Моля за съвет - дете на 1 год. отказва готвено

  • 506
  • 2
Не съм сигурна дали е правилно да помествам темата си тук, но докато се кърмихме и захранвахме свикнах да разчитам на мнението на майките от този форум.

Валентин от известно време отказва готвено. Харесва всичко що е с млечен произход - попара, някои млечни каши, кисело мляко, кашкавал. Отбих го на 11 месеца, до тогва беше основно на кърма, с голям зор започна да пие АМ - сега е пристрастен. След опити с  най-различни марки си хареса Милумил и това е единсвеното нещо, което яде с удоволствие.  Пие сутрин и вечер по около 180 гр. От около седмица отказа всякакви манджи - дори не иска да опита, върти глава и се нерви, а ако съм по настоятелна и до плач стига, но устата не отваря. Единственият начин да хапне малко месо е да му дам филе, сам да си гризка. По принцип сам си хапва с удоволствие и е склонен да опива всичко, но бързо губи интерес и изяжда съвсем по малко. Притеснена съм, защото менюто му е изключително ограничено - почти без плодове и зеленчуци.  Това ни се случва за втори път. В края на април имахме същия проблем - само на млечни храни остана за окло 10 дена, после един ден реши, че пак ще се харни. Тогава по съвет започнах да му давам Апетон и той прояде. Не знам дали от витамините, или просто му дойде времето. Сега пак му ги давам, но няма успех. Сега пробвам и с детска кухня - не и не.
Никога не е бил особено ящен и от 5 м. наддава съвсем по малко. Сега на годинка е 9.600 и 79 см.
Някой с подобен опит?????!!!!!
Виж целия пост
# 1
Моят на годинка беше 9,700, 78 см. Също има периоди, в които отказва да яде готвено. После отново си прояжда без да го насилвам по никакъв начин.
Точно през тези дни едно неядене бих го отдала на жегата. Моят звяр сега я кара на плодове, добре че ги обича, зеленчуци и кисело мляко (и кърма - още се кърмим). Определено предпочита храната му да е охладена - днес яде добре изстинала попара на закуска (как ли му е вкусна така?) и таратор на обед; налива се с вода и чай и за друго не ще и да чуе.
Аз обаче съм спокойна, защото рано или късно пак ще си прояде.

Да добавя, че никога не е бил любител на месото и яйцата... това ми е проблем, но и на това ще намеря някакво решение може би.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговара. Ндявам се да е само период и скоро отново да започне да се храни нормално. За сега сме на препечени сандвичи с кашкавал и домат (някак си много рано минахме на суха храна Rolling Eyes)

Вие сте малко по-големички, но как си хапвате плодовете и зеленчуците. Цели ли му ги предлагаш и той да гризе? Проблемът при нас е, че отхапва няколко пъти, заиграва се, разсейва се и хвърля храната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия