Защо ни е толкова ниска културата или защо разхождаме децата си без шапки

  • 4 525
  • 99
Много дълго стана заглавието ,а предполагам и поста ще е същия...Темата ми е провокирана от табела на вратата на детската градина,където директорката нарежда децата да се водят с шапки.Казах си чудесно,нека ги подсеща хората,понякога се забравя.
Днес обаче ми се наложи да излизам на обед между 12-14ч по жегите и масово забелязах деца без шапки.Деца от 1 год нагоре водени от баби,майки,дядовци и т.н.Направо се втрещих,когато започнах съзнателно да наблюдавам колко деца са без шапки излезна,че е всяко 2 или 3-то дете  Shocked Явно и мен ме беше напекла жегата и накрая неиздържах и питах една млада баба защо не сложи шапка на детето,а тя ми каза нарочно.Естествено й се извиних,че я притеснявам и й давам акъл,но че слънцето е много вредно.А тя ми отвърна с видима гордост  да не съм й давала съвети,че била отгледала и син и щерка Crazy детенцето беше малко над годинка пльоснато в количка,без шапка и без дори козирката да му пусне.С червени претоплени бузки и видимо не му беше комфортно.направо ми стана жал за него.
Виж целия пост
# 1
По същата причнина, по която масово се возят деца без столчета, прави и сами на задната седалка и т.н.
Виж целия пост
# 2
Днес ми се наложи да изпишкам един малчуган на 4г - ами детето едвам се напъва и не може , защото кожичката е сраснала .....ох...ама иначе беше с дънкова шапка тип идотка .... Е това какво нехайство се казва - болно ми беше да го гледам ...Ще направя баща му на нищо , че ми е съученик , пък майката ....боклук алкохолен ...Язък за пиленцето ...
Виж целия пост
# 3
Трагедия.Винаги съм ходила без шапка.На децата слагам, когато Успея.Да я залепя с лепило ли за темето?Не съм с ниска култура, определено.....Всички хора знаят за вредата, и на мен някой ако ми даде съвет, колко е вредно слънцето, а аз съм се борила един час да убедя в това и детето-еми, може и да се изрепча, ама на...възпитана съм, премълчавам.Да, и мен са ме питали защо детето ми е без шапка по същия загрижен начин.И на мен в жегите ми е некомфортно.Децата ми зачервяват бузи, но и аз зачервявам, нормално е.С шапката косата им става и мокра даже.Спарена глава.И под кърпите-също.Нормално е при това положение да ги дърпат от главите.Истината е-чадърче HugИ сянка.
Виж целия пост
# 4
Егати, вече културата ни и от шапките ли се определя. Има деца дето не търпят шапки, на моята щерка все са и вързани с ластик, иначе веднага ги сваля (не че и ластика помага вече). По скоро не трябва да се извеждат по време, когато слънцето е най-силно, между 12 и 16 часа.
А сравнението със столчетата за коли е направо върха. #Crazy
Виж целия пост
# 5
Много подходящо заглавие.И за мен е непростимо да изведеш детето си без шапка.
Виж целия пост
# 6
Егати, вече културата ни и от шапките ли се определя. Има деца дето не търпят шапки, на моята щерка все са и вързани с ластик, иначе веднага ги сваля (не че и ластика помага вече). По скоро не трябва да се извеждат по време, когато слънцето е най-силно, между 12 и 16 часа.
А сравнението със столчетата за коли е направо върха. #Crazy


и аз съм на това мнение. на моята дъщеря шапка не мога да сложа по никакъв начин . няколко секунди след слагането  шапката е на земята ... по тази причина не я извеждам в най-горещите часове и винаги отварям чадърчето ако сме с количката .
Виж целия пост
# 7

А сравнението със столчетата за коли е направо върха. #Crazy
Защо, кое те притеснява в случая? Бабата от първия пост казва, че нарочно не е сложила шапка, понеже няма нужда от съвети, отгледала е две деца и т.н. Не е казала, че бебето не търпи шапка и по никакъв начин не може да му я закрепи, нали? Т.е. става въпрос за самонадеяност, явно.
А с шапките, впрочем, е също като със столчето - както го свикнеш.
Виж целия пост
# 8
По скоро не трябва да се извеждат по време, когато слънцето е най-силно, между 12 и 16 часа.

И аз така мисля... и дъщеря ми е без шапка почти винаги.

Пък аз виждам много повече деца с шапки, отколкото такива в столчета за кола...  Thinking
Виж целия пост
# 9
Не съм съгласна,че е ниска културата на хората които извеждат децата си без шапки.
Моята дъщеря не търпи шапка на главата и то още от бебе.Това значи ли,че съм с ниска култура?
За сега със синът ми нямам проблем със шапките,не ги маха от главичката.И какво излиза,че ако ме видиш с каката ще съм с ниска култура,а като съм с малкия
ще е обратно?
Виж целия пост
# 10

Пък аз виждам много повече деца с шапки, отколкото такива в столчета за кола...  Thinking
Абе аз виждам и такива със зимни шапки все още, но това е друга тема Laughing
Виж целия пост
# 11
Дона, аз например не съм сигурна, че бабата е отговорила така заради увереността си и прочее...а защото и е писнало да се обяснява на всеки доброжелател.Стига сте гледали в чуждото кой и как...след малко някой ще ме укори защо не дишам с диафрагма... Wink
Сутринта една лелка беше с дебело яке-да я посъветвам  добронамерено ли трябваше?
Виж целия пост
# 12
Лятото като сложа шапка имам чувството, че ще се пръсна, ужасно запарва, колкото и да е качествена, затова никой от нас не носи, детето също (нито лятото, нито зимата).
Изключение е да я изтърпи за 1-2 минути и то само, ако я приеме като аксесоар.

... А с шапките, впрочем, е също като със столчето - както го свикнеш.

Столчетата и шапките не могат да се сравняват, без шапка можеш да ходиш по сянка или в нормален час, докато за колите няма безопасни линии  Tired

Друг е въпросът какво може да търси едно дете по това време през лятото навън.
Виж целия пост
# 13
Дъщеря ми излиза на вън задължително с шапка.
Дона за столчето за кола не си права, малката изпитва ужас от него, от бебе се вози само в столче, реве пищи, дърпа се и това вече 2 години, защото не иска в столче не я водя никъде с мене ,само в квартала пеша. Така, че не  е до свикване Peace
Виж целия пост
# 14
Моето дете почти винаги търпи шапка, но днес забравих да й сложа. И много съжалих. Въпреки че беше 10 сутринта, жегата беше непоносима и гузно-гузно притичахме до магазина. Направих и една друга простотия, но ме е срам да споделя.

М/у 2 и 4 не бих я водила навън в тази жега, дори с шапка, най-малкото на мен ми става лошо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия