акото :oops:

  • 605
  • 14
Моля ви кажете някакъв лек за изакване, щото се мъчим и се напъваме вече втори ден и плачкаме непрекъснато. Педито каза термометър в дупето и водичката от изварени овесени ядки, но за второто newsm78 newsm78. Опитах се да й масажирам коремчето, пак не става.Миличката така упорито се напъва непрекъснато и като види че няма ефект почва да плаче. Голямо мъчение Cry Cry
Виж целия пост
# 1
два пъти съм действала с термометъра, но не трябва да става практика
Виж целия пост
# 2
Ако кърмиш, пийни ти нещо разхлабващо и бебо ще го хване WinkАко не термометъра, не е толкова страшен.
Виж целия пост
# 3
Само овесени ядки недей да даваш-това бе съвет от гастроентеролог, когато ходихме на преглед на дъщеря ми. Имаше зверски запек и на 42 дни започнах да й давам дуфалак. Но на такова малко бебе-може би наистина с термометъра, масаж на коремчето. И ако кърмиш-последвай съвета на Слънце.
Виж целия пост
# 4
И аз съм за термометъра!Моята пикла до скоро беше така и за да не я свиквам с клизма я чаках по три дни.Така стигнахме до удебелена кожна гънка.Педито каза в никакъв случай да не я оставям да се мъчи.Сега ми изпива по 700-800мл.сок на ден и нямаме проблем.И гънката излекувахме.Тъй че моя съвет е много течности и при нужда термометъра!
Виж целия пост
# 5
А нас ни съветват в никакъв случай да не мушкаме термометър или подобни механични дразнители, по различни причини, някои от които са риск от нараняване и, само ако стане навик де, риск от лениви черва. Да си призная, на мен този метод винаги ми е звучал варварски, така или иначе, но това си е мое мнение само.
Два дена така или иначе не е много време.
Ние нямахме този проблем, но моите приятелки даваха прясно изцеден портокалов сок, и това беше май доста ефикасно. На какав възраст е детенцето? Ако е захранено, повече течности и добре узрели плодове обикновено действат.
Виж целия пост
# 6
Аз съм давала чай от сини сливи - действа безотказно, но вие сте много мънички  newsm78
Виж целия пост
# 7
Пробвай с листо от мушкато
Виж целия пост
# 8
Не казваш дали кърмиш. За кърмачета аз знам, че е напълно нормално да се изхождат по-рядко. Ние сме на 2 месеца и се изхождаме през ден, което не е проблем за здравето на детето. Даже съм чувала, че това означавало, че кърмата се усвоявала по-добре newsm78, ама... А това за портокаловия сок ми се вижда егати интервенцията! На толкова малко бебе не се дава цитрус заради опасност от алергия. Даже знам, че трябва поне годинка да се изчака. Изчакай, аз бих дала термометъра в краен случай.
Виж целия пост
# 9
Ние бяхме на 1месец когато запо4нах да давам вода от изварени овесени ядки (по-същата при4ина) на нас ни помагаше по- някога.
Виж целия пост
# 10
   Два дни изобщо не са много.Продължавай с масажа на коремчето(знаеш ли как точно се прави?)и ще се изака.Успех!
Виж целия пост
# 11
Ние първо бяхме на смесено хранене, след това само на кърма, докато не ни претеглиха - не бяхме наддали добре и затова преминахме на отново на смесено хранене. Оттогава започнаха проблемите - първите 24 часа не акахме - използвахме  термометърче и изакахме света, сега са вторите 24-30  часа - също няма никой. Междувременно давам по-малко добавка от вчера, защото тя си хапва достатъчно кърма/и сменихме млякото Нан с Аптамил/. Пак пробвах с теромметъра, но ефект няма, а продължаваме да се пънем Cry Cry
Моята гинеколожка ми каза току-що да пробвамда и дам  затоплена водичка с мед newsm78, ама нали бебета не трябвало да ядат мед, та вече се виждам в чудо.
Слънце, хапвам овесени ядки, води от овесени ядки, кафе/безкофеиново/ и след следващото кърмене ще видим резултата./на мен почна да ми действа, дано помогне/
Благодаря на всички за съветите.
Виж целия пост
# 12
Пробвай с свещичка направена от децки сапун,при нас имаше невероятен ефект
Виж целия пост
# 13
Мила, купи глицерин от аптеката и вкарай със спринцовка около 2 кубика в дупето на бебо. Глицеринът смазва акото и бебе ще се изака за секунди и без проблем. Рецептата е изпробвана многократно и действа безотказно. Препоръча ми я педито, той твърди, че е много по-безобидно от термометара и други подобни методи.
Виж целия пост
# 14
Чай "Blevit L" действа много добре
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия