Как да направя сок от бъз?

  • 1 651
  • 9
Моля помогнете, ако zнаете...
Виж целия пост
# 1
25 съцветия от бъз се заливат с литър студена вода. Престояват на студено 24 часа. Прецежда се сока и се добавя 1кг захар.Бърка се докато се разтвори хубаво захарта и след като добре се разтвори захарта се добавя едно пакетче лимонтузу. Налива се във добре измити и подсушени шишета или буркани. Може да се стерилизира. Може и да не се.
Да ви е сладко. Grinning
Виж целия пост
# 2
.Бърка се докато се разтвори хубаво захарта и след като добре се разтвори захарта се добавя едно пакетче лимонтузу.
Благодаря ти. Grinning Бърка се на котлона ли? т.е. вари ли се?
Виж целия пост
# 3
Хехе, Роза, и аз всеки ден като се разхождам покрай Рейн и ми ухае на бъз само за този сок си мисля  Laughing
Ще взема да забъркам и аз 1 тенджерка  Wink
Виж целия пост
# 4
Хехе, Роза, и аз всеки ден като се разхождам покрай Рейн и ми ухае на бъз само за този сок си мисля  Laughing
Ще взема да забъркам и аз 1 тенджерка  Wink
Simple Smile А ти по каква рецепта го правиш?
Виж целия пост
# 5
Никога не съм правила  Rolling EyesЩе питам майка ми за рецепта и ще я пиша после тук  Grinning
Виж целия пост
# 6
На 15 цвята бъз се слагат 15 л. вода 3 кг. захар, сока на 3 лимона /може еи повече/и 3 пак. лимонтузу. Това престоява 24 часа. Прецежда се и е готова за консумация.Съхранява се в хладилник!
Сока е супер, но тази година успяхме да си направим само веднъж и бъза прецъфтя!
Виж целия пост
# 7
Мерси, ще опитам най накрая да го направя. Само да спре веднъж да вали Twisted Evil
Виж целия пост
# 8
Роза извинявай че сега се включвам - не се бърка накотлон- изобщо не се загрява.Както си и студен прецеден и се добява лимонтузуто. Не съм го правила, но казах тази рецепта на Деметра и каза че е станал страхотен:)
Виж целия пост
# 9
Ясно, благодаря ти zа пояснението. Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия