Увеличение на околоплодните води

  • 1 039
  • 6
На прегледа в София ми казаха, че имам леко завишени околоплодни води. Иначе всичко друго е наред- феталната морфология, доплера. Бебчо върви и едричък за 31 г.с. и затова ми препоръчаха да си направя тест за гестационен диабет. Направих си и се оказа, че захарта ми е в нормата. Може ли някой да ми каже- притеснително ли е увеличението на околоплодните води- все пак нали в последните месеци те трябва да почнат да намаляват?
Виж целия пост
# 1
И аз си помислих за гестационен диабет като прочетох заглавието, но щом като е в нормата  newsm78 Какво казват лекарите? Консултирай се с още някого най-добре. Стискам ти палци всичко да е наред  Praynig
Виж целия пост
# 2
Ами нищо. Лекарката, след като й казах за резултатите от теста за диабет, каза да не се притеснявам . Да се консултирам ли с още някого?
Виж целия пост
# 3
Консултирай се с ендокринолог. Ако си от София ти препоръчвам д-р Тодорова от МД. ЩЕ те приеме и без час, ако й се обадиш и й кажеш какво е положението.
Докато бях в МД в стаята ми имаше едно момиче в 23 г.с. някъде с много околоплодни води и бебе голямо две седмици напред, огромен корем, акушерките самокато я видеха и цъкаха с език. Доколкото разбрах рискът при нея беше от преждевременно раждане. Не знам нивото на захарта какво беше, но инсулинът след обременяване беше около 4 пъти над нормата. Предписаха й метформин и май само с това мина. Устиска без проблем до две седмици преди термин и й направиха секцио преди 10 дни точно. Така че хубав край без проблеми.
Успех и на теб! Hug
Виж целия пост
# 4
Да, ама при мен резултатите от захарта са в норма. Аз си правих изследване за гестационен диабет с третиране с глюкоза и стойностите бяха в норма.
Виж целия пост
# 5
мариса, а резултатите при инсулина как са?
Виж целия пост
# 6
Значи изследването за гестационен диабет се провежда така:
1. взема се кръв на гладно
2. пие се глюкоза, разтворена в малко вода
3. взема се кръв 1 час след третирането
4. взема се кръв 2 часа след третирането.
Стойностите са:
на гладно – до 5,55 mmol/l
на 60 min – до 8,88 mmol/l
на 120 min –до 7,22 mmol/l
А моите стойности бяха: 4.80 , 6.30 и 6.80
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия