студентки с бебе- как се справяте

  • 2 703
  • 36
Здравейте, за първи път пиша, ама постоянно ви чета и много ми помагате да намеря отговор на въпросите си. Сега искам да питам мамите студентки как се справят едновременно със студентството и с бебчо. С приятеля ми много искаме да си имаме бебче имаме всичко обективно необходимо за това, но аз много се притеснявам че имам да следвам още 2 години и незнам дали ще мога да се справам и с двете. Колкото и да е детско държа на успеха си, а се и притеснавам дали ще съм добра майка и колко време ще ми остава за бебчо. Ще се радвам ако има някои желаещ да ми даде малко кураж, особено ако е минал по този път.   
Виж целия пост
# 1
много момичета са родили и по две деца докато са били студентки, това изобщо не трябва да те притеснява, а и щом имаш подкрепата на човека до тебе , и на семействата ви всичко ще е много по-лесно, колкото до това дали ще си добра майка, никой не се ражда научен ти със сигурност ще си най-добрата майка за твоето дете
пожелавам ти късмет и успех с бебеправенето и във всичко друго   bouquet
Виж целия пост
# 2
аз пък зарязах студенството за да си направим бебче ( и без тва много ме нервиха и не виждах смисъл в цялата работа  newsm61 )... не съжелявам ... сега съм по добре, но ето че все още нямаме след 4-5 месеца опити   Tired  Cry  Tired
Виж целия пост
# 3
Определено мога да ти дам кураж, и на мен ми остават още 2г. Още от първи курс започнах да работя, разпокъсвах се между работата и университета, но се справих. Сего, откакто съм бременна спрях да работя, но дори и да работех пак щях да се справя. И всички ме питат -и сега какво, ще прекъсваш ли? Няма да прекъсвам ,разбира се, всичко е въпрос на организация. Аз вярвам себе си , че ще се справя. Желая ти успех!
Виж целия пост
# 4
buminka, аз лично не съм минала по този път и съм много щастлива от това. Изживях си студентството и още няколко години след това безгрижно като волна птичка.  Stuck Out Tongue Winking Eye
Ако се чувстваш готова да бъдеш майка, да поемаш отговорност, сърцето ти вече да не тупка само за теб, да даваш любов безрезервно и да правиш компромиси - правете бебе. Това е най-голямото щастие на света! Но ако все още се двуумиш и предпочиташ да се съсредоточиш върху образованието си - не бързай. Време има за всичко.
Важното е да си определиш приоритетите и на тази база да вземеш решение. Така или иначе ще се справиш, няма мърдане.
Желая ти успех!
Виж целия пост
# 5
Трудно ми беше, но бях по-мобилизирана и мотивирана. Peace Ще се справиш и ти, успех!  Hug
Виж целия пост
# 6
аз родих в началото на трети курс, редовно - много ми беше лесно, признавам  Embarassed

майка ми не работеше, живеехме при нея -но дори и без това имах право на 50% отсъствия от часове, това е много.
отделно, понеже бях единствена, бях голяма атракция сред преподавателите, и нямах проблеми, дори са ме връщали от вратата да се прибирам в нас.  Shocked

колегите ми бяха супер, като се върнах от раждане ме чакаше всичко готово - лекции, упр., задачи...
Виж целия пост
# 7
а, има и стипендия, в размер на 80 лв /сега може и да е повече/, която получаваш до дипломиране, аз се мотах 3 години и до последно ми плащаха  Embarassed и коледни премии имаше, 200  лв май  Crazy


твърдо съм за!
Виж целия пост
# 8
моите и 2те са студентски бебета-минах задо4но защото ни се наложи да заминем и за 4ужбина-децата си ги гледах сама,успях да завърша.Когато бяха малки и особенно преди сесия вместо приказки съм им разказвала лекции.веднъж ги прибирам от гтрадина и пред нас върви една жена-та аз им обяснявам за вината и формите на вината/тогава голямата беше на 4 ,а малката на 3/ та жената няколко пъти се обръща и ни раглеждаше много странно #Crazy
та с малко пове4е воля и промяна на режима ще успешш да се справиш Peace
Виж целия пост
# 9
Роди по средата на първи курс.  Peace Остават ми още 2 години.Често да ти кажа,май наистина всичко е въпрос на организация.С ученето и разкарването по лекции имах малко разнообразие(въпреки че Алекс е с мен почти винаги) а и на него му е интересно.А и каква атракция е в университета  Crazy Уча докато спи следобяд и вечер.През останалото време съм с него.
Мисля,че ако учиш редовно ще е по-трудно с бебе,затова аз съм задочно и засега изобщо не ми е трудно  Peace


а, има и стипендия, в размер на 80 лв /сега може и да е повече/, която получаваш до дипломиране, аз се мотах 3 години и до последно ми плащаха  Embarassed и коледни премии имаше, 200  лв май  Crazy


твърдо съм за!

А това не е ли само за редовни?  newsm78
Виж целия пост
# 10
Забременях, когато бях в 5-ти курс и минах на 50% посещаемост. Родих, когато ми предстояха само вече 2 държавни изпита. После започнах и да работя. Това с първото дете- ангажименти, напрежение, пътувания, графици...Сега се отдадох изцяло на второто си дете без странични задължения, освен семейството и домакинството и пак си е уморително. Няма формула за тези неща, хората се справят с всичко, но моята гледна точка е ученето- учене, семейството и децата- също. Прицени си силите, помощта от близките и т.н.
Виж целия пост
# 11
Айде и аз в отбора Simple Smile
Хич не ми е трудно, но минах на дистанционно обучение. В момента съм в сесия, разхождам малечка в парка, посядам на някоя пейка и чета, докато тя си спи в количката Laughing
Виж целия пост
# 12
По-принцип човек може да се справи със всичко, ако наистина го желае . Peace

Желая ти успех  Hug
Виж целия пост
# 13
Аз родих в началото на 4 курс, остава ми още малко. Как уча - ами вечер, през нощта. В началото, когато Софи беше малка и спеше почти постоянно беше по-лесно, сега почти не спи през деня и нямам много време. Аз така и не получих никакви привилегии, нито от бременността, нито заради това, че имам бебе.  Crazy Просто не казвам, че имам бебе. Не виждам как да го включа в разговора... Joy Mr. Green

За стипендията - 90лв. получавам на месец, Коледни премии не са ни давали.

Според мен щом човек има желание, всичко може да стане.  Peace
Виж целия пост
# 14
За стипендията - 90лв. получавам на месец, Коледни премии не са ни давали.

Редовно ли учиш? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия