Идеи за баклава

  • 6 921
  • 11
zdraveite na vsi4ki mami  tarsq idei za mn vkysna baklava : Thinking

Пиши на кирилица!!!
Виж целия пост
# 1
Заповядай   bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275137.0


Ако използваш търсачката ще ти излязат и още идеи.....
Виж целия пост
# 2
blagodqrq ti Grinning
Виж целия пост
# 3
точно щях да препоръчвам баклавата на Айля  Grinning , но е дадена вече!
Виж целия пост
# 4
Попаднах на много ефектна баклава, не съм сигурна, че ще се справя с нея. Точи се. Някоя от форумските майсторки да я е правила? Снимката е линк към рецептата.

Виж целия пост
# 5
labrex майка ми прави подобна баклава ,но не по тази рецепта,тестото и е по близко до тестото на Айля,тук доколкото разбрах на моя позабравен руски  Embarassed има  сметана,мая....и май орехи,които така и не разбрах къде ги сложи sevulya,защото не ги виждам в тестото  Rolling Eyes
Само че тя я навива по стегнато и честно казано изглежда малко по добре от тази/за външен вид говоря/
Многооо е вкусна.Не се прави трудно/и аз съм я правила ,но само веднъж преди 3-4год./ ,но е голяма играчка и доста се хапва от нея Embarassed
Виж целия пост
# 6
Ами то това не е ли саралия?
Никога не съм знаела как се оформя, но сега май видях и разбрах. Значи като се разточи листа се ръси с орехите (пълнежа), навива се на точилката и се набръчква, както е въхру нея? И се изсухля от точилката?

Ох, трябва да пробвам някой ден!
Смятам, че ще стане с тестото на Айля, тъй като то се точи много лесно и фино.  Peace
Виж целия пост
# 7
аз баклавата я правя само и единствено на минибаклавички нагънати, както е показала labrex, с готови кори, хем е по-икономична, хем боцкаш и хапваш, не е необходимо да режеш
Виж целия пост
# 8
ох, тази като на айля я прави свекърва ми, чудна е! Heart Eyes
научила я от една туркиня, дори я реже по същия начин Laughing

прияде ми се...
Виж целия пост
# 9
мойта мързелива баклава пък е, както е целия пакет кори се навива на руло и се режет охлювчета, коит се подреждат в тава, пека се на слаба фурна и после се заливат със захарен сироп Simple Smile
майка я измисли когато бях на диета и неможех да хапвам никакви ядки, а и мъжО каза че е доста по-хубава от традиционната   chef
Виж целия пост
# 10
аз я правя по стандатния начин  ooooh!
Виж целия пост
# 11
Днес Иван Звездев и гостенката му правиха Косовска баклава с пълнеж от кокос, стафиди и орехи, на мен ми звучи мнооого вкусно  Laughing. Влез в сайта и си копирай рецептата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия