Колко време бебетата ви избутваха храната с езиче?

  • 1 289
  • 14
Захранвам дъщеря си от две седмици. Почнах с ябълка, ориз и сега давам тиква. Горе-долу на 5 дни давах новата храна. Обаче тя продължава да бута с език навън, не се усеща че като попадне пюрето на езичето и трябва да го глътне; затваря си устата и то излиза навън. Лъжичката е мъничка, първо пробвах с домашно приготвено от ябълка, после реших да дам купешко, уж по-сладичко; оризовата каша първо я направих с кърма. В началото й давах между храненията, после реших да е преди кърмене, че ако е гладна, да прояви интерес. Обаче не..Не й се гади, не прави физиономии, няма и реакция досега, просто едва ли влиза в устата й повече от лъжичка.
Чудя се какво да правя - дали да спра изобщо, и да пробвам след 10тина дни примерно; или пък да продължавам по една лъжичка, за да се научи.
Виж целия пост
# 1
Alexandra, това че бебето избутва храната с езиче е един от основните признаци че му е рано за захранване. Според мен изчакай месец и пробвай отново Hug
Виж целия пост
# 2
Alexandra, това че бебето избутва храната с езиче е един от основните признаци че му е рано за захранване. Според мен изчакай месец и пробвай отново Hug

Подкрепям  Peace
Виж целия пост
# 3
Захраних когато малкия беше на почти 6 месеца и не е избутвал изобщо храната навън с език, напротив Grinning
И аз мисля че можеш да спреш с захранването и да пробваш пак след няколко седмици! Ще видиш, че когато детето е готово захранването става лесно и приятно.
Виж целия пост
# 4
И аз мисля, че детето е малко за захранване и затова избутва храната.
Виж целия пост
# 5
И аз захраних сина си на 6 месеца, и той не е избутвал храната с езиче. Peace
Виж целия пост
# 6
Аз захраних дъщеря ми на 6 месеца и да ти кажа и отне 1-2 дена да разбере какво трябва да се прави !
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви  Hug
Аз това се чудех, дали при ежедневно предлагане ще се научи или няма смисъл, ами да си изчакам още известно време. Май ще спра да предлагам..
Виж целия пост
# 8
Аз захраних дъщеря ми на 6 месеца и да ти кажа и отне 1-2 дена да разбере какво трябва да се прави !
Така е това е нещо ново за мъниците. Моята си играеше и дъвчеше лъжичката, а това вътре се чудеше за какво е. Ама нали й давах по малко плодово пюре, та като и сладнеше се облизваше. Wink
Виж целия пост
# 9
Не ти е правилна техниката на хранене! Никога не са ми избутвали храната навън! И сега на беба давам с лъжичка вода за изплакване- просто я мушвам по навътре, на в началото на устата и бебчето има рефлекс и щом усети лъжицата си я изсмуква!
Виж целия пост
# 10
Не ти е правилна техниката на хранене! Никога не са ми избутвали храната навън! И сега на беба давам с лъжичка вода за изплакване- просто я мушвам по навътре, на в началото на устата и бебчето има рефлекс и щом усети лъжицата си я изсмуква!
Все пак ми е второ дете  Grinning Макар че минаха повече от две години откакто захранвах каката, тъй че може и да съм забравила как е било в началото  Rolling Eyes Но естествено, опитвам се да пъхна лъжичката по-навътре, понякога я осмуква, но общо взето почва да я върти с език и накрая плюе. Съвсем навътре не пъхам, защото почва да й се гади.
Виж целия пост
# 11
Alexandra, това че бебето избутва храната с езиче е един от основните признаци че му е рано за захранване. Според мен изчакай месец и пробвай отново Hug
И аз мисля така, пробвах Алекс да му давам вода с лъжичка за да видя как реагира и някъде малко преди 6 месец спря да избутва с езиче. Имаше и всички останали признаци, че е готов и на 6м го захраних.
Виж целия пост
# 12
Не ми се е случвало,да избутва храната с езиче.Може би защото захраних на 5,5 месеца.Май ви е раничко за захранване.Изчакайте още малко.
Виж целия пост
# 13
Нито един път не го направи, освен когато му подадох кисело. Когато му давам по-едри парчета храна ги премята в устата и по-късно го изхвърля, но това не е типичното избутване, за което, предполагам, питаш.
 Захраних 4 дена преди 6ти месец(навършени 6 месеца)
Виж целия пост
# 14
Alexandra, това че бебето избутва храната с езиче е един от основните признаци че му е рано за захранване. Според мен изчакай месец и пробвай отново Hug

Подкрепям  Peace


 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия