Ниски стойности на TSH и бременност

  • 5 641
  • 3
Здравейте,бременна съм в13 седмица след икси.Последните изследвания на ТSH- то ми са 0.11при референтни стойности от 0.34до2.5.Много се притеснявам че не мога няколко дни да се свържа с д-р Катя Тодорова.вземам елтироксин 50.Моля кажете имали риск за бебето.Четох много но неразбрах кога има риск за бебето при ниски или високи стойности.Благодаря
Виж целия пост
# 1
Радост, ако не успяваш да се свържеш по телефона не можеш ли да отидеш на място? Това прочетох на едно място, че една ендокриноложка е на мнение, че ТСХ-то при бременност трябва да е от 0.5 до 1.5, а твоето е по-ниско. Потърси и второ мнение.

Успех
Виж целия пост
# 2
ами L-тироксинът още  повече ще ти намали TSH!!!
щом е поднормено, не трябва да го пиеш.
Виж целия пост
# 3
Здравей Радост,
не знам какъв ти е случая т.е. имала ли ис проблеми с щитовидната преди или сега това е временно явление.....При нисък ТСХ в никакъв случай не се пие тероксин! Той се пие за понижаване на стойностите. Пие се друго, но ние не сме лекари. Ако си от София, направо отивай в кабинета на д-р Тодорова. Тя преглежда днес в частния си кабинет между 14 и 19 часа. Ще те приеме и без час. Не разчитай на телефона, защото тя и изключително ангажирана.

И аз бях с много ниско ТСХ преди забременяването и се наложи лечение. Сега ходя на консултации при д-р Тодорова всеки месец и си следя нивата на ТСХ (която всъщност е пряко свързана с репродуктивната система). Не си прави шега с това!
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия