Кошара за път

  • 2 116
  • 22
Пред дилемата съм каква кошара за път(игра) да купя. Понеже ще я ползвам за новородено задължително трябва да е с 2 нива и плот за повиване.
Дайте вашите критерии и защо. Мисля, че е добре да има колелца със спирачки(за лесно пренасяне), 7 точки за опора, мрежа поне от едната страна (плата да не е плътен от всички страни), джоб за играчки от едната страна, страничен отвор с цип. Двуомя се дали да взема тази http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/4426 , но тя няма страничен отвор с цип и не знам дали това да ме спре или не е от толкова голяма важност. А и размера е 104/72 и не знам дали ще мога да намеря допълнително матраче за по-нататък с този размер.
Приятели ми препоръчаха тяхната http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5747&lang=1 , като има модел с 2 нива и има 2 джоба от едната страна и отвор с цип от другата страна, но платът е от шушляк и много ми шуми. Докато бебето е малко и не мърда много-много няма проблем, но като порасне и вземе да се върти, много ще му шумоли. Помагайте!  Praynig
Виж целия пост
# 1
Малко бебе спи и в количка, когато сте на път. Ние като пътуваме с бебето, мъкнем толкова, че ако и кошарата вземем, направо не знам къде ще се поберем самите. Виж, като порасне, вместо да мъкна зимния кош, ще взимам кошара.  Peace

Иначе тази на Грако ми се вижда супер непрактична - хем малка, хем без цип отстрани. Много бързо ще излезе от употреба.

За шумоленето не знам, според мен това бебе трябва да е доста буйно насън, че да му шумоли. Моята преносима е на Джордани - има си цип, не шумоли и е стандартно евтина. Е, джоб няма.
Виж целия пост
# 2
Ние сме с такава. Върши ми чудесна работа, не е скъпа, а отговаря и на изискванията ти. Peace
Виж целия пост
# 3
Нашата е такава, само че в синьо и оранжево:


Много сме доволни!  Peace
Виж целия пост
# 4
Ние ползвахме на Бертони. Удобна е, не шумоли, има две нива. Единственото, което не  одобрих беше полвивалката - тя не се закрепяше добре за леглото и след като веднъж бебокът падна заедно с нея в леглото, спрях да я ползвам. Така че внимавайте при избора.
Виж целия пост
# 5
Моята бебка първите 4 месеца спеше в зимния кош на количката, после до 11 в преносима кошара на Чиполино - с един страничен джоб, преповилка (удобна е само за малки бебета до 4 месец, после много се въртят), с две нива, без старничен отвор, с колелца. От както сме в новия апартамент спи в дървена кошара, а сгъваемата е при майка ми и я ползва, когато е на гости или като пътуваме.
Ако ви е нужна само за пътуване няма нужда да се задълбочаваш толкова при избора. Ако е за постоянно имай предвид, че тези кошари са с доста ниско долно ниво (дълбочината е голяма) и ако майката е по-нисичка, не е много удобно, но това пък е плюс от гледна точка детето да не прескача и да падне. Колелцата са улеснение, но не можеш да си я разхождаш като количка из апартамента, а и е толкова лека, че няма проблем да я преместиш, дори и детето да е вътре. Шушлякът не ми е шумял досега, а се почиства по-лесно при замърсяване.
Виж целия пост
# 6
Имам ХАУК , купувана преди 7 г., стандартен р-р - 60/120 , без нива ,джобоне ,ципове и т.н. То тогава нямаше и избор де, но пък е много яка- 3-то дете ще изкара  Hug Ползвам я освен за път и като второ легло в хола!
Виж целия пост
# 7
Моето дете от първия ден си спи в такава кошара, дървена не сме купували. Нашата е Бертони с две нива, плот за повиване, има и страничен цип. Този цип е за по-голямо дете да си влиза и излиза само. За новородено не е необходим. На второто ниво детето може да спи и без допълнително матраче. Тази на Cangaroo, която t_ilieva е публикувала е с още повече екстри и ми се вижда доста добър избор.
Виж целия пост
# 8
и моето бебе от първия ден спи в такава кошара Peace
нашата е Travel Kid, на две нива, с повивалник, висяща играчка и страничен цип. Много е удобна и дори се люшка  Wink
Виж целия пост
# 9
Ние засега на път сме с това:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 5/products_id/378
Сгъва се супер компактно, а и в магазина на Чиполино е 36 лв. Доста по-евтино от кошара, ако е само за на път Peace
Виж целия пост
# 10
Повече ми харесва тази, която приятелите са ти препорьчали. Нашата беше подобна. Относно шумоленето според мен прекалено се притесняваш... Ако започне да драска с нокти може и да му шумоли , ама иначе чак пьк да му пречи на бебето - не е вьзможно. Шушляка си има и своите предимства, ако повьрне или се намокри много лесно се чисти. Все пак ти ще си решиш, успех в избора!  Hug
Виж целия пост
# 11
Кошарата ще я ползвам само когато сме на път и първите 30-40 дни след раждането. Иначе ще си има дървено легло в детската. Тази на Graco има доста екстри, но мен не ме впечатляват толкова, колкото ме притеснява това че няма отвор с цип, за да може като детето се свали на долното ниво(след 6-тия месец) и проходи, спокойно да си излиза без да се опитва да я прескача и да вземе да се обърне с нея най-накрая. А и размера е по-необичаен и не знам дали ще мога да намеря допълнително матраче за долното ниво(това с което се продава е много тънко)-70/100. Най-малкият размер който намерих е 60/110, което не ме устройва  Sad.
Виж целия пост
# 12
Нашата е такава и съм много доволна
Виж целия пост
# 13
с това сме
Виж целия пост
# 14
В къщи сме с дървена кошара, но в майка ми спи в такова сгъваемо легло. Купихме го с идеята да не заема излишно място, когато не сме там. Иначе, когато сме на път не го използваме, никога не сме го вземали с нас, а често пътуваме. Във всички хотели, където сме отсядали се осигурява безплатно бебешко легло, ако си поискаш. Аз бих ти препоръчала дървена кошара, има много практични модели, с широко приложение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия