по 80гр мляко- вече сме на 15 дни

  • 1 708
  • 29
момичета моето бебче изяжда по 80гр мляко вече сме на 15 дни и имам чувството че не и стига трябва ли да увеличавам  newsm78 при вас как беше
Виж целия пост
# 1
Нямам точни спомени, но моя съвет е да се водиш от детето. Ако сте на кърма кърмия колкото иска. Peace
Виж целия пост
# 2
Това си е нормално количество за бебе на 15 дни. Не я насилвай и не се води от количествата, които са написани на кутията с мляко (разбирам, че не сте на кърма).
Виж целия пост
# 3
Колко пъти я храниш?? Нищо не пречи да й правиш по 90 мл на поне две от храненията... ако й дойдат в повечко някой път, просто няма да ги изяде...  Peace
Виж целия пост
# 4
За 15 дни 90 мл са нормалната доза.
Виж целия пост
# 5
На мен в родилния дом ми обясниха, че до десетия ден от раждането количеството мляко за хранене се увеличава с по 10 ml всеки ден. Тоест 1 ден - 10 ml, 2 ден - 20 ml, 3 ден - 30 ml ... и т.н. 10 ден - 110 ml. И това остава докрая на 1 месец. През втория месец по 120 ml, 3 месец - 130 ml ....
Виж целия пост
# 6


Но както са те посъветвали и другите е най-добре да се водиш по детето.
Виж целия пост
# 7


Но както са те посъветвали и другите е най-добре да се водиш по детето.


Леле да ти завиди човек, на 15 дена 80гр. Моята принцеса е почти на 4 месеца, а яде по 120 гр. през 3 часа. До детето си е, моето не е ящно  Wink
Виж целия пост
# 8
На мен в родилния дом ми обясниха, че до десетия ден от раждането количеството мляко за хранене се увеличава с по 10 ml всеки ден. Тоест 1 ден - 10 ml, 2 ден - 20 ml, 3 ден - 30 ml ... и т.н. 10 ден - 110 ml. И това остава докрая на 1 месец. През втория месец по 120 ml, 3 месец - 130 ml ....
И на мен така ми казаха за увеличаването на количеството на млякото през първия месец, а пък за по нататък зависи от това по колко пъти на ден се храни детето.Има една книга за храненето на бебето през първата година, в която много добре е обяснено.
Виж целия пост
# 9
Ами аз никога не я знам колко изяжда, защото е на кърма, но съм убедена, че детето само си знае колко му е нужно. Ако си ака редовно и наддава едва ли по-малкото количество е проблем  Peace
Виж целия пост
# 10
Доколкото си спомням до края на първия месец детето "трябва" да изяжда около 100-110 мл мляко. Ама това "трябва" е много относително. Мисля, че 80 грама са си добре за бебе на 15 дни.
Това за увеличаването по дни с 10 мл и аз го знам така, ама както вече писах всичко си и относително и си зависи от бебето.
Виж целия пост
# 11
И да трябва да изяжда определено количество, няма как да накараш бебето да ги изяде. Прави по малко повече мляко за да не прекъсваш яденето на бебето си, ако не му стигат тези грамове. Вместо 80мл. прави 100мл. Ако детето иска ще ги изяде, ако не иска няма. Никога не се води по това трябва, защото децата са различни и това трябва е съвсем ориентировъчно. Едно бебе може да се роди 2500гр., а може и да се роди 4000гр. Естествено е на едното да му е нужно повече мляко за да се нахрани. А и когато бебето е на кърма, никой не измерва колко яде то. Давай на детето си колкото иска.
Виж целия пост
# 12
По какво имаш това чувство? На детето не му стига, ако изяжда всичко до капка в шишето, ако след това е неспокойно, хапе юмручетата си и мрънка. За да се е наяло бебето, трябва да остава по малко мляко в шишето и да яде преди това около половин час, да не става бързо.
Виж целия пост
# 13
Не се сещам,но знам,че моят беше доста голям като ядеше по 80 гр.
Виж целия пост
# 14
Пиеше по 90 + 3 л.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия