В Брюксел изписаха Balgarja и Sofija

  • 1 740
  • 27
Тъкмо си мислех по повод 24 май да пусна тема за антиемблема на празника и попаднах на това:

В Брюксел изписаха Balgarja и Sofija /23 май 2008
http://dnes.dir.bg/2008/05/23/news3031558.html


Табелата, поставена пред макета на България в парка „Мини Европа” в Брюксел, все пак ще бъде подменена с нова, заявил изпълнителният директор на парка Тиери Меус в отговор на сигнала на Министерството на държавната администрация и административната реформа за некоректното изписване на името на страната ни и на столицата - BALGARJA, SOFIJA.
Виж целия пост
# 1
Булгаристан може би...
Фонетично са улучили София.
Виж, на България й липсва едно I.
Виж целия пост
# 2
Голяма работа, как са ни изписали, това да ни е проблема. Латиница е все пак, да е на български с грешки иди-дойди. Все ще се хванем за някоя глупост вместо да мислим как да си оправим отчаяното положение.
Виж целия пост
# 3
Така както са го изписали ми прилича
на начина по който се изписва Сърбия.

Виж целия пост
# 4
Министерството на държавната администрация и административната реформа...

И такова ли има вече... Явно в ресора му влиза и дебнене на начина на изписване на страната ни по света.
Виж целия пост
# 5
Очаква се да се разсърдя ли сега на Брюксел?
Макетът ми харесва,  грешката ще бъде поправена. Министърът е гледал надписа, докато е откривал събитието, сигналът подаден от граждани. СмЕх.  Всъщност, интересува ме повече българчетата да пишат горе-долу правилно. Докато четях на Холограма статистиките в другата тема направо си пожелах разходка в брюкселски парк.
Виж целия пост
# 6
Очаква се да се разсърдя ли сега на Брюксел?

Как щяло?!

Ние не се разсърдихме, когато три милиона български коли трябваше да сменят няколко пъти табелите с номерата си, докато най-накрая се реши вместо българското знаме и надпис BG върху него, новите табели да заблестят с правилния флаг на ЕС.
Километрични опашки, нощни дежурства и други дребни неудобства предшестваха най-новата (на този етап) смяна, с която подредбата на числата и буквите по табелите ще остане същата. Няма да се добавят нови знаци или цифри. Ще бъде променено само знамето, върху чийто фон сега е изписана абревиатурата на страната ни.

На някой да не му е харесало?! Та сега да му вържем кусур за една единствена брюкселска табела...

То е нещо като да объркат София с Букурещ в официално съобщение, в официална карта, да вдигнат грешен национален флаг докато БГ-победител в някакво състезание е на почетната стълбичка или да му пуснат чужд химн, докато се готви да се просълзява на него - всички тези грешки са ставали... Чудо голямо!

И сега министерството по евротабелите ще реши проблема. Аз просто споделям. Иначе - може и хубаво да ми е станало.
Виж целия пост
# 7
Кракът ми няма да стъпи в Брюксел!
Виж целия пост
# 8
И моят - в министерството по табелките.

Виж целия пост
# 9
Той и министърът на културата пише "збогом".
Виж целия пост
# 10
От вчера заобикалям темата, защото ми е криво.
Но като гледам колко малко хора не са я заобиколили..ми става още по-криво.
Виж целия пост
# 11
Егаси и трагедията сега! И какво като са ни изписали така?!! Не се ли разбира за коя държава и град става въпрос в края на краищата?
Виж целия пост
# 12
Егаси и трагедията сега! И какво като са ни изписали така?!! Не се ли разбира за коя държава и град става въпрос в края на краищата?

Проява на отношение е, примерно. На хора, които не се притесняват да демонстрират незачитането и пренебрежението си, но също и превъзходството си - дори по начин като този. Особено в момент като настоящият.
...Кой видя трагедия, всичко е повече от прекрасно !?!  newsm78
Виж целия пост
# 13
...Не се ли разбира за коя държава и град става въпрос в края на краищата?

Това "края на краищата" ми е много готин лаф. Понеже и вицът е готин: "Кто кого е...ет в конце концов".
Ама той е от друга тема.


Виж целия пост
# 14
Заради една променена  буква се показва превъзходство над България и незачитане и пренебрежение? Доста е нелепо... А и  ние съвсем трябва да сме останали без самочувствие, ако от такова нещо  се вързваме. Знаеш ли Гърция,  по колко различни начини се изписва.  dodo_dodo?
А и други държави... 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия