поема ли касата 400 лв при избор на лекар?

  • 1 650
  • 32
здравейте! Simple Smile
предстои ми раждане в св. софия, като съм си избрала лекар, за което ще трябва да заплатя 500 лв..
казаха ми че здравната каса поема 400 лв при раждане в частна клиника, та се зачудих дали това е валидно и за държавните болници..
дали някой има представа?
Виж целия пост
# 1
Хм.... не съм чувала такова нещо  newsm78  И аз си платих 500 лв. за избор на лекар. Раждах октомври миналата година и нямаше такова нещо, като плащане на 400 от касата . Ако сега са решили да помагат на бъдещите мами по този начин е чудесно  Peace Защо не попиташ директно в Здравната каса?
Късмет и леко раждане  Peace
Виж целия пост
# 2
Не е валидно за държавните болници Peace
Виж целия пост
# 3
Не, тези 500 лв, които искат в св.София са като допълнение към 400-те лв., които взимат от здравната каса. Ако не си здр. осигурена и искаш избор на лекар, ще си платиш и самото раждане (400), и услугата избор на лекар (500).
Успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 4
Не,здравната каса не поема цената за избор на лекар Confused
Виж целия пост
# 5
благодаря ви много.. няма смисъл значи да звъня на касата..
поздравчета..
  bouquet
Виж целия пост
# 6
Хайде и аз на всяка манджа мерудия - 400лв. от ЗК са за самото раждане (независимо секцио или нрмално Shocked) и се изплаща на болницата независимо дали е частна или държавна. Всички останали екстри си ги поемаме ние или здравния фонд, ако имаме допълнителна застраховка Peace
Виж целия пост
# 7
Аз раждах в частна болница и касата не е поела нищо-всичко си плащах аз Peace
Виж целия пост
# 8
Избора на екип е есктра / пожелание/и за това не се поема от касата. Но в скоро време изборът на екип ще се забрани със закон - поне това обмисляха в последно време.До къде са стигнали дебатите не се интересувам, защото вече родих Joy
Виж целия пост
# 9
Аз раждах в частна болница и касата не е поела нищо-всичко си плащах аз Peace
Защото болницата,в която си раждала не е имала договор със здравната каса.

Избора на екип е есктра / пожелание/и за това не се поема от касата. Но в скоро време изборът на екип ще се забрани със закон - поне това обмисляха в последно време.До къде са стигнали дебатите не се интересувам, защото вече родих Joy
Интересно как тогава ще се регламентира заплащането на избрания лекар  newsm78
Виж целия пост
# 10
Не, не се поема.  Peace
Виж целия пост
# 11
Не,здравната каса не поема цената за избор на лекар Confused
Peace
Виж целия пост
# 12
Избора на екип е есктра / пожелание/и за това не се поема от касата. Но в скоро време изборът на екип ще се забрани със закон - поне това обмисляха в последно време.До къде са стигнали дебатите не се интересувам, защото вече родих Joy

Това пък на нищо не прилича, ако не можем да си изберем доктора... Така некадърните доктори се облагодетелстват...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Избора на екип е есктра / пожелание/и за това не се поема от касата. Но в скоро време изборът на екип ще се забрани със закон - поне това обмисляха в последно време.До къде са стигнали дебатите не се интересувам, защото вече родих Joy

Това пък на нищо не прилича, ако не можем да си изберем доктора... Така некадърните доктори се облагодетелстват...  Rolling Eyes
в тази държава има ли нещо,което да прилича на нещо? newsm78

учуудвам се,че някой се учудва на нашия парламент  ooooh!
Виж целия пост
# 14
Аз раждах в частна болница и касата не е поела нищо-всичко си плащах аз Peace

Със сигурност не са пропуснали да си вземат и 400лв от касата, освен тези, които си дала ти.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия