много повръща-съвет

  • 4 562
  • 17
Бебето ми е на кърма и повръща постоянно та чак до другото хранене.Надаваме добре и лекарката каза ,че не било проблем , но ми се ще ако може нещо да направя .Това постоянно повръщане ме побърква.
Виж целия пост
# 1
 Разбирам те напълно. Прочети в Библиотеката за Гастроезофагиален рефлукс. Истината е, че вече правиш най- доброто за детето си- кърмиш го. Няма никакво друго спасение. Моите деца бяха с много тежка (според мен) форма- повръщаха по 5-8 пъти между храненията, та дори и точно преди следващото хранене. По съвет на педиатърката опитвах да давам по 1-2 лъжички оризова каша преди ядене, направена с кърма. Този кошмар го издържах само няколко дни- преди всяко хранене цедиш с помпата, тормозиш бебето да го погълне, а повярвай ми, на тази възраст хич не им се нрави, и после стерилизираш материалите, а детето пак си повръща... слагах ги да спят на една страна и на наклонено матраче- под 15 градуса. Мога да ти кажа че с възрастта отшумява. Вече са на 10 месеца и повръщат много рядко- даже не всеки ден... Но докато станаха на около 3- 4 месеца положението беше страшно. Аз моите ги оставях денонощно с лигавниче, което при повръщане сменях, че иначе като тръгнеш да преобличаш те пак повръщат... При нас имаше ефект спането в нашето легло- хем докато суче нощем няма да го разместваш, хем като повърне по- лесно го подсушаваш. Съветвам те и водата да избягваш... при нас щом поемеха малко вода (аз не съм им давала, но майка се е опитвала тайно да им даде, че имаха много продължителна жълтеница) после повръщаха до скъсване. Вода започнах да предлагам чак след 7 месеца, когато захраних. Педиатърката ти е права за наддаването- щом си расте детенце повръщането не му пречи. Ох, малко дълго стана, но дано да съм ти помогнала   bouquet
Виж целия пост
# 2
Можеш да пробваш следното: 1) повдигни дюшечето, така че главата и гърдичките на бебчето са на по-високо (около 30 градуса по учебник); 2) кърмете се (по възможност) по-често, така че мъничето да изсуква по-малки количества кърма; 3) след кърмене бебчето трябва задължително да се уригне и да  бъде подържано изправено (доколкото е възможно) поне 20 минути.
И ние сме с рефлукс и връщаме многократно след всяко хранене (въпреки предприетите мерки), понякога чак до следващото, но пък добре си наддаваме на тегло, така че с примирение очакваме мускулчето между хранопровода и стомахчето (долен езофагиален сфинктер), което още не сработва добре и позволява на храната да се връща, да "узрее" някой прекрасен ден и да стопира връщането. Казват че обикновено това става след захранване, така че ако горните мерки не сработят при теб, просто се въоръжи с търпение. Успех!
Виж целия пост
# 3
Можеш да пробваш следното: 1) повдигни дюшечето, така че главата и гърдичките на бебчето са на по-високо (около 30 градуса по учебник); 2) кърмете се (по възможност) по-често, така че мъничето да изсуква по-малки количества кърма; 3) след кърмене бебчето трябва задължително да се уригне и да  бъде подържано изправено (доколкото е възможно) поне 20 минути.
с търпение

Освен това прекъсвай кърменето често, на около 5 минути поне (зависи колко дълго се храните), за да оригваш, пак поставяй на гърдата, пак оригвай, идеята е въздушната възглавница да излиза. Със сигурност това ограничава повръщането.
Виж целия пост
# 4
Момичетата са ти казали съвети как да понамалиш повръщането, а аз се включвам само да ти кажа, че и Габи много повръщаше, но след време мина от само себе си и няма никакъв проблем. Flutter
Виж целия пост
# 5
Ох не сме сами. И при нас е така. Дори като го вдигна да се уригне и ме залива цялата. Иначе наддава добре. Напоследък си е много спокоен. Но на нас нищо не ни помага.
Виж целия пост
# 6
От моя позната разбрах, че тя е спасила детенцето от повръщане като вместо да му дава подсладена вода му е давала подсолена. При тях е помогнало, аз не съм имала такъв проблем с моите деца и не съм го изпробвала.
Виж целия пост
# 7
И моята дъщеря повръща след всяко хранене.
Виж целия пост
# 8
От моя позната разбрах, че тя е спасила детенцето от повръщане като вместо да му дава подсладена вода му е давала подсолена. При тях е помогнало, аз не съм имала такъв проблем с моите деца и не съм го изпробвала.


Не намирам логика как солта ще повлияе на клапата на стомахчето  Rolling Eyes И как изобщо се дава захар и сол на деца преди годинката? Има вече навсякъде толкова много информация.
Виж целия пост
# 9
И моят син много и непрестанно повръщаше на тази възраст. Израства се. Щом детето наддава и изглежда добре, просто се зареди с парцал и с търпение. Wink

Да се даде сол на толкова малко дете - звучи абсурдно!!! Shocked
Виж целия пост
# 10
И моята Изабела повръщаше много, по време на ядене, след ядене, преди ядене, по всяко време. Без значение от количеството мляко. Нищо не помогна при нея. Все ми изглеждаше, че излиза повече мляко навън, отколкото влиза вътре. Спря да повръща веднага след като започнах да я захранвам с каша (на Хипп за 4 мес.) Е случва се и сега да повърне понякога, но много рядко и много малко. Дори, ако пие само мляко не повръща. Така че, ако бебето ти наддава нормално, няма за какво да се тревожиш.
И да, да му дадеш захар, да не говорим пък за сол не е за обсъждане дори. Все пак живеем в 21 век и знаем малко повече от нашите майки и баби.
Виж целия пост
# 11
Това с повръщането го минахме и ние  Sad. Повръщаше постоянно- преди, след и по време на хранене. Мяташе фонтани от леглото, та чак на земята. Дори лигавниците не спасяваха положението. Всичко описано по- горе изпробвах /без солената вода разбира се!  Thinking/, но нямаше никакъв ефект. И така до  към 3-я месец. Сега е на 4 и пак повръща, но доста по- рядко и не така обилно. В общи линии многото продължава до към 4-ч месец. в редки случай при някой деца и до 8-12, но вече не така обилно. Мога да кажа само,че на опитите на свекито да натъпче вода тайничко започваше да повръща още повече. Остава да свикнеш с миризмата на кисело и да имаш търпение.
Виж целия пост
# 12
Виж тази тема, която бях пуснала преди месеци, след като прочетох една статия на Хедра (има я в 1-ви пост на темата). А също в Библиотеката има страшно много полезни статии, достатъчни за да разяснят за теб много неща Peace
 Смени позата на кърмене така, че бебето да е върху теб, това страшно много помага. И щом наддава, значи не е притеснително болестно състояние. След време и захранване намалява и изчезва. Моя син и досега повръща, макар че в много малки количества вече.
Виж целия пост
# 13
И моята дъщеря повръщаше-обикновено веднага след хранене.Заяпочнах да давам по-малко количество по-често и се оправиха нещата
Виж целия пост
# 14
Благодаря на всички за отговорите. Вече почти всичко изпробвах ,но няма ефект Sad .сега поставям малката да се кърми върху мен но нещо мн. ни е трудно все забива носа в гърдата.И се оригваме по често по време на кърмене.Надявам се да има ефект , че няма наспиване от това повръщане постоянно се дави.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия