Канцерогенни гумени играчки

  • 2 313
  • 26
Е какво е това нещо!Ей сега го гледах по Нова ТВ.Дори и залъгалки имало такива и като ги слагали в устата си,след време(като пораснат) ставали стерилни  ooooh! ooooh! ooooh!
Каква е тази държава  Thinking
Съвет към родителите:"внимавайте и  гледайте какво купувате на децата си"!!!!А аз питам ,а нещо безвредно остана ли????
Виж целия пост
# 1
Да, аз също гледах репортажа и се ужасих!

И какво означава да четем етикетите? Накой виждал ли е играчка, на която да пише "Изработена с канцерогенни багрила. Причинява стерилност"  #Cussing out #2gunfire ooooh!

Ама си избърсаха ръцете - предупредиха, хвърлиха бомбата, сега ще могат да спят спокойно.
Виж целия пост
# 2
За това не купувайте детски играчки от "магазин за левче" или разни пазари.
Има фирми, които са утвърдени производители на играчки.
Миналата година "Мател" изтегли вредни продукти от пазара, произведени в Китай.
Виж целия пост
# 3
Поредното безобразие  #Cussing out!
Виж целия пост
# 4
За някоя фирма ли ставаше въпрос???  newsm78  Не го гледах, довечера ще дебна в късната емисия....
Виж целия пост
# 5
и аз не го гледах  Sad
Виж целия пост
# 6
Я дайте линк към репортажа, та да гледам.

"Канцерогенен" продукт означава такъв, който пречиняващ болестта  "рак" в нейните различни вариации. Онкологичните заболявания влияят на репродуктивността, но не са основна и първостепенна причина -  според мен са по-малко от 5 % от всички стерилни двойки тези, които страдат от безплодие поради онкологично заболяване.

Именно за това и по преразказ подлагам на съмнение въпросния репортаж, защото бая народ в тази държава не знае какво значи стерилитет, на какво точно се дължи и какви са средствата за преодоляването му, а е важно да се абсолютизира или заклейми този или онзи.

По принцип "канцерогеността" на една бебешка залъгалка може да има отражение към всяка клетка, орган или система от органи. В тази връзка не бива да се допуска такава канцерогенност.

А по въпроса за "Внимавайте от къде купувате!" - моите извинения, но  играчките Tolo си пише, че да правени в Китай, Ferr са от Шри ланка, Playgro - също Китай, а за Чико неам думи просто... Вчера бях свидетел на една майка като мен как питаше в Марсел до съдебната палата къде е произведена залъгалката на Фишър прайз - отговора беше "В Китай по лиценз на Фишър Прайз". Макар и да сме в ЕС вече, пак си има двоен стандарт и то не по отношение на стоките за левче, а по отношение на реномирани производители и техните вносители за БГ. Исках да кажа, че на БГ пазара се предлагат предимно некачествени детски играчки.
  

Виж целия пост
# 7
Пак съм съгласна (чудо  Shocked Laughing) със  storm76  Peace Освен това не е останало почти нищо неканцорогенно  Crazy Има редовно подобни истерии за пластмасови шишета за бебета, биберони и какво ли още не. Ако взема на всеки истеричен писък да клякам, то това означава никога да не стана  Grinning
Виж целия пост
# 8
Ко ти казах аз Hug в преден постинг по друга тема.

Виж целия пост
# 9
Гледах репортажа по Бтв,обаче.
Откакто се чу за изтеглените стоки на Мател,почти спрях да купувам пластмасови играчи и ги подменях с дървени  PeaceИначе спасение няма. Tired
В другият подфорум има тема за опасните пластмасови бебешки шишета,тук е за играчките и залъгалките,имаше и нмалко сигнали за разни гадорийки в АМ...
Виж целия пост
# 10
Оф, не знам вече на кое да вярвам и на кое не!  ooooh!
Виж целия пост
# 11
Не съм гледала репортажа, но... по никой начин не би ми хрумнало да дам на бебето си дървени играчки, с които определено може да се нарани - или да нарани друго бебе (или то него). В такъв смисъл, пластмасовите играчки ми се струват доста по - безопасни.
Виж целия пост
# 12
Гледах репортажа по Бтв,обаче.
Откакто се чу за изтеглените стоки на Мател,почти спрях да купувам пластмасови играчи и ги подменях с дървени  PeaceИначе спасение няма. Tired
В другият подфорум има тема за опасните пластмасови бебешки шишета,тук е за играчките и залъгалките,имаше и нмалко сигнали за разни гадорийки в АМ...

О, не, няма гаранция с дървените играчки.
Тези от магазините за левче пак могат да съдържат олово в боите.
И в други теми съм писала, но да повторя, че има сайт на европейската комисия с редовно обновяван списък на опасни играчки.
Тъпото е, че десетки от тях отдавна са обявени там, а спокойно си се продават в магазините.
Виж целия пост
# 13
Не съм гледала репортажа, но... по никой начин не би ми хрумнало да дам на бебето си дървени играчки, с които определено може да се нарани - или да нарани друго бебе (или то него). В такъв смисъл, пластмасовите играчки ми се струват доста по - безопасни.
А защо с дървените играчки може да се нарани,а с пластмасовите-не?  newsm78
Виж целия пост
# 14
има сайт на европейската комисия с редовно обновяван списък на опасни играчки.


Ако посочите и линк, за да е лесно за всички останали.. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия