за терасите

  • 11 649
  • 77

Анкета

за или против остъкляването на терасите

Опции:

Знам че жилищата ни са малкички, обаче все си мисля че терасата трябва да си остане тераса и затварянето и е грешка.Интересно ми е какво мислите вие по въпроса
Виж целия пост
# 1
Аз съм против! Поне има къде въздух да поемеш , пък бил той и мръсен !  Joy
Виж целия пост
# 2
Зависи от терасата, зависи и от жилището, а най-вече зависи от броя на терасите. Ако са в повече, няма лошо една да е остъклена и да се ползва като зимна градина, пушалня, място за простиране в дъждовно време или нещо друго.
Но аз лично нямам навик да седя на терасата - там ту ми пече в повече, ту ми е по-студено отколкото мога да понеса, затова предпочитам да съм си в хола, да си седя удобно на мекото диванче, да не ме кацат мухи и комари, да ми е прохладно през лятото и топличко през зимата, да ми бучи телевизор или да си пусна музика...
Дори не простирам на терасата, защото все ми се струва, че дрехите се цапат от пушилката в София.
На едната тераса държа стълба, а на другата - резервна клетка за хамстера.
Виж целия пост
# 3
Ако живея в къща край гората или в гората бих била против и май като цяло съм против, Но дотук с фантазиите. 

Сега се надявам в скоро време да се нанесем в новото ни жилище и там ще съм за-мръсотия, шум, да си осигуря място за пушене, а и от гледна точка на безопасност по отношение на дребния, стената на терасата ни е ниска и трябва да се остъкли със сигурност.

Абе ако съм на село не искам никакви стъкла, ама в града няма как  Sunglasses

Виж целия пост
# 4
Най-добрият вариант е с две тераси.Едната с дограма/да речем на север, която е/, а другата открита.
Виж целия пост
# 5
Най-добрият вариант е с две тераси.Едната с дограма/да речем на север, която е/, а другата открита.
PeaceИ на мен този вариант ми харесва,ама ние пък сме с една...и тя е остъклена. Confused
Виж целия пост
# 6
Аз съм за остъкляването на терасата. Така можеш да си простреш прането без да се притесняваш, че ще завали, някой ще хвърли боклука от терасата си или пък ще задуха вятър и ще вдигне цялата пушилка.
Виж целия пост
# 7
Зависи от терасата. Когато купувахме апартамент, избирахме между този, в който сме сега, и един на Цариградско шосе - в този втория просто нямаше как да не затворим терасата към шосето, ако се бяхме нанесли там.
Виж целия пост
# 8
Аз съм против остъкляването, ако е само една терасата. Ние имаме 2 тераси  - едната е остъклена, но
ще махнем остъклението и ще я усвояваме, а другата е открита и вече нямам търпение да я оправим, че в момента е склад за строителни отпадъци. Много обичам лятото да седя на терасата и да си пиивам нещо освежително.
Виж целия пост
# 9
Против остъкляването съм. Обичам светлите и слънчеви стаи, една закрита тераса спира достъпа на светлина. 
Виж целия пост
# 10
Имаме тераса колкото стая, голяма, слънчева и остъклена  - стъкла от горе до долу. Много си ми е добре, сто пъти предпочитам да е остъклена пред това вятъра да ми навява боклуци и съседите отгоре да си тупат фустите в нея. Тя си е направо още една стая, през лятото дори вечеряме там, а децата полудяват от кеф - повечето им игри са там. 


В момента е скучна, с гадна сива мозайка, но това лято замислям преобразяване- теракот, ниски ратанови мебели и тюлени завеси - като бар край морето  Sunglasses

Виж целия пост
# 11
Най-добрият вариант е с две тераси.Едната с дограма/да речем на север, която е/, а другата открита.

Именно! Ако е само една и е остъклена/приобщена... то все едно няма тераса.
Нещо обаче не ми стана ясно - защо остъклените тераси да са подходящи за пушене? Не е ли по-добре на открита? Аз понеже не пуша, затова може и да ми е глупав въпросът... Simple Smile
Виж целия пост
# 12
За остъкляването съм. През зимата е по-топло, прането не се праши и не бързаш да го събереш когато завали и като цяло терасата е винаги чиста.
И двете ми тераси са остъклени.
Виж целия пост
# 13
Май против, особено ако е само една.
Ние сме с една, големичка е и е Г образна. Има масичка с две столчета и лятото е голям кеф да седнеш на прохлада с питие, или път с кафенце сутрин. Но сме на последен етаж и цялата тераса е с покрив. Другото, което много ми харесва е, че има изградено барбекю и понеже е навън го използвам често и целогодишно. Не притеснявам никой с дим и аромати, защото е с кумин, над нас няма никой, а околните сгради са доста отдалечени.
Виж целия пост
# 14
И аз съм против. Нека споменем, че е практика само при нас. Никъде хората не остъкляват, за да усвояват тераси. Тя затова е тераса, за да сложим цветя и да излезем на нея за малко. Независимо една ли е две ли са, голяма ли е или малка.
Всички сте пътували. А да сте виждали да се веят дрехи и чаршафи по балконите, които отдалеч наподобяват парцалена феерия? Ако не разполагат със сушилня, то всичко се мята на сушилки на балконите, но така че не се вижда. Само при нас е една пъстрота неземна граничеща често с грозотата.   Rolling Eyes
Няма нищо по-красиво от балкон потънал в цветя, а ако има място за една мъничка, ама най-мъничка масичка с табуретки от ратан, охоооо красота.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия