Кърмене и антицелулитен гел???

  • 2 676
  • 12
Здравейте!
Много ми се иска да започна употребата на антицелулитен гел, но се притеснявам дали и как ще се отрази това на кърмата ми. Преди време питах една акушерка дали мога да провеждам очистителни процедури след раждането и тя ми каза, че при такива процедури организмът се очиства по всички възможни канали, включително и чрез кърмата. Така излиза, че каквито шлаки излизат от мен, ще отидат при Бебче. Сега се чудя дали това важи и за антицелулитния гел  newsm78 Нали в зоните, които се обработват с гел, веществата, които се "разтапят", се изнасят с кръвта. Дали е възможно да преминават в кърмата и да вредят на бебето?
Виж целия пост
# 1
И мен мен вълнува същия въпрос, обаче вчера си купих гела с гащи и го намазах даже. И съм по-склонна вече да прекратя кърменето или само тъй си въобразявам. Crazy
Може би ако по-рядко се ползва таво мазило, би било по-добре за кърмачката..
Виж целия пост
# 2
Аз вчера четох, четох, четох в Красива мама и реших да си взема и аз да мажа бутове и дупе, че предстои море и трябва да дефилирам по бански. Видях, че доста кърмачки го ползват и аз барабар Петко с мъжете. Успокоявам се с факта, че сме на годинка и кърменето ни вече не е основна храна и толкова интензивно като в първите месеци, та си мисля, че на беба нама какво толкова да и се повреди newsm78. Дано не греша, но трябва да оправя малко фигурата си!
Виж целия пост
# 3
Ами, крема на Дов поне е без кофеин. Иначе и аз се каня да взема на Леокрема кремовете, да видим. Но - това си го решавам сама, т.к. нямам инфо всъщност отразява ли се на кърмата... но моето кърмаче е голямко вече, та не се тревожа особено.
Виж целия пост
# 4
Вчера си говорих с моя позната - лекар дерматолог, нейното мнение беше да не се притеснявам. Количеството кофеин от крема, което ще мине през кожата към кърмата,  според нея е напълно безопасно за моето едногодишно сукалче.

Дов са ми симпатични, но мисля да заложа на изпитаното - Галеник.
Виж целия пост
# 5
Ами аз отдавана се престраших.Първите пъти като се мазах, дебнах като индианец в засада за някакви странични реакции при бебко - основно за нервност и недоспиване заради кофеина.Да си призная бях склонна и най-дребното неразположение да отдам на антицелулитния си гел.Да, ама на Ники нищичко му нямаше GrinningНе че много спи, ама той и преди това си беше по същия начин.Сега се клепя щедро и безотговорно Laughing Flutter
Виж целия пост
# 6
И аз смятах за същото да питам!
Ако чуете нещо ново, пишете!
Моят крем стои от миналото лято. Тогава без много да му мисля дали се отделя в кърмата, реших, че след раждането съм достатъчно дебела, та целулитът изглежда второстепенен проблем!Пък и ме мързеше да се мажа!
Но сега.....трябва да се влиза във форма и нямам оправдания!
Виж целия пост
# 7
Ох, аз също ще се престраша да се клепотя. То ако само кофеина е проблем, по-добре да спра кафето за един месец  Blush
На моя мушмул не му се отразява едно кафе дневно, така че почвам довечера с клепането.  Flutter
Виж целия пост
# 8
Бях изненадан когато видях резултатите от анкетата "Пиете ли кафе"! Почти всички кърмещи майки бяха дали положителен отговор. Защо тогава кофеина в антицелулитния гел да е проблем??? Бях решила и аз да започвам да се клепам с такъв, но вие направо ме хвърлихте в размисъл  newsm78 А бебо е само на 40 дни и сме само на кърма  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Момичета, блага вест за всички мацотещи се кърмачки Simple Smile
Проверих как стои въпросът с мазането с кремове на крака, дупета и бюстове. Увериха ме, че най-вероятно няма да има никакъв проблем, и това е много по-добър вариант, отколкото драстична диета по време на кърмене.
Повечето кърмачки нямат проблем с кофеина и бебетата им не реагират, така че дори кофеиносъдържащ крем би трябвало да е Ок.
Специално за кремовете за бюст - също може, т.к. млечните канали не са директно под кожата, няма да проникне кремът до тях.
Сега с чиста и спокойна съвест се мажете Wink
Но хвърлете едно око на линковете (на англ.) за отслабване и кърмене, които пуснах в Красива мама, там за кремове не се говори, но за всичко друго имайте едно на ум.
Виж целия пост
# 10
Благата вест е супер Бу  Grinning  Вече спокойно можем да се отдадем на разкрасяване  Laughing
Виж целия пост
# 11
Аууу, ама и на бюста ли може newsm44Е не, вече прекалено красива ще стана Flutter   hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 12
  Как ме зарадвахте само! Почвам да плескам още сега! Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия