Какъв крем за торта с готов блат

  • 50 800
  • 18
Дайте ми идея за някакъв лесен и бърз крем за торта с готов блат?
Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 1
Пудинг на Др Йоткер. Ако е ванилия може да добавиш плодове - пресни или сушени, ако е шоколад - ядки и настърган черен шоколад.
Виж целия пост
# 2
Сметанов...Купуваш си от сладкарската сметана(със захар дето е) и си я разбиваш...После както ти душа иска си оформяш тортичката...Аз бих я направила с ягоди...Мммммм,ще всема да спретна и аз една.... hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 3
Моят любим е заквасена сметана и течен шоколад 50/50  Crazy
Разбъркваш ги и мажеш.  Laughing
Виж целия пост
# 4
Моят любим е заквасена сметана и течен шоколад 50/50  Crazy
Разбъркваш ги и мажеш.  Laughing

А този крем хубав ли става защото искам отдавна да го пробвам.Киселичък ли става или .....
Виж целия пост
# 5
Моят любим е заквасена сметана и течен шоколад 50/50  Crazy
Разбъркваш ги и мажеш.  Laughing
А този крем хубав ли става защото искам отдавна да го пробвам.Киселичък ли става или .....

зависи каква сметана ще ползваш , но аз си мисля че с данон става най-вкусно
Виж целия пост
# 6
Аз правя с готов блат, една много лека торта и е подходяща за сезона.Харчи се много у нас. Laughing
Блата го режа на две с конец.В купа забърквам една кофичка кисело мляко с 1ч.ч. захар/пудра/,един лимон изцеден и настъргана кора от него.Взимаш едната половина на блата ,с вилица го надупчваш тук там и заливаш върху порестата му страна с половината от сместа,заливаш по малко и изчакваш да поеме .Отгоре се нареждат плодове пожелание,с ягоди става разкошно ,с банани винаги е сполучливо.След това лепваш другият блат ,но след като и него си го набучила преди това с вилицата.В останалата смес слагаш 1,2с.л. какао и заливаш и вторият блат.Трябва да се поеме цялата смес.Най отгоре можеш да декорираш с бита сметана или със заквасена,плодове,настърган шоколад или да поръсеш с какао само.Варианти много,от теб зависи и вкусовете на семейството.Важното е след това тази торта да отлежи поне 6ч. в хладилник,след това става разкошна.Особено през летните жеги.
Виж целия пост
# 7

А този крем хубав ли става защото искам отдавна да го пробвам.Киселичък ли става или .....

Добавяй шоколада постеленно и го опитвай докато ти допадне на сладост Laughing
Виж целия пост
# 8
тук съм писала рецепта за торта с готови блатове. Става много хубава, мисля, че няма да съжаляваш.

Виж целия пост
# 9
Моят любим е заквасена сметана и течен шоколад 50/50  Crazy
Разбъркваш ги и мажеш.  Laughing

Това е интересна идея и доста лесно за изпълнение Peace
Виж целия пост
# 10
Може да стане и с домашен крем и орехчета отгоре, а може и настърган шоколад   Peace
Виж целия пост
# 11
Моят любим е заквасена сметана и течен шоколад 50/50  Crazy
Разбъркваш ги и мажеш.  Laughing
А този крем хубав ли става защото искам отдавна да го пробвам.Киселичък ли става или .....

зависи каква сметана ще ползваш , но аз си мисля че с данон става най-вкусно
За Гергьовден правих 2 торти с крем от заквасена сметана. Едната реших да е шоколадова - 50 на 50 заквасена сметана и течен шоколад. Другата  - заквасена сметана и изстинал крем нишесте Ягода+малко пудра захар. В магазина реших да купя 2 вида сметана, понеже бях пробвала всички други, но не и на Данон. Мина празника и на следващия ден шоколадовата торта беше с гадно лигав крем. После се сетих, че ми се е случвало като подквася мляко със закваска от кис. мляко Данон, да ми се получи така - полученото кис. мляко се точи от лъжицата, иначе на вкус е същото, но само като го видя и ми се отяжда Sick.
И вече не купувам нищо на Данон. Нищо, че е прехвалено тук и там, за мен продуктите с тази марка не са хубави.  Peace
Виж целия пост
# 12
Когато бързам и нямам време за сложен крем слагам на тортата сметана на растителна основа с или без плодове. Преди по средата я мажех с купен течен  шоколад, а сметаната слагах отгоре. Вече избягвам продуктите с какао и остана само сметаната. Тортата става много вкусна ако се сиропира с подсладено сварено прясно мляко.
Виж целия пост
# 13
Крем от цедено кисело мляко със захар и какао.Няма нужда да се сиропират блатовете.Отгоре я поръсвам с какао.Който я е опитал,казва,че прилича малко на тирамисуто.Става фантастична.И бързо.
Виж целия пост
# 14
Млечен/Ванилов/Жълт крем (под различни имена се среща).     Тортата става лека и вкусна. Ако добавиш банани между блатовете и като поръсиш с орехи, става страхотно.

1 литър прясно мляко, 300 г захар (или на вкус), 4 яйца, 150 г брашно, ванилия.

А ако към този крем добавиш сметана накрая, става страхотия!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия