Ходене на пръсти

  • 745
  • 10
от скоро забелязах 4е Гери е запо4нала да ходи предимно на пръсти - независимо дали е с обувки или боси4ка .4удя се дали това е нормален период , през които минават вси4ки де4ица или не е нормално и трябва да се обърна към лекар .та затова исках да попитам . нормално ли е да проходи ,както трябва ,а после да по4не да ходи на пръсти едно дете? не ходи така през цялото време , но доста 4есто и все по 4есто по4на да го прави.
Виж целия пост
# 1
И моята (сега на 2 години и 3 месеца) мина през такъв период. Много ми беше смешно, но въобще не съм се и замисляла да я водя на лекар за това.
Виж целия пост
# 2
И моята (сега на 2 години и 3 месеца) мина през такъв период. Много ми беше смешно, но въобще не съм се и замисляла да я водя на лекар за това.
да оба4е понеже тепърва се у4и да ходи , пък и доста по4на да пада като ходи така се 4удя да не и става нещо сериозно  ..ина4е и на мен ми се струва 4е се забавлява така  и съм раздвоена затова , но знам ли ....
Виж целия пост
# 3
няма страшно почти всички деца минават през този период
Виж целия пост
# 4
Като проходи дъщеря ми беше като балерина (само на пръсти ) Grinning. Ходих на лекар и той ми обясни че е нормално и е добре, че ходи така т.к. децата до 4 години са с плоско стъпало и ходенето на пръсти спомагало за укрепването на свода на стъпалото.
Виж целия пост
# 5
Според мен е период. И Наско много ходеше на пръсти в началото. Сега (на година и четири месеца) само когато е превъзбуден от нещо тропа на пръсти и леко ситни с крачици. Иначе си ходи нормално.
Виж целия пост
# 6
Амка, Ради също от време на време ходи на пръсти и я хващам, че го прави нарочно. Иначе си ходи съвсем нормално. Така че може да се забавляват по този начин.
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай, както ти е писала АнМари повечето деца минават през такъв период  Laughing
Виж тук има доста мнения по въпроса  Laughing
Виж целия пост
# 8
Може и период да е ама аз в болницата знам, че може и да е признак на завишен тонус - уф как беше термина....спастичност!
така, че ако не отшуми - може би невролог да го види
а ти някакви проблеми по врме на бременност или пък проблемно раждане?
Виж целия пост
# 9
Може и период да е ама аз в болницата знам, че може и да е признак на завишен тонус - уф как беше термина....спастичност!
така, че ако не отшуми - може би невролог да го види
а ти някакви проблеми по врме на бременност или пък проблемно раждане?
не напълно безпроблемно си бременеех и родих също без проблем (нито за мен нито за нея )..имаха съмнение за луксация ,после се оказа вси4ко наред ....
какво има6 предвир "завишен тонус" "спасти4ност" - ама изобщо нищо не ми говори
Виж целия пост
# 10
....................
какво има6 предвир "завишен тонус" "спасти4ност" - ама изобщо нищо не ми говори

  Повишеният тонус обикновенно е знак за неврологичен проблем, но ти не се притеснявай излишно, наистина повечето деца преминават през този "балерински" период. Наблюдавай детенце известно време и имаш основания за тревога, ако това продължи по - дълго или стъпва на пръсти само с едното краче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия