Откъде да извадя евроейска здравна книжка в Пловдив?

  • 1 811
  • 5
Това ми е въпроса и още какви документи са нужни?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Сигурно в Здравна каса се вади. Обади се, за да ги попиташ.
Виж целия пост
# 2
Ако ти трябва спешно, почти веднага може да си я извадиш от самата Здрава каса, питай охраната на входа, той ще ти каже в коя стая да влезеш. Но така издадената карта важи за много малък срок, май до три месеца беше.
Ако не бързаш много, за 20 дни ги правят в книжарницата на Здравната каса, но е валидна три години, ако не се лъжа. Книжарницата е в една забутана уличка близо до Здравната каса, пак ще трябва да питаш някого, за да я откиеш. Носиш си личната карта, снимка и парички, под 10 лева беше сумата.
Инфото ми е от личен опит през декември 2007 г.
Ако разполгаш с 15-20 дни време преди пътуването и ако пътуваш често, най-добре иди направо в книжарницата, за да не ти се налага да ходиш след три месеца пак.
Трябва да имаш платени здравни осигуровки, за да ти издадат такава карта.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите. Поръчахме я в книжарницата, близо до Здр. каса. Тя е за детето - искаха акт за раждане и лична карта на единия родител. Ще е готова след 2 седмици. Платихме само 12 ст, предполагам за формуляра, който попълнихме. Важи 1 година мисля newsm78
Виж целия пост
# 4
И аз ще вземам детето с мен в чужбина за дълъг период- трябва ли ми така здравна карта и за мен и за детето- там ще сме с пълни здравни осигуровки?
Виж целия пост
# 5
deni_k и аз вадих такива за мен и малката. Те покриват само в случай на неотложна бърза помощ (катастрофа и тн., дано ви непотрябва). Но пък е безплатна, та нищо ти непречи да си я имаш. Аз направих застраховка за по-сигурно(има семейни доста изгодни).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия