Ортопедични обувки-споделете впечатленията си,моля!

  • 56 638
  • 75
# 15
Нашите ги слагаме на всякакви обувки,не стават само на сандалки с няколко каишки(нашият блян).
И нашият Cry
Ние започнахме да купуваме по два чифта обувки и ги съчетаваме.
Знаеш ли,сега се сещам,че на стелката може да се направи пълнеж,вместо да тъпчем памук/,ох дано ме разбра.Преди няколко години в Горна Баня ни правиха такива.
Май ще опитаме този вариант.
Виж целия пост
# 16
Незнам,ние ще останем на памук,все пак крачето и пораства по малко,а стелките ги носим цяла година.Ами ако и станат неудобни?!А и в маратонките слагам само стелки.
Виж целия пост
# 17
Mari^ ,доколкото съм чувала, има ортопедична работилница към МБАЛ "Св.Анна"-Варна(ако не се лъжа,споменавал ми го е д-р Живков),но не съм наясно къде точно се намира.Самият д-р Живков пише в този форум,така че би могла и да го попиташ.
Иначе наскоро ми попадна реклама на немски обувки Birki`s.Имат магазин в Пв,даже ходих на място,имаше страхотни модели- ортопедични обувки с висок и твърд свод,със специална стелка вътре на подметката.Цените не бяха кой знае колко високи.В брошурата виждам,че имат магазин и във Варна,ако искаш-мога да ти дам адреса на ЛС.
А иначе,при нас заради заболяването стъпалото на лявото краче е с около 1 см. по-късо от дясното(Слава Богу,нямаме проблем с дължината на крайниците),но въпреки това купувам еднакъв размер обувки.Досега не ми е хрумвало да го пълня с памук,но лошото е,че като купувам обувки гледам да има около 1 см. празно разстояние на здравото краче,а с тази разлика в стъпалата, лявата обувка направо си му хлопа.
Виж целия пост
# 18
taniuha ,прати ми адреса на Birki`s. във Варна.
А,що се отнася до работилницата в Св. Анна пробвала съм,но не съм доволна от там.
Виж целия пост
# 19
http://catalog.bg/company.php?company=19276
Ние правихме на нашия син в Стара Загора ЕТ " Недко Байков " за къс ахилес, не са лоши но детето все още не е свикнало с тях ,това е сайта им.
Виж целия пост
# 20
Здравейте мами. Зачетох се в тази тема защото се интересувам от работилница за нощни шини, но различна от тази в Горна Баня. А за ортопедични обувки ние използваме такива по поръчка. Детенце е на 5 год с ДЦП- спастична диплегия и скъсяване на ляво краче с 2 см. Адреса е;Фирма "Васер", гр. Пловдив, ул. "Богомил" 21а тел: 08994008850 - Рангел
Работи и със социалните като в годината има право на 2 чифта и 2 ремонта ако се наложи. Не е ортопед, майстор обущар но много си разбира от работата, 
Виж целия пост
# 21
 
 
Mari^
 
 
Отиди до втора градска поликниника в Добрич.Има магазин за инв.принадлежности -подърси Галин .Той ми каза че до края на годината ще започне да работи с някаква Софийска фирма -която е немска за ортопидични обувки.Ако изкаш кажи му че ти е казала Емилия с детедо със скутерчето (може и да не ми знае името така ще се сети)Няма да имат нищо общо с тези който вземат поръчките в х-л Добруджя.Едните ги поръчих на тази Софийска фирма в Доруджята а другите чакам Галю Не че му правя реклама но досега каквото съм вземала от него съм доволна за разлика от други фирми
Виж целия пост
# 22
valia2000,благодаря ти,но Пловдив ми е далече.
Теди,благодаря за инфото  bouquetНие за сега си решихме проблема,но на пролет ще е пак на дневен ред.
Ще го имам в предвид Simple Smile
Виж целия пост
# 23
Здравейте аз съм от Пловдив.Имам момиченце на 3год. със скъсяване на дясното бедро 3см.Поръчваме си обувки от ортопедичната работилница на "Богомил 21А".Страхотни са много са удобни и зимните и летните.И много качествени и красиви.
Виж целия пост
# 24
Адреса е;Фирма "Васер", гр. Пловдив, ул. "Богомил" 21а тел: 08994008850 - Рангел
Работи и със социалните като в годината има право на 2 чифта и 2 ремонта ако се наложи. Не е ортопед, майстор обущар но много си разбира от работата, 

извинявай, но телефона ми се струва че е с повече цифри.
Мисля следващите и ние да ги направим там.Но като човека е обущар, кой преглежда и казва какви да са обувките.Казано  направо търся свестен ортопед.
Виж целия пост
# 25
Ние също си направихме обувки в Васер и сме много доволни но при нас няма скъсяване на крака. Взеха ни мярка като стъпихме в пореста материя и с двата крака - явно по тази отливка се преценява дали има нужда от по-висока подметка или не. Потвърждавам че съм много доволен от резултата - с тези обувки вече не стъпваме на пръсти а на цяло ходило и за два месеца носене имаме вече добре оформен свод на проблемния крак. Телефона на Рангел Петков е 0899400885.
Виж целия пост
# 26
Здравейте аз съм от Пловдив.Имам момиченце на 3год. със скъсяване на дясното бедро 3см.Поръчваме си обувки от ортопедичната работилница на "Богомил 21А".Страхотни са много са удобни и зимните и летните.И много качествени и красиви.

Няма ли шанс да ни покажете снимки на обувките,които сте правили във въпросната фирма ВАСЕР?Бих искала да ги видя поне как изглеждат Peace.За момента ние нямаме специална нужда да носим ортопедични обувки,но когато се сменя сезона,ми е доста трудно да намеря качествени и удобни обувки за малкия.
Виж целия пост
# 27
На нас ни препоръчаха стелки (засега), надявам се да помогнат, но естествено продължаваме да носим обувки "К и К" и "Капчица".  След ровене по сайтове намерих ето това http://www.ortobulgaria.com/Index_files/page0004.htm Някой може ли да сподели впечатления.  newsm78
Виж целия пост
# 28
Мили мами, някой правил ли е ортези в медицински център "Феникс" в София.Имам лошото усещане че става дума за някаква измама.Поръчах при докторката преди седмица, тя каза че ще се обади в завода в Унгария май каза и ще ми звънне за цената.как да и имам доверие.
Виж целия пост
# 29
Zdravejte, hvarlete edin pogled na tozi site - http://www.levmigdal.com
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия