За изхождането (ЕБХ) - част 6

  • 22 013
  • 367
ЕСТЕСТВЕНА БЕБЕШКА ХИГИЕНА

Това е отчетна тема за практикуващите ЕБХ.
Тук споделяме кой докъде е стигнал, разказваме за своите успехи и проблеми, заедно търсим решения.
Добре дошли!





Предишни теми за естествената бебешка хигиена (ЕБХ):

За изхождането, закаляването и кърменето на поискване
За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 2
За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 3
За изхождането (ЕБХ) - част 4
За изхождането (ЕБХ) - част 5


Статии за ЕБХ - Естествена бебешка хигиена
(Elimination communication / Infant Potty Training / Natürliche Babypflege) - Теми от форума:


Естествена Бебешка Хигиена (ЕБХ) - помощни средства
Естествената бебешка хигиена: как да започнеш с бебе над 6 месеца
Естествена бебешка хигиена (ЕБХ) – преодоляване на трудностите
Развенчаване на традиционните митове за приучаването към гърне
Как да отгледаме бебето без памперси
Деца без памперси


Разкази на майки от форума:

Аз, моето бебе и ЕБХ от yanast
Моят опит с ЕБХ от Бяло цвете
Отново за бебешкото дупе от dimitriana


Линкове по темата:

Раздел за ЕБХ на www.estestveno.com - статии и разкази на майки
Блог за ЕБХ
Култура в памперси. Какво искаш да кажеш, че има друга алтернатива?
Infant Potty Training
Сайт на немски език





 
Виж целия пост
# 1
Вместо запис да взема да благодаря на Дуол задето ми публикува разказа   bouquet Че се главозамаях и забравих да го направя  Blush (Чигес, изчервяването е за теб  Laughing)

Днес се прибрахме порядъчно напикани, но и аз не си дадох много зор Rolling Eyes Понеже знам, че иначе става, що пък всеки път да се напъвам, нал тъй?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Моля, моля...  Laughing Съжалявам, че се забавихме толкова  Embarassed

Бързам да ви съобщя, че

Ще има среща на тема "Естествена бебешка хигиена"
на 30 май (петък) от 11:00
в Тенис клуб "Малееви", бул. Никола Вапцаров 57


Моля тези, които искат да дойдат, да се записват в тази тема или на estestveno@gmail.com

 Grinning
Виж целия пост
# 3
Само в София ли ще се организира такава среща?
Виж целия пост
# 4
Аз пък пропуснах в предишната тема да порицая публично едно другарче Grinning
Анна В., как можа да си измиеш ръцете, нямало било нужда да пишеш разказ!  Naughty
На ман лично ще ми бъде много интересно да прочета, защото си от хората, които уважавам, винаги си давала добри съвети...
Я да се стягаш!!! Hug
Виж целия пост
# 5

Нова темичка!!!
Юпииии-и-и-и!  Grinning
Виж целия пост
# 6
Записвам се, но без да съм сигурна на 100%, за срещата. Тъй като имам роднини на гости и разни други неща, не мога да гарантирам, но ще правя всичко възможно да дойда. Все пак ме бройте, пък по-нататък, ако разбера че няма да мога, ще съобщя Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Ей, как ми се иска да се запиша и аз. Ама няма  Sad
Но пък това ме присети за ония тениски с надпис "Бебешко дупе на свобода"  Laughing, които не се осъществиха. Или поне с надпис Естествено, че страшно ми харесва логото.
Виж целия пост
# 8
   Янааа, моя разказ го сложиха на Естествено отдааавнааа. smile3534
   А в началото на темата над легена се кокори моята Маленка на няма и пет месеца.  Laughing

   Много ми е приятно, че клуб Малееви ви дават терен и са съмишленици на идеята -
друго си е да чуеш "шантави идеи" от известни личности - някак си пó ще им повярваш. Wink
Виж целия пост
# 9
Запис  Peace
Ех Софиянки лесно ви е на вас кафенцето ще си пиете разказчета това онова, и терен са ви осигурили хората пък аз като кукувица тука сама не познавам друга мама като мен само комшийката ми която представа си няма какво е ЕБХ, но го е практикувала със дъщеря си която вече е на 14 години и ми каза, че е имала много по малко пране от колко със сина си който е гледала с памперситя и другите статии които прочетох ме навиха и аз да пробвам. Ето разказа ми за това как реших да започна с ЕБХ  Embarassed мноо съм сладкодумна  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Много исках да се видим на подобна среща,но съм в заверки на семестъра.
Татковци може ли да учстват?
Може ли малко повече информация за това,което възнамерявате да бъде срещата?

Уф,забравих да се оплача - днес бяхме на консултация и като за трети пореден път педиатърката не забеляза,че сме с гащи,а не с памперс се реших и на "хайде слагайте памперса вече" отговорих с "ние не носим памперс вече".А тя жената супер спокойно си отговори: "ми добре,слагайте гащите тогава"...
Няма защо,как,кога...започвам да си мисля че тая педиатърка знае повече отколкото казва...възможно ли е педиатрите са си пеят едно,а да четат друго из форумите?
Иначе с нас всичко е доста лесно като се има предвид,че бая съм заета и майка ми се занимава с нея.Но истината е че нейните гащи за пране станаха по-малко от моите. Embarassed
Виж целия пост
# 11
Duol ,
Може и да греша,но като отварям последните два разказа на майки-всъщност ми се отваря един и същ, (моят). Възможно ли е някаква грешка наистина да има и може ли да се поправи?Моля за извинение,ако задавам глупав въпрос.   Blush

Разкази на майки от форума:
Аз, моето бебе и ЕБХ от yanast
Моят опит с ЕБХ от Бяло цвете
Отново за бебешкото дупе от dimitriana


Ако си бях в България и аз щях да дойда на срещата.Весело изкарване на всички,които ще присъстват!


Виж целия пост
# 12
Димитриана, моите подозрения за педиатърката ти са различни от твоите оптимистични, но дано да греша Wink Струва ми се , че някак механично правят всичко, карат си по схемата.
Ние сега ще ставаме на 6 месеца. Моята ми каза да донеса урина за изследвания, но уточни, че ако не успея да събера, друг път тогава. Аз й отговорих, че няма да имам никакъв проблем, че го изпишквам. На което тя с един такъв ехиден тон каза:"О, Филипе, майка ти много се е амбицирала!"
Много, не много, но урина ще успея да донеса Joy
Виж целия пост
# 13
Здравейте на всички.
Скоро не съм се включвала,но с тия разходки не остава време.Но иначе гледам редовно да ви чета.
Ние напредваме бавно,но славно с ЕБХ.Почти не слагаме памперс.През деня в къщи и през ноща отдавна сме по гащи,а от 2 дни се престраших и излизаме на разходка също по гащи.Все още имаме пропуски,но напредваме и с казването/показването че има пиш.

Има нещо което ме притеснява обаче от няколко дни и искам да споделя с вас и да ви питам какво мислите.
От известно време сина ми пиша през големи интервали от време(4-5-6 часа).Чудя се дали не поема достатъчно течности-Вода предлагам непрекъснато,но не пие много и къмата е основния източник на течности.
Или може би се стиска съзнателно-преди през 1,5-2 си пишкаше,или има връзка с жегите тия дни и повечето потене. Thinking
Най-се притеснявам да няма някакъв бъбречен проблем.
Вие какво мислите.

Хей Софи и аз съм от Варна,ако искаш пиши ми,а може и да се видим.
Вещичка много сладък разказ.
Виж целия пост
# 14
Уф,забравих да се оплача - днес бяхме на консултация и като за трети пореден път педиатърката не забеляза,че сме с гащи,а не с памперс се реших и на "хайде слагайте памперса вече" отговорих с "ние не носим памперс вече".А тя жената супер спокойно си отговори: "ми добре,слагайте гащите тогава"...
Няма защо,как,кога...започвам да си мисля че тая педиатърка знае повече отколкото казва...възможно ли е педиатрите са си пеят едно,а да четат друго из форумите?
Ха-ха, на колко години е тази педиатърка? Защото за по-възрастното поколение си е естествено бебе на 10-11 месеца да си пишка на гърне Peace за по-младите вероятно е по-трудничко да го схванат това.

Струва ми се , че някак механично правят всичко, карат си по схемата.
Ние сега ще ставаме на 6 месеца. Моята ми каза да донеса урина за изследвания, но уточни, че ако не успея да събера, друг път тогава. Аз й отговорих, че няма да имам никакъв проблем, че го изпишквам. На което тя с един такъв ехиден тон каза:"О, Филипе, майка ти много се е амбицирала!"
Потвърждение на теорията за педиатрите и гърнето Wink за тях 6 месеца е точно началото на издържането и сигурно смятат, че я ще успееш, я няма да успееш да хванеш някое пишкане.

Не съм писала в темата за ЕБХ, защото все още не съм се преборила окончателно с памперсите  Embarassed по моя вина. Започнах още на 5 месеца, но не посмях изведнъж да махна памперсите, което сега оценявам като грешка. Много отпускащо действа, когато знаеш, че няма да стане голяма беля, ако изпуснеш някое пишкане. Сега-засега хващам главно акото, при това с пропуски Cry От около седмица съм се амбицирала окончателно да махна памперса (само дето трудно ще се преборя с моите домочадци, които отказват да гушнат детето без памперс - да не би да ги напишка случайно). Имам някакъв напредък - приблизително  схванах логиката на интервалите, през които пишка. Вкъщи сме основно с гащи и тензух, вече съм дотолкова уверена в себе си, че си позволявам и през нощта да го оставя с голо дупе (напълно). Проблемът ми е обаче, че напълно естествено детето ми няма навик да сигнализира за нуждите си и трябва да го дебна. А тъй като не е и особен любител на гърнето (не позволява да го издържам гушнат у мен), се случва да се скрие в някой ъгъл, за да ака в гащите.
Имам доста въпроси, но сега отивам да го изпишкам, пък после ще питам Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия