"Обезкостител" за череши

  • 8 882
  • 23
Искам да видя уреда за махане на костилки от череши и вишни. Може ли някой да ми снима как изглежда такова чудо? Търсих в Гугъл, ама явно не се казва така както мисля. Искам да си купя някакво такова нещо, обаче не знам какво да търся Grinning
Виж целия пост
# 1
Не го знам как му викат  newsm78 Rolling Eyes  а и отдавна не съм виждала такива а нашето /купено от риснаците преди/ го потулихме някъде  Sad 
Предното лято си играх да разделям черешка по черешка за компота на малката  Crazy   и сега ще е пак така  ooooh!
Ако намериш да кажеш  Wink да не се мъча  Flutter
Виж целия пост
# 2
Aз имам такова чудо. Името му не знам точно даже, но пък върши идеална работа и за маслини, и аз череши... За всичко по-меко костилково става . Купих си го от кварталния магазин за домашни потреби за 2 лв.
Янтричка, ако имаш търпение, довечера ще пусна снимка.
Виж целия пост
# 3
Момичета,продава се тая джажда във всеки магазин за 1 лев или домашни потреби.Аз си купих миналата седмица....
 Апропо,някои от пресите за чесън също имат на дръжката си такова приспособление.
И аз не можах да намеря снимка,но представлява все едно две кръгли лъжички съединени като щипка.Едната лъжичка е с дупка ,а другата със шило.Така,че като сложиш костилковия плод в лъжичката и натиснеш - костилката излиза през дупката избутана от шилцето....(  ooooh! малей,какво обяснение )
Виж целия пост
# 4
Намерих с триста зора някакъв вид прибор за костилки.Обърни внимание на "лъжичките" това ще търсиш....




Много се извинявам,че снимката е много голяма.Не намерих по-малка  Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 5
TheNMaster ,много добре даже си го обяснила.Майка ми има този ценен уред,който е купен сигурно преди 20 г.Ползваме го само,когато правим сладко от вишни.Иначе малко пръска и може са се пооплескаш,но за такива дейност се слага и работно облекло.Но за по-бърз процес едната работи с уреда ,а другата с безопасна игла .Също става за вадене на костилки.
Виж целия пост
# 6
И аз имам такъв уред, наследство от мама! Много добра работа ми върши, но наистина пръска и затова обезкостявам в чаша. Не мога да покажа снимки, но съм мяркала такива в магизини за 1 лев и в домашни потреби. Просто питай за уред, с който се махат костилки и, ако имат в магазина, веднага ще те упътят къде да го откриеш.
Виж целия пост
# 7
Mоят е същия като на снимката. Имам и друг-руски, пластмасов, става и за сливи.
Виж целия пост
# 8
Аз преди два дни взех един немски обезкостител, ама цена- 26 лева, надявам се да е вечен. сега съм на работа и не мога да кажа марката  Embarassed. Инак върши чудна работа и е удобен.
Виж целия пост
# 9
Този с щипките го  има в почти всички магазинчета за домашни потреби. За Бургас - аз си купих такъв от магазина за домашни потреби на ул. Самуил - 2-3 лв. .  И от Метро също си взех - като този на снимката на TheNMaster - на Pedrini. Той беше около 6-8 лв. А иначе вижте на какви уредчета за махане на костилки попаднах в ebay  Grinning.  Ама сигурно трябва да правя сладко в промишлени количества, че да си оправдае парите.
Виж целия пост
# 10
Казвате 2-3 лева? Отивам да търся, до 10лв съм готова да дам.  Laughing
Виж целия пост
# 11
ехаааа,за пореден път се убеждавам колко е ценен форума Party
Виж целия пост
# 12
Моят е комбиниран с преса за чесън.(има опция да се трошат и орехи) Grinning Има един недостатък - при едри череши костилката не минава през дупката и я доизваждам с ръка.
Виж целия пост
# 13
Моят е комбиниран с преса за чесън.(има опция да се трошат и орехи) Grinning Има един недостатък - при едри череши костилката не минава през дупката и я доизваждам с ръка.

И моят е същия - 4.70 лв, купих си го в неделя.
Виж целия пост
# 14
ехаааа,за пореден път се убеждавам колко е ценен форума Party
И аз!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия