Секс след раждане

  • 928
  • 8
Малко ми е неудобно да започна темата , но незнам с кого да споделя проблема си ! Мили мами , родих със секцио и дълго време - почти 3 седмици прокървявах. Мина този период - малкия Георги е вече на 28 дена.Вече се поуспокои, аз също. В началото много се бях паникьосала - очичките му се възпаляваха, получи  обривипо лицете, не акаше редовно, плачеше и се мяташе от спазми, постоянно си мислех , че нещо не му е наред . Сега , когато се поуспокоих и си влязох с повече увереност в ежедневието, някак естествено дойде ред да обърна повече внимание и на мъжа ми , който геройски истърпя/ а може би ще има и още да търпи/ понякога неистовите ми истерии , свързани със страхове за детето. Оказа се обаче, че моят организъм психически е готов за секса , но не и физически - при проникването изпитах такава болка , че реших засега да го отложим.Какво да правя - това нормално ли е за след раждане? Някак ми е неудобна да се обадя на доктора и да го питам.
Виж целия пост
# 1
Нормално е за нормално раждане....но за секцио незнам newsm78 може би ти трябва още време, за да се отпуснеш...най добре се обади на доктора си Peace
Виж целия пост
# 2
Малко ми е неудобно да започна темата , но незнам с кого да споделя проблема си ! Мили мами , родих със секцио и дълго време - почти 3 седмици прокървявах. Мина този период - малкия Георги е вече на 28 дена.Вече се поуспокои, аз също. В началото много се бях паникьосала - очичките му се възпаляваха, получи  обривипо лицете, не акаше редовно, плачеше и се мяташе от спазми, постоянно си мислех , че нещо не му е наред . Сега , когато се поуспокоих и си влязох с повече увереност в ежедневието, някак естествено дойде ред да обърна повече внимание и на мъжа ми , който геройски истърпя/ а може би ще има и още да търпи/ понякога неистовите ми истерии , свързани със страхове за детето. Оказа се обаче, че моят организъм психически е готов за секса , но не и физически - при проникването изпитах такава болка , че реших засега да го отложим.Какво да правя - това нормално ли е за след раждане? Някак ми е неудобна да се обадя на доктора и да го питам.

Нормално е! Нарича се влагалищна сухота и зависи от хормоните, които вероятно още не са се "наредили" в организма ти. За сведение ще ти кажа, че след моето секцио аз кървих 53 дена, след това 1 седмица почивка и ми дойде М  Shocked Престраших се да "обърна внимание на мъжа си" чак на 3я месец след раждането (заради всички изброени по-горе неща) и болеше ужасно. Така че спокойно, използвайте лубриканти, ако се чувстваш готова психически. Тялото ти постепенно ще влезе в ритъм  Hug
Виж целия пост
# 3
Много благодаря за куража, който ми даваш simba21, добре е, че в тези форуми намирам сродни души , готови винаги да ми помогнат . Днес си препрочетох писмата, които ми бяха пратили момичетата, когато се готвех за лапароскопия- толкова бяха мили и ......... толкова полезни, че сега ми се прииска да им напиша за всичките си преживявания по пътя до малкото Жоре, да дам и аз кураж на тия , които са тръгнали по пътя към най-голямата радост. Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
Виж целия пост
# 4
Нормално е да изпитваш болка, възстановяването на обичайния сексуален живот ще отнеме доста месеци.
 
Виж целия пост
# 5
Вземи си някакъв овлажнител от аптеката, "Глайтгелен" например и пак пробвайте  Grinning
Виж целия пост
# 6
Аз съм със секцио и мен също ме боли...  Peace
Виж целия пост
# 7
ne se pretesnqvai normalno e az imah mnogo leko rajdane bez nikakvi 6evove i parvite dva tri pati imah bolki no posle vsi4ko si tragna po med i maslo zatova ne mu misli mnogo a prosto spodeli sas sapruga si tova i mu kaji da badi po vnimatelen po vreme na sexa dokato bolkata ot6umi i organizma ti se vaztanovi napalno
Виж целия пост
# 8
Моят проблем е аналогичен .Вече 2мес е моето бебе родено със секцио,преди 2 дни се престрашихме да правим секс.Щях да умра от болка CryМного се отчаях.Преди години имах вагинит и едва се оправих ,та сега се надявам по-бързо да си върна нормалния сексуален живот. Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия