Овесени ядки

  • 6 753
  • 20
Момичета, бихте ли ми дали някои идеи за приготвяне на овесени ядки?
Ще ви бъда много благодарна  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Сваряваш ги, добавяш мед, смлени или счукани орехи и една-две лъжици сметана Laughing Разкошни са.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти Афродита - рецептата ти изглежда вкусна.
Но  дали мога така приготвени  да  ги  давам и на дъщерите си, а те са на 10 месеца ?
Чувала съм, че мед не се дава до 1 годинка   Sad
Виж целия пост
# 3
Ами слагай им това, с което подслаждаш другите неща обикновено Sign Exclamation Просто с мед е по-полезно, това е храната на боговете. Тя изцяло се усвоява от организма.
За това, че не се дава знам Sign Exclamation Аз давам от съвсем мъничко бебе /сега е на 9 1/2/ и то по кафена лъжичка, даже в началото по капчица. Не е задължително храната да бъде адски сладка, а да се усещат и другите й вкусове Wink  Sign Exclamation
Виж целия пост
# 4
Мед не се дава заради възможност от наличие на ботулинови спори в него и също така понеже може да предизвика алергична реакция.
Аз давам овесените ядки сварени с сирене и парченце масло
Виж целия пост
# 5
Слагам настърган плод(ябълка,банан),компот  или плодово пюре.Ако плода не е достатъчно сладък прибавям захар или сладко,но не и мед.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Eti
Мед не се дава заради възможност от наличие на ботулинови спори в него и също така понеже може да предизвика алергична реакция.


Само пояснявам без да има желание да предизвиквам дискусия по този въпрос Sign Exclamation
Ботулинови спори има в остаряло и развалено месо и колбаси Sign Exclamation
Виж целия пост
# 7
съгласна съм с теб , но  + още малко по въпроса

http://www.segabg.com/09082002/p0060002.asp

и

"Honey, a known source of C. botulinum spores, has been implicated in some cases of infant botulism. In studies of honey, up to 13% of the test samples contained low numbers of C. botulinum spores (Hauschild et al., 1988). For this reason, the FDA, the Centers for Disease Control and Prevention (CDC), and the American Academy of Pediatrics recommend not feeding honey to infants under the age of 1 year. "
от този адрес
http://seafood.ucdavis.edu/haccp/compendium/chapt12.htm
Виж целия пост
# 8
все още не приготвям ов. ядки за бебо, защото е малка Simple Smile , но аз ги ям така: купувам основно фини ядки, които не варя, а само попарвам с топличка вода и добавям или 1 с.л. мед, или накълцан банан, или нарязана ябълка........става супер.
бон апети!
Виж целия пост
# 9
И аз още не давам овесени ядки на Бубата, но това не ми пречи аз да си ги хапвам, приготвени последния начин: смесват се няколко лъжици ов.ядки, чаша кисело мляко и 1 лъж. мед. Тази смес трябва да отлежи няколко часа, за да могат ов. ядки да омекнат от млякото. Затова най-често ги приготвям от вечерта и на сутринта ги закусвам. Става идеално и с мюсли. Laughing
Виж целия пост
# 10
Цитат на: mam3kids
Момичета, бихте ли ми дали някои идеи за приготвяне на овесени ядки?
Ще ви бъда много благодарна  Simple Smile


Аз ги приготвям така:

Кипвам вода, слагам на око фини овесени ядки, като поомекнат свалям от котлона и добавям плодове /повечко/. Досега съм пробвала с ябълка, круша, сливи, череши, пъпеш, кайсии, праскови, банан. Ако плода не е достатъчно сладък, можеш да добавиш една идея захар, но в никакъв случай не е задължително. Можеш спокойно да ги даваш така на твоите госпожици, Емката закусва това от 6-месечен. Само внимавай с някои "поразяващи" комбинации от сорта "овесени ядки+череши" и "овесени ядки+круши" например, защото може да подействат разхлабително. Аз не съм имала подобни проблеми, но всяко дете е различно.  Grinning  Grinning  Grinning

Друга идея:

Кипваш вода, слагаш няколко лъжици от адаптираното мляко, с което храниш бебките и добавяш фини овесени ядки. Като омекнат /това става за около 2 минути/ сваляш от котлона. Ако адаптираното мляко не е "парфюмирано", можеш да бутнеш една ванилийка вътре.  Grinning  Grinning  Grinning

Трета идея:

Миксираш първата и втората идея.  Grinning  Grinning  Grinning
 
ПП: Аз мразя овесени ядки, но ако съдя по Емката ги приготвям много вкусно! Ако му се доверите - пробвайте! Grinning  Grinning  Grinning
Виж целия пост
# 11
Благодаря ти bobolenta  Flowers Rose
Момичетата ми много харесаха рецептата ти за ядките с "поразяващи" комбинации от сорта "овесени ядки+череши"  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Цитат на: mam3kids
Благодаря ти bobolenta  Flowers Rose
Момичетата ми много харесаха рецептата ти за ядките с "поразяващи" комбинации от сорта "овесени ядки+череши"  Simple Smile


Моля, радвам се, че съм помогнала! Grinning

Тя неволята учи, нали знаеш Wink , като Емо не може да понася попари, бях принудена да експериментирам със закуските! Grinning
Виж целия пост
# 13
Ох Embarassed , забравила съм да поясня, че плодовете се добавят предварително пасирани, или нарязани - в зависимост от възрастта на детето! Grinning

Обаче мама на 3 деца се е сетила явно! Grinning  Wink
Виж целия пост
# 14
И аз благодаря bobolenta, Вики много хареса закуската ви  Grinning .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия