моля за съвет за отбиване на голямо и кърмаче без плач

  • 506
  • 3
Мили мами,
уж съм гърмян заек, а се озовах в следната ситуация с второто си дете:
Кърмя я на поискване от раждането, доскоро това беше чудесно - никакви колики, спокойно бебе, пътуване без чанти с шишета, лесно и приятно приспиване със сукане.
Сега е на 2 години и няма никакво намерение да се отказва.
Заспива само сучейки. Буди се нощем и пак суче, а сутрин в прекрасния час шест закусва със сукане.
Аз се чувствам изтощена и искам да я отбия.
Опитвам с преговори и обяснения, но стане ли време за сън Вероника започва да реве, на мен ми се къса сърцето от жал и пак отлагаме отбиването.
Нямаме и добронамерени баби,при които да я оставя за ден-два.
Моля за практически съвети.
Може ли да стане без плач?
Изчетох много по въпроса в интернет и книги, но не успявам да приложа на практика, написаното явно е за по-малки бебета и по-твърди майки.
Виж целия пост
# 1
Ох успех Praynig
Виж целия пост
# 2
Смятам че с едно обяснение, че млякото се е развалило защото детето е пораснало и сега горчи, разбира се намазваш гърдите с онази горчива гадост и даваш да опита, няма да повтори. Но за да няма травма намали постепенно броя кърмения, ако остане едно или две поне, ще е далеч по добре. Освен това замествай кърменето с друга близост и много игри и внимания, много гушкане и хвалби.
Успех!
Виж целия пост
# 3
Имай в предвид че ще отучваш детето от навик! И на тази възраст няма да е лесно! Ние скоро махнахме шишето с мляко на каката и щом и докривее пак се сеща ца него и си го иска! Така че без рев едва ли ще стане, но пък трябва да си твърда!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия