МНОГОВОДИЕ - може ли то да е причината за увреждане при бебето?

  • 2 947
  • 7
Здравейте, въпросът ми е към всички майки, които пишат в този подфорум и които са се сблъсквали с този проблем през бременността си. Възможно ли е, ако една бременност протича с многоводие, самото многоводие да доведе до увреждане на бебето? Има ли сред вас такива, при които многоводието е довело до съответния проблем.

Или пък причината е била друга, но тя е довела и до многоводие, и до проблем при бебето?

С други думи многоводието причина ли е, или следствие?

Опитвам се да търся отговори понеже и при двете ми бременности имах многоводие, но при първата дъщерята се роди 2,95 кг и няма проблеми, супер е; при втората, коремът ми беше доста голям, но бебето се роди хипотрофно с киста в мозъка и тегло 2,37 кг, близо до термина

Определено не раждам едри бебета, многоводието ли е причината? Как може това да се предотврати, ако има следваща бременност?
Виж целия пост
# 1
многоводието е СЛЕДСТВИЕ от евентуален проблем
четох щото с първата ми бременост имаше подозление, че са по-малко водите
и малко води и много винаги когато наистина това е факт и значително надвишава количеството допустими води - е признак за някакъв проблем

но не е задължително - обикновено водите много или малко са признаци за вродени проблеми - напр с отделителната система на бебето - знам че много води могат да са признак за тежко увреждане на бъбреците на бебе /бебето на една майка тук почина поради такъв вроден дефект/
малките ти бебета по-сокро ме навеждат на мисъл да се търси в две насоки
- захранване на плацента и зреене на плацента, кръвотоци към плацента и към самото бебе
- кръвно и албумин при теб
гореизброените фактори могат да доведат до дребни бебета
аз имах лошо захранване на плацентата и лоши кръвотоци и високо кръвно в края на бремеността
бебетата ми бяха дребни - Дани доносен до термин бе 2.7 при 51см
Мими родена 8 септември при термин 28 и по-късен ми бе 2.5кг при 46см - съвсем мишле
Виж целия пост
# 2
генетични тестове може да ти дадат отговор има ли някаква заплаха откъм там
самотото многоводие или малкото води не се поддават почти на никакъв контрол, да не кажа на никакъв

хиротрофията ако се дължи на това дето предполагам - лошо захранване на бебето, сравнително е божа работа - понякога се поддава на поддържане и контролиране, понякога дори влошаване на проблема може да доведе до трагичен край, но все пак при един контрол на бремеността и когато се знае, че има проблем шансовете на бебето се покачват многократно

успех ако решиш трета бременност
доплер, албумин и постоянен контрол
а преди това аз бих си направила за всеки случай и генетични тестове
Виж целия пост
# 3
Това наистина ли може да е причина за увреждане  Confused.За първи път чувам да е проблем. newsm78

За статистиката.Две деца имам.И с двете продължителността на бременността продължи точно по 266 дни и няколко часа от зачеването.И с двете деца свалих точно по 15 кг. по време на раждането.Чисти околоплодни води и двамата.Едри бебета.3 540, и 4 300.Тоест и двамата са си плували в минибасеини.Физически и двамата са съвсем здрави - чук чук.Второто дете е с диагноза ГРР.
Виж целия пост
# 4
Това наистина ли може да е причина за увреждане  Confused.За първи път чувам да е проблем. newsm78

За статистиката.Две деца имам.И с двете продължителността на бременността продължи точно по 266 дни и няколко часа от зачеването.И с двете деца свалих точно по 15 кг. по време на раждането.Чисти околоплодни води и двамата.Едри бебета.3 540, и 4 300.Тоест и двамата са си плували в минибасеини.Физически и двамата са съвсем здрави - чук чук.Второто дете е с диагноза ГРР.

Катина, водите се установяват по време нве бременост и реално няма начин да ги измериш с кг свалени след раждането
но да - многото води са признак за вродени аномалии, както и малкото, но като че ли малкото са по-често срещани и не са толкова показателни
при мен когато бебетео се видя, че има проблеми с бъбреците бе важно как са водите - напр при увредена отделителна система се очакваше да намаляват, но пък бебета с проблеми с изпишкването и то фатални обикновено са с много околоплодни води, което ми е странно
Виж целия пост
# 5

но да - многото води са признак за вродени аномалии, както и малкото, но като че ли малкото са по-често срещани и не са толкова показателни


catnadeen малко ме шашна, сигурна ли си, че винаги са признак за вродени аномалии, понеже с първото ми дете също имах многоводие, но детето се развива съвсем добре (на 2,7 години е сега), никога не се е налагало да го изследваме. Страшно будно е, разбира всичко, в двигателно отношение е супер, много е подвижно, ходи на гърне, може да яде само, почти може и да се облича само и т.н. Само малко по-късно почна да проговаря, все още не прави по-дълги изречения, а такива с по 2-3 думи.
Виж целия пост
# 6
И аз се шашнах направо. Shocked
Трябва ли сега да почна да следя за нещо децата.Какво да търся, кой орган е застрашен - бъбреци ли?Друго?Какъв лекар да търся за консултация по този проблем.Неонтолог, уролог, гинеколог, какъв?

Катина, водите се установяват по време нве бременост и реално няма начин да ги измериш с кг свалени след раждането


Минибасейните на децата ми се виждаха още по време на бременностите ми.Всеки месец по две ехографий при двама лекари + двуседмично лежане за задържане и N  на брой лекари ме гледаха при първата бременност.Никой не се впечатли от пълноводието  newsm78
Виж целия пост
# 7
не винаги разбира се
но принципон не е нормално нещо и се следи...
КАтина е жив пример щом е било видяно многоводието за това, че нещата не винаги са зле въпреки, че са аномалия
значи вчера се разчетох и попаднах на една тема стара, че многоводието освен друго създава предпоставки бебето да се увие в пъпната си връв
шанса сигурно е почти 0-ев но уви е факт че въпреки, че се случва рядко - се случва

та аз лично считам, че няма лошо нещо в аномалиите стига да не са сигурен признамк за проблем
ГЕРИ! нес е шашкай - всичко си е ок. това, че наблягам на медицински очаквания по даден пробелм е само защото може да поискаш трета бременост и не е лошо да се следиш

лично мен малкото тегло на бебетата ти ме тревожи много повече - и бих наблягала предимно на доплер и следене албумина
е лично аз тъй като съм заклет параноик с двете си деца  с дребни но все пак проблеми и с двете си проблемни бремености не бих прескочила за всеки случай едни генетични проблеми да се видят там раздни антитела и кръвосъсирвания свързани с лошото евентуално захранване на плацентата

успех ако решиш за трето и не мисли вече здравите си деца - добутала си ги здрави, дребното и то живот и здраве ще порасне и всимко ще е наред ще видиш!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия