RACLETTE и FONDUE

  • 2 913
  • 15
  Здравейте! Случайно да знаете от къде мога да си купя raclette i fondue?
Виж целия пост
# 1
Фондю съм виждала в Метро.
Виж целия пост
# 2
И аз съм виждала в Метро.Струваше към 100 и няколко лева!Не знам от какъв материал ,но беше тежко , не от тези тенекиените.
Виж целия пост
# 3
Моля, пишете на кирилица! Постингите на латиница ще бъдат изтрити!
Виж целия пост
# 4
Първото не го знам какво е, но фондю гледах вчера в един нов магазин за домакински принадлежности /скъпарски неща, внос от Испания, но има и разни джвъчки на поносими цени/, който се намира на ъгъла на Графа и Любен Каравелов. Фондюто беше около 50 лева.
Имаше и десетки прелюбопитни пособия за кухнята.
Виж целия пост
# 5
Това представлява raclette    http://membres.lycos.fr/overture1928/Raclette.jpg
Виж целия пост
# 6

нещо подобно съм виждала в Технополис , но не гарантирам че е същото ,а фондю вече има в почти всички магазини за домашни потреби, но истината е че цените са много различни,аз съм виждала от 50 до 350 лв.
Виж целия пост
# 7
Фондю има и в ТСМ, електрическо.
Раклет имам, не съм го ползвала от 3-4 години. Честно казано между двата уреда няма нищо общо, не знам защо питаш заедно. По добре вместо раклет ( или както там се пише) електрическо барбекю с капак.
Виж целия пост
# 8
Честно казано между двата уреда няма нищо общо, не знам защо питаш заедно.
Раклет и фондю произхождат и са типични за швейцарската кухня.
И аз винаги прявя асоциация заедно... + шиноаз. Laughing
Виж целия пост
# 9
Фондю има и в ТСМ, електрическо.
Раклет имам, не съм го ползвала от 3-4 години. Честно казано между двата уреда няма нищо общо, не знам защо питаш заедно. По добре вместо раклет ( или както там се пише) електрическо барбекю с капак.
   Питам заедно за двата, защото съм ги ползвала, а тук честно казано не знаех дали има. Колкото да го заменя със скара, незнам как бих могла да разтопя френски сирена на скарата   newsm78, защото малките съдета отдолу се използват точно за това в традиционната френска кухня .
Виж целия пост
# 10
Аз намерих раклета за секунди, ти защо не си могла, не знам  newsm78:

http://www.pokana.com/severin-products_id-3935.html

Виж сирене за раклет, защото то е специално, не съм виждала в Бг. Не че не може да се импровизира, но оставам с впечатление, че ти искаш нещо точно, конкретно и швейцарско  Laughing

Фондю можеш да купиш от стотици места, аз лично наскоро купувах за подарък от Бонжур-а на пл. Славейков.
Всъщност не знам, ти имаш ли предвид конкретен град във въпроса си.



Виж целия пост
# 11
Става въпрос за уреда, със сиренето ще импровизирам. Няма значение града, просто доста време живях в чужбина и не знаех дали има тук.Благодаря за отговора
Виж целия пост
# 12
Честно казано между двата уреда няма нищо общо, не знам защо питаш заедно.
Раклет и фондю произхождат и са типични за швейцарската кухня.
И аз винаги прявя асоциация заедно... + шиноаз. Laughing
Винаги съм си мислела, че са свързани с френската кухня. Всеки ден научавам по нещо ново. Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Е, ако решиш да импровизираш докрай можеш да пробваш сиренето във фурната.

А иначе нямах идея за френската кухня, благодаря за инфото Hug.
Виж целия пост
# 14
Не бих си купила фондю за у нас  Laughing. Истинското фондю се прави от сирене, което мирише на мръсни чорапи  Laughing. Но пък вкуса му е страхотен.

Раклет имам от 2 год. и го ползвах само 3-4 пъти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия