Варицела?

  • 12 066
  • 56
Извинявам се ако темата не е за тук, моля модераторите да я преместят където трябва. Знам, че има многоооо теми за варицелата и прегледах повечето, но няма да издържа 14-21 дни и искам да се допитам до вас. Историята е следната... имам племенница на 5 годинки, която в петък ни беше на гости, а в събота даже преспа в нас, в неделя нищо и няма и днес със ставането има температура и няколко пъпчици по корема и гръбчето. По-късно съмненията на сестра ми се потвърдиха Sad варицела, но след като е имала контакт с дъщеря ми кое е по възможно да се е заразила или да се надявам, че не е? Май няма смисъл от темата ми, но много ме човърка сега и исках да споделя с вас Sad
Виж целия пост
# 1
От датата на контакта брой 14-ят ден,най-вероятно тогава да избият пъпки,ако въобще се е заразила,иначе може да избият пъпките и на 17 или 19 ден или ,който и да е около 14-ят.Но наистина при такъв контакт твърде е вероятна заразата да е пренесена.
Виж целия пост
# 2
Ами...остава ти само да чакаш. Praynig
Ние може само да гадаем. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Има подобна тема, с разликата, че детенцето ти е по-малко... Само времето ще покаже отговора на въпроса ти...  Peace
Виж целия пост
# 4
Мисля, че има и вариант, ако ти си изкарала варицела и ако кърмиш да не се е заразила, но наистина никой не знае.... Както и никой не знае дали е добре да я изкара сега, защото не знаем как ще я понесе... Всичко си е до организъм....  Peace
Виж целия пост
# 5
моят син изкара варицелата на 8-9 месеца, като така и не разбрахме от къде я пипна
най-вероятно от разходките навън
по-принцип е силно заразна, много е вероятно да се е заразила
само спокойно , намалете контактите с други деца и я пази повече
...
аз също много се притеснявах , знам как се чувстваш
успех и дано ви размине пък  Peace
Виж целия пост
# 6
моят син изкара варицелата на 8-9 месеца, като така и не разбрахме от къде я пипна
най-вероятно от разходките навън
по-принцип е силно заразна, много е вероятно да се е заразила
само спокойно , намалете контактите с други деца и я пази повече
...
аз също много се притеснявах , знам как се чувстваш
успех и дано ви размине пък  Peace
при нас беше същия слу4ай само 4е с дъщеря ми и ни предупредиха 4е ако е изкарана до годинка няма да изгради имунитет и може да се разболее пак
Виж целия пост
# 7
Не разбирам защо се притесняваш? Колкото по-рано детето изкара шарките, толкова по-лесно се справя, така съм чувала. Дъщеря ми е на 4г и още не е изкарала никаква шарка, а ходи на д. градина от време на време.
Виж целия пост
# 8
По- вероятно е да се зарази. Остава ти само да чакаш, но колкото по-малка я изкара толкова по-лесно ще е. Знам, че сигурно ти е притеснено и гадно, но помисли и от хубавата страна, че е по добре като сега отколкото като порасне. Моята голяма дъщеря така и не я изкара до сега - на 6 г. и все сме в очакване, макар че почти всички в нейната група в градината я изкараха. Сега, като се замисля, май предпочитам като бебе да я беше карала и сега да не съм в непрекъснато очакване при всеки нов случай на варицела в градината.
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми изкара Варицелата на 6м., аз съм виновна в случая, защото не я бях карала и я заразих, макар че ходих при 3ма доктори и мненията бяха около 10, но нито едно от тях не беше варицела. Нищо страшно няма, само притесненията ти ще се повечко, стискам палци да сте се разминали!! Hug
А това че не изграждат имунитет, май не е съвсем вярно, нашето педи каза да не се притеснявам вече от тази шарка!
Виж целия пост
# 10
Ами...остава ти само да чакаш. Praynig
Ние може само да гадаем. Rolling Eyes

Peace
Виж целия пост
# 11
А това че не изграждат имунитет, май не е съвсем вярно, нашето педи каза да не се притеснявам вече от тази шарка!
ами не знма аз съм питала няколко за да знам евентуално после да о4аквам ли нещо и вси4ките ми казаха 4е до година не се изгражда имунитет,ако пък не са били прави още по добре
Виж целия пост
# 12
дано не се разболеете, но дори и да ви се случи не се притеснявай
ние карахме на 6 месеца и мина много леко, просто имахме висока Т и пиеше много течности и спинкаше повече от обикновено
като са по-големи много по-тежно я изкарват, да не казвам че и белези може да имат
знам, че като сме я изкарали вече няма да ни повтори и съм доволна  Wink
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета, ще си бройкам дните сега пък дано не се обрине. А мога ли да я изкарвам сега или да си стоим в нас newsm78 ако се е заразила кога е вече заразна, че да не вземем да заразим и ние някой?
Виж целия пост
# 14
Не разбирам защо се притесняваш? Колкото по-рано детето изкара шарките, толкова по-лесно се справя, така съм чувала. Дъщеря ми е на 4г и още не е изкарала никаква шарка, а ходи на д. градина от време на време.
Peace


Варицелата е мн. неприятна както и др.видове шарки , но наистина по добре е човек да я изкара по-рано защото по леко се понася  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия