има кръв в акото ???

  • 2 612
  • 20
Здравейте,
Дъщеря ми е на година и половина. Досега не е имала проблеми с акането, но от два дни не беше акала. Както и да е. Обаче тази сутрин имаше запек и в акото й имаше кръв - чиста, не съсиреци, но си беше не малко. Говорих с педиатъра - каза, че не е толкова притеснително, да яде днес по-разхлабваща и по-течна храна и толкоз. След пюре и сок от круши, тази вечер пак имаше кръв, и пак беше според мене не малко, иначе не беше запек.
Ясно, утре ще търся лекари, но на някой случвало ли му се е? Какво се прави?
Иначе не дава признаци нещо да я боли, ама това хич не ми харесва.
П.С. Сори за цветущото описание, ама няма как... 
Виж целия пост
# 1
Щом няма други признаци,че нещо не е наред, се успокой .С разхлабващите храни си направила необходимото.С голямата щерка имам подобен опит.До понеделник вече не  би трябвало да има кръв.И все пак, ти  си следи детенцето за други симптоми,знаеш....
Виж целия пост
# 2
elitza_elitza, ако дъщеричката ти е имала запек е възможно да й се е цепнало дупенцето. Дъщеря ми страдаше от запек и това се случваше доста често. Все пак за твое успокоение идете на лекар.
Виж целия пост
# 3
Детенцето на моя колежка имаше кръв и то доста време на 4 годишна възраст,правиха му всевъзможни изследвания в София,но нищо не му откриха/слава богу/,тя му спря плодовите сокове и всичко премина.Според мен за твое успокоение трябва да го погледне хирург за фисура на ануса.
Виж целия пост
# 4
И ни е имахме тоя проблем наскоро-и Марти имаше запек и то около цяла седмица,и всеки път като го бършех с мокра кърпичка,имаше по малко кръв.Онзи ден му давах по разхлабващи храни-череши,малко Активия и т.н. и вече два дни нямаме такъв проблем.
Виж целия пост
# 5
А ние днес имахме следи от кръв ,като нишки и ужасна миризма,плюс слуз.
За 10 дни ту се оправя разтройството,ту се влошава.Беше и зелено,ще спра и соковете,както виждам ,може и от тях да е.Ако някой е минал по този път да пише.
Виж целия пост
# 6
Здравейте
Искам да попитам и вас дали нещо подобно ви се е случвало и какво сте предприели. Бебка е на 3 мес и от 10 дена има нишки от светла кръв на памперса, не всеки път, но поне веднъж дневно. Взехме посявка от акото и изследвахме за доста инфекции всичко е отрицателно - кръвта не е тъмна и педиатъра смята, че най-вероятно е спукано капилярче на дебелото черво или анусчето.И аз бях съгласна с версията, но вече 10 дена продължава - какво друго може да е. А да кажа бебка е много весела и енергична и не плачка като се изхожда. Моля споделете ако имате някви други версии или съвети!!
Виж целия пост
# 7
Според мен трябва да се обърнеш към още един лекар, въпреки изследванията които сте правили.Въобще не смея да давам някакви предположения.Твоя лекар може и да е прав, но все пак потърси и друго мнение.
Виж целия пост
# 8
Ако е спукано капилярче не би ли трябвало да мине за няколко дни...  Confused Дано да е това, но ако продьлжава по-дьлго наистина потьрси повече лекарски мнения. Никога не са излишни.  Hug
Виж целия пост
# 9
10 дена ми се струват множко. Нещо периодично дразни стомахчето, възможно е да е храна или нещо друго. Само лекар може да го установи. При сина ми еднократно се бяха появили кървави нишки в акото вследствие на упорито стомашно разстройство. И моят съвет е да се консултираш с друг лекар.
Ето малко подобни на твоята теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=295143.msg7741122
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231241.msg5541435
Виж целия пост
# 10
Признак е на алергия към нещо Peace Ако има обривчета и/или загрубяване на кожата на някои места обикновено се касае за АБКМ. Добрата новина е, че тази алергия се израства Simple Smile

Виж целия пост
# 11
Съвет не мога да ти дам, но стискам палци да минава скоро. Peace
Виж целия пост
# 12
И аз бих те посьветвала да тьрсиш и други лекарски мнения.Дано вси4ко е наред и успех Peace
Виж целия пост
# 13
Благодаря за отговорите. Само да кажа, че ние се изхождаме по 3-4 пъти на ден и понякога е жълто, понякога жълто-зелено а понякога направо спанак. И аз си мислех, че може да е алегрия от млякото - от 2 дена не ям никакво мляко да видим дали, ще има ефект. Днес сложихме една инжекция за кръвоспиране и ще пием витамин С 5 дена да видим дали ще се оправи.
Виж целия пост
# 14
Може да е алергия към нещо което яде, или ако кърмиш каъм нещо което ти ядеш. Започни да ограничаваш едно по едно нещата който ядеш за да видиш при кое ще има промяна. Ако кърмиш не пии мляко, защото детето може да развие алергия. И найстина, консултирай се и с друг лекар. Дано да се оправи бързо Hug.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия