От кой месец се пробва бебто да сяда и стъпва на крачета?

  • 34 276
  • 16
От кой месец се пробва някой знае ли с точност?Защото сестрата в консултацията каза от третия ама не ели рано няма ли опасност да се изкриви гръбначния стълб или крачетата все пак са още меки нежни?Опита се да вдигне бебка с ръце тя седна ама като я хвана за ръчичките и я изправи на крака и тя се огъна и седна и ми вика нестабилно стои права и го записа в картона ама  не е ли рано за това питам аз?Все пак 3 месечно бебе е.Сега ми сложи дерт за рахита.На вашите бебета крачетата прави ли са вече или са леко кривички в областа от колянцето надолу?
Виж целия пост
# 1
Не мога да ти кажа със сигурност, но днес бяхме на консултация. Ради е на 2 месеца и 6 дни. Когато педиатърката я вдигна тя стъпваше стабилно и лекарката ми каза, че това е чудесно и стойката и е много добра. Това, което аз видях-стъпваше с двата крака едновременно на масата и когато я придържаше лекарката, крачетата и не се огъваха.
Виж целия пост
# 2
Зависи от детето, когато то е готово, тогава Sign Exclamation
Виж целия пост
# 3
Цитат на: гост
От кой месец се пробва някой знае ли с точност?Защото сестрата в консултацията каза от третия ама не ели рано няма ли опасност да се изкриви гръбначния стълб или крачетата все пак са още меки нежни?Опита се да вдигне бебка с ръце тя седна ама като я хвана за ръчичките и я изправи на крака и тя се огъна и седна и ми вика нестабилно стои права и го записа в картона ама  не е ли рано за това питам аз?Все пак 3 месечно бебе е.Сега ми сложи дерт за рахита.На вашите бебета крачетата прави ли са вече или са леко кривички в областа от колянцето надолу?


Това, което е правила сестрата не е било с жел детето да стои на крака. Има такъв рефлекс при бебетата когато се сложат на гладка повърхност с опрени крачета те ги мърдат все едно че ходят. Мислч, е този е от рефлексите които изчезват. А за хващането за ръчичките и издърпването все едно да седне проверява дали може да си държи стабилно главичката.

За крачетата - на моята дъщеря на 1 г. и 2 м все още са малко кривички... Grinning
Виж целия пост
# 4
И нашата педиатърка ми каза след 2-ия месец да тренирам Боби да стъпва на равно и да го подканям да се изтегля до седнало положение.

Аз реших, че няма защо да си мъча детето и не съм го упражнявала. Още повече, че ходихме на ортопед и той каза в никакъв случай да не карам Боби да седи насила, т.е. подпрян с възглавници и други такива. И да не го отпускам да си стои сам на краката.

С докторката се разбрахме бързо ( след като първо и предадох думите на ортопеда, а после се наложи да и скръцна със зъби ). Проблемът беше с роднините, които от прекалена радост и за да не сме по-назад от другите ....

Успокой се. Детенце само ще започне да седи към 6-тия месец. А с това ходене ме изненада около началото на третия месец, когато стъпи във ваната и " тръгна " на разходка.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Raya

Аз реших, че няма защо да си мъча детето и не съм го упражнявала. Още повече, че ходихме на ортопед и той каза в никакъв случай да не карам Боби да седи насила, т.е. подпрян с възглавници и други такива.


Не  искам да влизам в спор с теб  Grinning , но нашия ортопед каза точно обратното относно т.н. коремни преси, "до откат" по негови думи да се правят, за да заякват коремните мускули и много да седи детето по корем за да заякват мускулите на гърба. И двете упражнения се прилагат след навършване на 4 месеца докато детето започне да седи само. С тяхна помощ се избягва риска от изкривяване при опитите за сядане. А след 6 месец вече трябва да се учи да става от седнало положение за да започнат да заякват и краката му.

Това е описано по-подробно тук  http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=453
и тук http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=474
Виж целия пост
# 6
Цитат на: гост
От кой месец се пробва някой знае ли с точност?Защото сестрата в консултацията каза от третия  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shockedама не ели рано няма ли опасност да се изкриви гръбначния стълб или крачетата все пак са още меки нежни?Опита се да вдигне бебка с ръце тя седна ама като я хвана за ръчичките и я изправи на крака и тя се огъна и седна и ми вика нестабилно стои права  Joy JoyJoyJoyи го записа в картона ама  не е ли рано за това питам аз?Все пак 3 месечно бебе е.Сега ми сложи дерт за рахита.На вашите бебета крачетата прави ли са вече или са леко кривички в областа от колянцето надолу?


  201uu


 
 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked


ти на ортопед ходи ли?
Виж целия пост
# 7
Не скъпа Лиорена Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked не съм ходила,защото нямам проблеми,ти ходи ли Confused:  Confused:  Confused: Сигурно си искала да питаш дали съм водила бебето си на ортопед,изразявай се правилно след като правиш забележки и винаги се подиграваш на всички Neutral Face .
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Ellypr
Цитат на: Raya

Аз реших, че няма защо да си мъча детето и не съм го упражнявала. Още повече, че ходихме на ортопед и той каза в никакъв случай да не карам Боби да седи насила, т.е. подпрян с възглавници и други такива.


Не  искам да влизам в спор с теб  :D , но нашия ортопед каза точно обратното относно т.н. коремни преси, "до откат" по негови думи да се правят, за да заякват коремните мускули и много да седи детето по корем за да заякват мускулите на гърба. И двете упражнения се прилагат след навършване на 4 месеца докато детето започне да седи само. С тяхна помощ се избягва риска от изкривяване при опитите за сядане. А след 6 месец вече трябва да се учи да става от седнало положение за да започнат да заякват и краката му.

Това е описано по-подробно тук  http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=453
и тук http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=474


Става дума, че педиатърката ни натисна след 2 (!?!) месец с упражненията. А иначе Малчо ( почти на 7 е сега ) седи по корем и прави "кобра" от третия месец. През четвъртия започна да се обръща свободно гръб-корем-гръб. От началото на петия се "друска". От две седмици сам се надига на лакти и сяда. Сега си е измислил упражнение за долна коремна преса - лежи по гръб и плува брус с краката ( само дето рита със събрани а не с разтворени крака, ама като поотрасне ще го поправям).

И си признавам, че не съм му правила никакви упражнения. Той имаше такива страшни колики, че целодневно се гънеше, опъваше и обръщаше. Оставаше само и аз да го емна...
Виж целия пост
# 9
Цитат на: гост
Не скъпа Лиорена Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked не съм ходила,защото нямам проблеми,ти ходи ли Confused:  Confused:  Confused: Сигурно си искала да питаш дали съм водила бебето си на ортопед,изразявай се правилно след като правиш забележки и винаги се подиграваш на всички Neutral Face .


за протокола: "Гост" има дрруга регистрация във форума , тази регистрация я направи специално за мен.
Всички могат да погледнат 1-вия постинг на Гост под тази регистрация. Иначе мноооого отдавна е тук.

На въпроса конкретно: Личи си, че не си водила бебето на ортопед.
Виж целия пост
# 10
Не се заяждайте мили мами,! Според мен всяко бебе си  е самостоятелно и когато иска само ще си подскаже. Моята бебка е на 6м. и от няколко дни съм я сложила в проходилка(колкото и да го отричат) е в нея тя просто е щастлива. На краката си стъпва от 2-3месеца и то доста стабилно, но съм виждала бебета който нямат желание да го правят.
Виж целия пост
# 11
Моят преподавател по ортопедия казваше "Учете децата да четат, не ги учете да ходят!"

Значи бебето може да сяда от 6 - месечна възраст, но не е задължително. Може да ходи от 12 - месечна възраст, което също никак не е задължително. Преди тези срокове не се препоръчва да се учи да сяда и да ходи, освен ако детето само не започне да го прави. За сметка на това е хубаво да пълзи, ортопедите казват, че е много полезно упражнение.  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Meli
Моят преподавател по ортопедия казваше "Учете децата да четат, не ги учете да ходят!"

Значи бебето може да сяда от 6 - месечна възраст, но не е задължително. Може да ходи от 12 - месечна възраст, което също никак не е задължително. Преди тези срокове не се препоръчва да се учи да сяда и да ходи, освен ако детето само не започне да го прави. За сметка на това е хубаво да пълзи, ортопедите казват, че е много полезно упражнение.  :)


Почерпи го твоя ортопед от мене. Ако трябваше да ходи 15 мин. след раждането, нямаше да е човече, а жребче.
Виж целия пост
# 13
Всяко дете е различно и майките трябва да се съобразяваме с възможностите на децата си, да не ги насилваме да правят нещо само защото детето на съседката вече го може.
Разбира се трябва да ги насърчаваме ако нямат желание да правят нещо което е нормално за възрастта им, например дете което на година и 2 месеца не ходи трябва да бъде подтиквано да го прави, а когато има йелане да проходи на 8 месеца трябва да стараем да го спираме.
Виж целия пост
# 14
На нас ни казаха да започнем да правим упражнения за обръщане - първо от гръб на корем, а когато свикне с тов и обратно. Всъщност от каква възраст бебоците започват да се обръщат сами? Не са ни казали да я издърпваме до седнало положение, но явно педиатричните школи са много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия