 12
    Има я във всякъкви разфасофки. Аз вземам от 3 л. Не я преварявам. Ползвам е вече 1 седмица -нямаме някъкви проблеми.
    Виж целия пост
    # 13
    Аз не бих дала на Мая непреварена, пък ако ще да е от златен извор...все пак живеем в България, и коректността на производителите винаги е под въпрос, да не говорим за ментетата...така че докато варя шишетата, ще варя и водата. Иначе и аз я опитах, не е лоша... Wink
    Виж целия пост
    # 14
    Аз не бих дала на Мая непреварена, пък ако ще да е от златен извор...все пак живеем в България, и коректността на производителите винаги е под въпрос, да не говорим за ментетата...така че докато варя шишетата, ще варя и водата. Иначе и аз я опитах, не е лоша... Wink

    И аз така. Пък и все ми се струва, че за толкова малки бебчета, все пак не е хубаво дори и слабо минерализирана вода. Откакто минахме на изкуствено хранене ползвам кана Брита и съм много доволна - винаги имам пречистена вода под ръка.
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия