Относно направленията от ЛЛ(тип 9)

  • 14 111
  • 14
Здравейте,
Личната ми лекарка ми издаде направление за потвърждаване на бременността от специалист АГ, но отказа да издаде направление тип 9  за преглед при специалист "АГ и репродуктивна медицина" за включване в програма "Майчино здравеопазване" с обоснование 4е: трябвало да минат 45 дни от предходното направление.Има ли оснвание да го прави? Confused
Виж целия пост
# 1
Това за 45 дни звучи логично, защото през това време е валидно предишното направление. И може наистина да няма право да издаде ново за специалист от същата област.
А ти всъщност искаш вече да започнеш стандартната женска консултация и т.н., нали? Има време, не се притеснявай. Обикновено направление 9 се издава едва около 14 седмица, особено ако няма някакви проблеми с бременността. А ако имаш проблем, отиваш със старото направление при същия АГ.
Виж целия пост
# 2
Абсилютно вярно е- не може да те прати/ даде направление/ при един и същи специалист / АГ/ 2 пъти преди да са минали 45 дни! На мен също първо ми дадоха направление за потвърждаване на бременност / имаш пхраво на 3 прегледа в рамките на 45 дни/ и после ми дадоха направление за женска консултация!
Виж целия пост
# 3
На мен направо ми дадоха направление за ЖК и не съм ходила за други направления... Отидох при личната и й казах, че съм бременна и тя ми даде направлението... обаче вече знаех при кой лекар ще си следя бременността и не съм ги сменявала...
Виж целия пост
# 4
На мен направо ми дадоха направление за ЖК и не съм ходила за други направления... Отидох при личната и й казах, че съм бременна и тя ми даде направлението... обаче вече знаех при кой лекар ще си следя бременността и не съм ги сменявала...
Peace и аз така. Иначе и аз знам, че нямат право да издават направление за един и същ специалист два пъти в месеца.
Виж целия пост
# 5
Това за 45 дни звучи логично, защото през това време е валидно предишното направление. И може наистина да няма право да издаде ново за специалист от същата област.
А ти всъщност искаш вече да започнеш стандартната женска консултация и т.н., нали? Има време, не се притеснявай. Обикновено направление 9 се издава едва около 14 седмица, особено ако няма някакви проблеми с бременността. А ако имаш проблем, отиваш със старото направление при същия АГ.
ТАКА Е, НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ!
Виж целия пост
# 6
сега ще ви кажа как беше при мене миналата година личния ми лекар ми издаде направление за АГ , отидох той потвърди бременноста , издаде ми лист от прегледа и с него се върнах при личната и тя вече ми даде друго направление с т.9 майчино здравеопазване, това стана в рамките на една седмица така че не е вярно че трябва да се чака 45 дена
късмет и лека бременност на авторката 
Виж целия пост
# 7
Здравейте!Мисля 4е съм бременна,правих си 3 теста на които се показваха бледи ,но видими 4ерти4ки.3 дена ми закъснява и в4ера  отидох при ли4ната лекарка за направление,но тя ми каза да отида за такова 4ак след три седмици ,за6тото ни6то нямало да се види,но това не е ли много дале4е,или аз просто нямам търпение?тогава май 6те сам в 2 месес?
Виж целия пост
# 8
Ей, аман от тия вашите лични лекари...  ooooh! Не е нейна работа какво ще се вижда и какво не... а пък и едно направление мисля, че важи цял месец... Иди й кажи, че си бременна, но се притесняваш, че имаш болки някакви си или гъбички...  абе нещо я стресни тая патка... Най-важният период за ембриона е през първите няколко седмици... Не знам каква е тая практика да ни пращат на гинеколог чак в третия месец... На мен като ми беше за първи път и нямах идея, че трябва да пия фолиева киселина, пък и работя в лаборатория с разни отровни изпарения ми беше важно да науча, колкото се може по скоро бременна ли съм или не...
Виж целия пост
# 9
Нямам избор 6те из4акам:(Аз съм 99%сигорна,4е съм бременна ,но пак трябва да се потварди ,пък и нали има доста изследвания!?Ако пак ида може да се ядоса -постоянно е кисела!А така нямам търпение... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
gal4o86 ако имаш познат гинеколог (или такъв при който си ходила досега) може да отидеш да те види и да помолиш по-късно да донесеш направление... Аз така направих, защото майка ми не можа да отиде, а си беше запазила час и аз го взех... Нямах време да ходя за направление точно тогава...  Peace
Виж целия пост
# 11
На мен направо ми дадоха направление за ЖК и не съм ходила за други направления... Отидох при личната и й казах, че съм бременна и тя ми даде направлението... обаче вече знаех при кой лекар ще си следя бременността и не съм ги сменявала...

И аз така.

Милата - смени я щом е постоянно кисела.
Честита бременност.
Виж целия пост
# 12
МЕРСИ!Мога да ида при една 4астна,която е много добра и мила!Тя да ме види и после да отида при ли4ната лекарка,тя 6те не 6те 6те трябва да ми даде направление,тя даже не ми каза 4е трябва да пия фолиева киселина,хубаво ,4е аз съм запозната!
Виж целия пост
# 13
На мен направо ми дадоха направление за ЖК и не съм ходила за други направления... Отидох при личната и й казах, че съм бременна и тя ми даде направлението... обаче вече знаех при кой лекар ще си следя бременността и не съм ги сменявала...
И при мен се получи така.
Виж целия пост
# 14
Ами с малко разправии и обаждания от страна на ЛЛ в РЗОК получих направление МКБ Z34.0,тип 9,но от Здравната каса и обяснили че може да пусне жалба.Макат че гинеколога твърди че при смяна на типа (от тип 1 на тип 9)нямало такъв срок -45 дни.Явно АГ доктора се опитва да взима допълнително пари от НЗОК,абе ужас Rolling EyesВажното е че все пак получих желаното от гинеколога направление и сега ми предстоят изследвания, а има нвкъкъв проблем, за който пускам нова тема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия