От кога мед

  • 1 382
  • 24
От кога се дава мед на децата. Детето ми е 21 месеца и в чая му слагах мед, но не бях сигурна дали може и го спрях. Би ли ми казал някой от кога да го давам
Виж целия пост
# 1
Ох, ама пробвай с търсачката, хиляди теми има за меда. Можеш да даваш.
Виж целия пост
# 2
Можеш да даваш.
Виж целия пост
# 3
bowuu
доколкото си спомням мед не се даваше до годинка
Виж целия пост
# 4
Погледни тази тема-в нея въпросът се обсъждаше подробно: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235587.0
Може дадаваш мед.
Виж целия пост
# 5
Може Peace
Виж целия пост
# 6
Може.  Peace а и вече си давала  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
От скоро му давам. Peace
Виж целия пост
# 8
След 1 ,6 месеца мисля,че може!
Виж целия пост
# 9
Аз знам, че след годинка може, макар, че поради незнание дадох на дъщеря си много по-рано.
Виж целия пост
# 10
След годинка може, отпада опасността от ботулизъм.
Виж целия пост
# 11
Аз дадох преди няколко дни на върха на лъжичката.

След годинка може, отпада опасността от ботулизъм.
Peace
Виж целия пост
# 12
Мисля да изчакам поне до две години,преди да предложа мед.
Виж целия пост
# 13

Мед може да се предложи на деца над 1 год. Тогава отпада опасността от ботулизъм.

Това са официалните препоръки на СЗО, Food and Agriculture Organization of the UN, European Food Safety Authority, Société Suisse de Nutrition, Agence canadienne d’inspection des aliments, Eurosurveillance - independent European scientific journal, Asistente Materno Infantil – España и т.н., както и на много схеми на захранване.

Медът се отлага след 3-годишна възраст, ако има фамилна обремененост с алергия конкретно към пчелни продукти или евентуално поленови алергии. Механизмът на отключване на алергията към цветен прашец и връзката му с консумацията на мед не е категорично доказана или отхвърлена.

Ако няма алергично предразположение, няма основания медът да се изключва от менюто на 1-годишно дете. Медът е слаб алерген и има ценни хранително-лечебни свойства.


Още една от темите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271447.0


Виж целия пост
# 14
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия