Ортопедични обувки-споделете впечатленията си,моля!

  • 56 619
  • 75
Здравей те!
Трябва да правим на Ивка ортопедични обувки и шина за парезата с протокол от социални.
Този път обувката ще е с платформа 2 см. за компенсиране на скъсяването.
Преди 3 г. правихме подобни в Горна Баня.Обухме ги само веднъж,бяха страшно неудобни и нескопосани.
Моля,който е правил подобни обувки да сподели мнение за фирмата,която ги е изработила!
Виж целия пост
# 1
не знам дали има друго място където да правят
на нашия бате правихме шини с обувки и сме ги слагали 4-5 пъти - едната тежеше 2кг.
там където се събираха металните шини в коляното имаше нит който беше толкова голям и му правеше рани  #2gunfire
не ти помогнах, но ние не правихме повече шини там, макар че още има нужда от тях
обувките бяха ужасни, гъбяса от тях  Sick
ползвахме едни вносни от едно друго дете, макар не съвсем по мярка но той ги понасяше та от тях имаше ефект

дано намериш подходящо място където да поръчаш - упсех
 Hug
Виж целия пост
# 2
Аз също се интересувам и ще следя темата
Виж целия пост
# 3
Ще си побутна темата с надежда някой,който не я е видял да помогне с инфо.
Виж целия пост
# 4
Във Варна има магазин,в който продават ортопедични обувки-летни и зимни.Цените са около 70 лева,но пък изглеждат много добре.Намира се срещу Образцов дом до магазин Роди.На вратата има надпис"ортопедични обувки"








Виж целия пост
# 5
fo4a ,на мен ми трябват обувки изработени "специално" за по-малкото,по-слабо и по-късо краче на дъщеря ми.
Купувала съм от този магазин във Варна където имат и апарат за измерване плоскостъпие.обувките са ортопедични колкото тези на "Колев и колев".
Виж целия пост
# 6
Знам от майка на детенце с вашия проблем,че там са си правили по поръчка(с по-висока подметка).Съжалявам,това е с което мога да помогна
Виж целия пост
# 7
Къде точно е този магазин newsm78
Виж целия пост
# 8
Здравейте и моето момиченце е с пареза на дясно краче и ми бяха казали че има скъсяване и специално съм ходила в този магазин във Варна срещу образцов дом - Диана се казва магазина и там ми казаха че правят обувки по поръчка при тях от фирма Ортопедиа. От моделите които има тази фирма  без допълнително доплащане се прави специална обувка за крачето на детето, допълнително подсилена. В магазина специално ще ви обяснят как става това. Аз също съм проверявала при социалните и там ми казаха че в Окръжна болница май има място където се правят ортопедични обувки, не сме взимали и немога да изкажа мнение. Но съм взимала от този магазин ортопедични обувки и съм ги носила в ортопедична работилница във Терапията да ми ги подсилват и искам да кажа че там обувките са много удобни и качествени. Ние нашите ги купихме декември и ги ползваме от тогава постоянно едва сега септември се съсипаха. От магазина специално обясняват че тези обувки се взимат с един пърст разстояние отпред и се ползват дълго време защото самата подметка е направена по някакъв начин който поема крачето. Немога да го обясня точно, но наистина е така. Ползвахме ги 8 месеца. Надявам се да съм била полезна
Виж целия пост
# 9
Вили_Рая ,би ли ми обяснила по точно къде се намира магазина.По това което обясняваш,явно работят с протоколи от социални.
Вашите обувки имат ли подложка за компенсиране на скъсяването и каква е тя?
Благодаря ти за включването  bouquet
Виж целия пост
# 10
Здравейте,относно опита,нека добавя и моят.Дъщеря ми също е с пареза на десните крайници.По препоръка на специалисти от Горна баня не носим ортопедични обувки,а само такива стелки.Правят ни ги в София по мярка взета от детето,едната е точно с 2см.по-висока от другата,силиконови са и са много удобни.Слагаме ги в обувките според сезона и детето е доволно.Струват 50лв.
Виж целия пост
# 11
van4otka ,тези стелки от материала с който правят и стелките за плоскостъпие ли са?
С какви обувки ги носите,обикновени ли?
Благодаря ти,че се включи  bouquet
Виж целия пост
# 12
И моето дете е с по-кьс 2см ляв крак.Мин. год. се установи сколиоза вследствие по-кьсият крак и тогава по порьчка и направиха 8мм силиконова стелка.Тогава  наблюдаващата я ортопедка го измери с 1см по-кьс.Преди няколко мес. решихме да отидем при завеждащият д.ортопедия в Букурещ.Там се установи 2см скьсяване.Докато чакахме видях по-голямо дете с ортопед. обувки.Подметката беше повече от 5см,бяха затворени обувки,времето горещо.Тежаха му обувките на момчето.Обувките бяха над глезена/приличаха на кубинки/ и бяха много грозни.Затова след консулт сьс завеждащият там решихме компромисен вариант.Обущари да направят допьлн. подметка.Като се вьрнахме от Букурещ веднага отидох на обущар  и ''О,ама разбита се ,че можем да се справим".На др. ден какво ми дават.На бежава подметка залепили  черна.Всьщност даже не беше залепена,на доста места зяпаше,а бяха казали,че имат и бежав материал.И в краина сметка сьпругьт ми започна да и прави доп. подметка.Прави ги много добре.Единственият проблем е ,че има само черен материал и някои обувки се загрозяват.Но и за детето ми и за нас това не е важно.Тя разбира защо го правим..извинете ме,че бях многословна.Исках само да споделя нашият опит.
Виж целия пост
# 13
elbosi ,и ние минахме през този период на ремонтиране на обувките в къщи.
Проблема сега ,е че Ивка носи 26 номер на лявото краче и 29 на дясното.Не мога да намеря високи обувки,а на обикновената обувка,като се залепи допълнителна подметка детето си криви крачето от глезена,защото е с пареза и не може да го контролира.
Ох,не знам дали ме разбра,че ситуацията е много сложна.
Сега си имам в къщи едни обувки подобни на тези,за който ти говориш от една Софийска фирма,който са пълен боклук.
Виж целия пост
# 14
Mari^ и нашите номера са различни,но просто избираме обувките няколко дни!Ходим от магазин в магазин и търсим модел който да е компромисно решение.Обикновено работа вършат обувките с връзки или лепки,така на по-малкото краче пристягаме повечко и слагам малко памуче отпред,ако е необходимо.Рационализъм,нали разбираш!А стелките за плоскостъпие не съм ги виждала и не мога да кажа.Нашите ги слагаме на всякакви обувки,не стават само на сандалки с няколко каишки(нашият блян).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия