Къде в София има дежурен, денонощен детски очен кабинет?Моля Ви спешно е

  • 23 661
  • 5
Моля да ми кажете къде в София има дежурен, денонощен детски очен кабинет. Тази вечер окото на синът ми се зачерви силно и поду. Явно много го дразни и боли, защото плака 2 часа. по препоръка на педиатъра ни му сложих капки TOBREX и това май го поуспокои. Питам, ако няма подобрение да знам поне къде да отида тази нощ. Благодаря
Виж целия пост
# 1
Май имаше такъв в ИСУЛ  newsm78.
Виж целия пост
# 2
Само  в  ИСУЛ!Не  ходете в   Пирогов.Ще  ви  върнат.Там  не  приемат  такива  травми.
Виж целия пост
# 3
Освен в детския кабинет към Александровска болница /ако е отворен/  към детската очна клиника - друг няма.
В ИСУЛ НЯМА ДЕТСКИ  ДЕЖУРНИ ОФТАМОЛОЗИ!
От опит ти го казвам, а ето и моята история:
Декември месец: едното око на сина ми започна да секретира. Наближава Коледа. Педиатъра казва три дни Тобрекс и докато капя тези капки, положението се влоши - очето почти се затвори. В първия вече от почивните дни, се обаждам на педито и тя ми обясни, че е наложителна консултация с детски офтамолог. С детето тръгваме към Александровска болница , защото има детски очен кабинет, да но той е запечатан с лепенки. Качвам се в отделението на четвъртия етаж с надеждата някой да прегледа детето ми срещу каквато сума поиска - да , но след петнадет минутно чакане пред вратата и звънене, никой не се появи - ни сестра, ни сантар, камо ли пък лекар.
Междувременно съм изровила от този форум телефоните на детските офтамолози. Звъня на д-р Топов - човека ми обясни, че е извън София. Във Вижън не си вдигаха телефона разбира се и все в този порядък ... никой на линия.
Решавам, че щом педито е казало, трябва детето ми да бъде прегледано от очен лекар и отиваме в Исул. НЯМА детски офтамолог, детето е в колата, все пак е декември месец. Опитвам се три пъти да говоря с дежурната лекарка, която приема някаква бабичка, за която явно нейна близка носеше фактура с платен преглед, на което ми беше заявено : "Не ме интересува каква си и за какво си, седни там и чакай!" Такава майна и теглих на тая ...
На финала отидохме в Торакс - Възраждане. Млада докторка но офтамолог за възрастни. Вече и на това бях съгласна, само все пак лекар със специалност "очни болести" да прегледа сина ни. Изписа ни капки и положението се подобри, но временно.
След празничните дни заведох все пак детето и при д-р Топов - заключението му беше да се спрат всички капки. Щото един от двата вида капки е направил алергична реакция, изписа мехлем само еднократно. С това и приключихме.

Извод: В ПОЧИВНИ ДНИ ДЕТСКИ ОФТАМОЛОГ НЯМА! НЕ МИ СЕ МИСЛИ, АКО ПРИМЕРНО СТАВА ВЪПОС ЗА ЧУЖДО ТЯЛО В ОКО ИЛИ НЕЩО ПО-СЕРИОЗНО!
Виж целия пост
# 4
Момичета благодаря за отговорите. Слава богу окото на синът ми е добре и не ни се наложиха среднощни обиколки.
За всеки случай се обадих в ИСУЛ и strom76 е напълно права там няма дежурен детски офтамолог. Благодаря ти за изчерпателната информация  bouquet
Оказва се, че в цяла София няма такъв. Доста идиотско според мен, направо не доумявам как е възможно newsm78
Виж целия пост
# 5
Момичета благодаря за отговорите. Слава богу окото на синът ми е добре и не ни се наложиха среднощни обиколки.
За всеки случай се обадих в ИСУЛ и strom76 е напълно права там няма дежурен детски офтамолог. Благодаря ти за изчерпателната информация  bouquet
Оказва се, че в цяла София няма такъв. Доста идиотско според мен, направо не доумявам как е възможно newsm78

И аз недоумявах #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия