въпрос относно измерването на тоновете

  • 1 406
  • 29
 newsm78
Здравейте мами,
Много разчитам на вас да ми обясните нещо - както виждате от лентичката ми съм в 31 г. с. В ЖК в Майчин дом, където ходя на всеки 20-25 дни моят наблюдават гинеколог е много отзивчив, внимателен, наблюдателен и т. н. Обаче до този момент не са мерили тоновете на бебето. Всеки път ми казва, че е още рано. Акушерката също. Срещах обаче тук във форума мами, на които тоновете са мерили и в по-ранна седмица. За последно онзи ден след като отново попитах за тоновете на бебето няма ли да ги измерят най-сетне, той ми каза, че като вляза в 33 седмица, чак тогава. Все още било рано Rolling Eyes
Та въпросът ми е - все пак не беше ли редно по-рано да започнат с тези тонове? Нещо започнах да се притеснявам, не че има нещо реално, но.... Само  с мен ли е така, само моя доктор ли мисли така, или е нормално при нормално протичаща бременност (да чукна на дърво) тоновете да се мерят по-късно?!?!
Благодаря ви предварително за мненията  balloon
Виж целия пост
# 1
На мен ми мериха тоновете по-рано по чиста случайност и то защото влязох в болницата за задържане. Иначе беше предвидено чак като изляза в майчинство - т.е. 45 дена преди термина. Ако нормално ти протича бременността май не се налага. Така че не се притеснявай. Освен ако много, много искаш да чуеш сърцето на бебо Grinning
Виж целия пост
# 2
Честно да ти кажа и на мен ми се иска някой да отговори на въпроса, защото на мен досега са ми ги мерили само веднъж /ако това е слушането с една дървена слушалка/ в края на осми месец. А като чета, на другите им ги мерят редовно, даже и ги записват, каквото и да значи това  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай! За първи път ми измериха тоновете, като отидох в болницата за преносване!
Виж целия пост
# 4
Със слушалка само ги слушат. Меренето става с един апарат, прави нещо като кардиограма. С него се записват и контракциите - дали имаш или нямаш в момента. Когато бременността се води рискова по-често се прави този запис.
Не се притеснявайте и леко бременеене:)
Виж целия пост
# 5
По принцип ако няма причина - нещо нередно - след като влезещ в 9 месец се мерят всяка седмица
Но ако има причина - може и по-рано
Виж целия пост
# 6
Тоновете на бебето започнаха да ми мерят от началото на девети месец, два пъти седмично.
Виж целия пост
# 7
от на4алото на 9 месец запо4ват да следат тоновете на бебето, последната седмица може и по-4есто.
Виж целия пост
# 8
В ЖК-то не са ми провили запис на тоновете,пък и нямат намерение
Обаче ,лекарят ,при който ще раждам ми прави-нормалният запис дава "гаранция" ,че плодът ще е добре в следващите 5-6 дни.Проследява се активността  му за 40 минути
Виж целия пост
# 9
Започнаха да ми мерят тоновете след като влязох в 9тия месец, аз също ходех в Майчин Дом
Виж целия пост
# 10
newsm78
Здравейте мами,
Много разчитам на вас да ми обясните нещо - както виждате от лентичката ми съм в 31 г. с. В ЖК в Майчин дом, където ходя на всеки 20-25 дни моят наблюдават гинеколог е много отзивчив, внимателен, наблюдателен и т. н. Обаче до този момент не са мерили тоновете на бебето. Всеки път ми казва, че е още рано. Акушерката също. Срещах обаче тук във форума мами, на които тоновете са мерили и в по-ранна седмица. За последно онзи ден след като отново попитах за тоновете на бебето няма ли да ги измерят най-сетне, той ми каза, че като вляза в 33 седмица, чак тогава. Все още било рано Rolling Eyes
Та въпросът ми е - все пак не беше ли редно по-рано да започнат с тези тонове? Нещо започнах да се притеснявам, не че има нещо реално, но.... Само  с мен ли е така, само моя доктор ли мисли така, или е нормално при нормално протичаща бременност (да чукна на дърво) тоновете да се мерят по-късно?!?!
Благодаря ви предварително за мненията  balloon
Здравей и от мен.
На мен започнаха да ми мерят тоновете на бебето от четвърти месец и до сега.Ходя на частен гинеколог и всеки месец гледа бебето на ехограф и слуша тоновете.После записва всичко това и ми го дава.
Виж целия пост
# 11
На мен ми измериха тоновете за пръв и последен път, когато отидох да раждам  Grinning
Виж целия пост
# 12
На мен досега не са ми мерили тоновете, а дали въобще някой ще се сети да ми ги измери въобще  newsm78
Виж целия пост
# 13
Здравейте мамчета Simple Smile Моя гинеколог започна със записването на тоновете към края на 7 месец и сега всеки път като отида ми прави записи на някакъв апарат и каза че е нормално от този месец да започват да се запписват:)
Виж целия пост
# 14
Започнаха да ми мерят тоновете от 8 месец на 2 седмици, а от 9 месец всяка седмица. Не се притеснявай щом докторът ти е казал, че ще ти ги мери от 32-а седмица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия