Какво с пушено пиле?

  • 11 476
  • 17
Здравейте,момичета.Имам едно пушено пиле и се чудя как да го приготвя.Ще ми помогнете ли с идеи?Между другото съм яла с топено сирене на фурна,но не съм сигурна как точно се приготвя.Ще съм благодарна и на други рецепти.Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Можеш част от него да ползваш като плънка за солени палачинки.
Нарязваш на ситно пилешкото месо, кисели краставички, добавяш царевица от консерва. Завиваш в палачинката. Редиш готовите палачинки в тавичка, настъргваш отгоре кашкавал и мяташ за кратко във фурната да се запекат. Сервират се топли, с кетчуп.
Виж целия пост
# 2
*Пилето на порции се слага в йенска съдина с капак и се залива със сос (запържва се 1-2 с.л. брашно,добавя се готварска сметана до желаната гъстота.Посолява се,слага се млян черен пипер и 3-4 триъгълничета топено сирене.Бърка се с тел докато се разтопи сиренето).Пъха се във фурната за около 15 мин.

*Прави се сос фрикасе и се слагат вътре пилешките порции малко да овкусят соса и се сервира

*Обезкостено и накъсано само като за мезе....
*На салата с кус-кус,кисели краставички,яйце,царевица,варен морков,майонеза

*Яхния грах,пресни картофки и пушено пиле....
...
Виж целия пост
# 3
Здравейте,момичета.Имам едно пушено пиле и се чудя как да го приготвя.Ще ми помогнете ли с идеи?Между

Никога не съм и имала време да си задам такъв въпрос! У нас  директно се консумира със салата!
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите,мили момичета.Раяна,лошото е,че тук като пушат някакво месо,то си остава сурово и трябва да се готви допълнително.Не е като при нас в България-даси го ядеш направо.Иначе вече нямаше да го има. Laughing
Виж целия пост
# 5
Правила съм пресни (или стари) задушени картофи с пушено пиле (бутче). Често мъж ми купува пиле на грил - директна консумация. Винаги обаче бялото месо остава. Правя каша.
Виж целия пост
# 6
Запържвам глава лук. Слагам чаша ориз плюс четири чаши вода, настърган морков, консерва грах и консерва царевица и пиленце накъсано предварително на ситно. Сол, черен пипер и ако имам няколко ядки орехчета  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз правя следната салата:
Половин килограм кус-кус;
Царевица;
Грах;
краставички;
маслини;
лимонов сок;
и лимон;
не използвам сол а соев сос;
Всичко се нарязва и накрая се прибавя пушеното пиле.
Всичко се обърква и се овкусява толкова че да е вкусно.
Виж целия пост
# 8
Аз правя един пастет - пушено пиле, червена чушка, майонеза, лимонов сок, сол и черен пипер - в блендера.Става много вкусно на филйка черен хляб.Когато имам цяло пиле това го правя като остръргвам каквото мога от крилцата, долните бутчета, гърба и т.н. и добавям сварени пилешки гърди (пушеното пиле е само да замирише на пушенко), така оплзотворявам и кожичката че не я обичаме иначе.Може вместо чушка да сложиш кисели краставички. Peace
Виж целия пост
# 9
Аз обожавам спагети със пушено пиле/месо, гъби ,топено сирене и сметана!
Също така обичам боб(яхния)с пушено пиле EmbarassedУникален аромат Crazy
Aко някой иска мога да постна рецептите  bouquet
Виж целия пост
# 10
Аз обожавам спагети със пушено пиле/месо, гъби ,топено сирене и сметана!
Също така обичам боб(яхния)с пушено пиле EmbarassedУникален аромат Crazy
Aко някой иска мога да постна рецептите  bouquet
Искаме разбира се...Иска ли питане   bouquet  bouquet  bouquet
Давай ги рецептите....
Виж целия пост
# 11
спагети. newsm78..за около 4 порции
1но пакетче спагети
около 300 грама пушено месо/пиле...каквото имаме-пушено да е.
половин бурканче мариновани гъби(може и пресни)
едно кофичка готварска сметана(мисля че е 400-500мл.)
топено сирене(едно малко саламче)
кашкавал за поръсване.
в дълбок тиган/малка тенджерка задушаваме нарязаните на филийки гъби с една лъжичка зехтин(олио/масло)за около 4-5 минути.след това добавяме нарязаното на малки кубчета месо и задушаваме още 1-2 мин.Добавяме сметаната и оставяме да заври след което добавяме топеното сирене и оставяме да "къкри" около 3-4 минути.
заливаме сварените и отцедени спагети и поръсваме с кашкавал
.Много е вкусно (и калорично).  chef
Дано сте ме разбрали че аз както обеснявам ooooh!
Виж целия пост
# 12
Мерси   bouquet
Звучи вкусно,ще го пробвам!
Виж целия пост
# 13
Мерси   bouquet
Звучи вкусно,ще го пробвам!
Моля  bouquet
Можеш да добавиш и малко чесън ако обичате!
Виж целия пост
# 14
Мерси   bouquet
Звучи вкусно,ще го пробвам!
Моля  bouquet
Можеш да добавиш и малко чесън ако обичате!
Ще,ще....,А за боба да питам...КОга слагаш пилето(пушеното де) в началото или в края на готвенето?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия