Снимки с лошо качество от фото

  • 726
  • 5
 Здравейте, не можах да реша закъде точно  е темата ми, така че ако не е за тук се извинявам!      Проблемът е следния, днес мъжа ми ми донесе снимките, които му бях поръчала да извади. Дал ги е  във фото, което  е близо до работата му, но качеството на снимките е отвратително, тъмни, с нереални цветове, лошо изрязани, направо ми се дорева като ги видях. Сумата никак не е малка - 50 лева. Взел ги е без да ги гледа/ то той и не знае какво да гледа/Имам ли някакъв шанс да получа нови снимки или поне някакво обезщетение. Някой сблъсквал се е с такъв проблем?Благодаря на всички включили се!
Виж целия пост
# 1
Може ли малко повече информация? Снимките от цифров апарат ли са? Самата снимка с добро качество ли е? Иначе има хиляди начини да стане по-добра снимка и от най-лошата такава. Снимките могат да са тъмни защото така са снимани. За това вината не е във фотото. Може би е трябвало да им се каже да обърнат внимание и да ги "пипнат".
Виж - за лошото изрязване - вината си е на фотото и определено за това ви дължат обезщетение.
Виж целия пост
# 2
Да, снимките са от цифров апарат, има някои, които наистина са по- тъмни, но това си  е от снимката. Проблемът най- вече личи при снимките, на които съм добавяла елементи от фотошопа, такива цветове просто няма, именно те са изрязани лошо, при точно зададен размер 10 /15. Само да кажа, че част от фотошопските снимки са вадени от друго фото и са с идеално качество, изглеждат точно така, както и на моя монитор,но тук разликата просто е убийствена. Всички снимки са като, че прекарани през някакъв тъмен и лееко размазан филтър. Имам чувството, че не им стига резолюцията, което определено не е проблем на дигиталното копие.Дори на  снимките, снимани на открито цветовете са доста тъмни и убити. На моя монитор изглеждат много добре, не вярвам да е от калибриране и други такива. Лошото е че утре заминаваме за няколко седмици и не виждам как ще мога да си потърся правата.
Ето това са някои от снимките, преценете сами:
http://images.zelenika.multiply.com/image/9/photos/14/orig/7/IMG … amp;nmid=93617299
http://images.zelenika.multiply.com/image/22/photos/9/orig/19/11 … amp;nmid=79013794
А ето какви цветове има извадената снимка, в интерес на истината детето не е толкова черно, но "зеленото" и "лилавото" са едно към едно, сканирана е.
http://images.zelenika.multiply.com/image/6/photos/13/orig/48/SW … amp;nmid=88796392
Виж целия пост
# 3
Тази първата въобще не е 10/15. Но иначе да може да поспориш с тях. Ако обработваните снимки си ги вадила и другаде, отиди с тях, за да си имат представа за каква разлика иде реч. Много зависи от фирмената политика на фотото, дали и доколко ще ти уважат рекламацията. Но като слушам ефекта който описваш, не ти препоръчвам, да ти ги повторят просто там, за тяхна сметка. Или поне нека ти пуснат наново 2-3 които са с  разлики, за да видиш дали има подобрение. Проблема явно е при тях. Софтуерен, кофти хартия, непочистени филтри или стара химия. Все неща които дават отражение в/у снимката, а трудно се коригират. Но ако има възможност отиди още утре иначе след няколко седмици....Дано си пазите касовата бележка, или изобщо нещо което доказва, че са правени при тях.
Успех!
Виж целия пост
# 4
ох,аз имах сьщия проблем .Вземам снимките от фотото и гледам бебето в син цвят ,,резедавото гащиризонче станало да      ме извените за израза направо лайнян цвят,абе ужас снимки .направих рекламация .Вьрнаха ги,като,че ли бебето е негьрче и по ужасни.рекламирах 3пьт,като занесох и гащиризончето да го видят .но отказаха да направят и аз хвьрлих снимки за 10лв.Дьржаха се ужасно.,каточе ли аз сьм виновната
Ако сте от Варна в никькьв начин не давайте на ул Роза на фото--пьлни некьдьрници.
Занесьх ум снимките направени от друго фото да ги видят,че са пьлни некьдьрници
Виж целия пост
# 5
Вижте сега, снимките могат да излязат зле по две причини.
Първата е, когато проблемът си е при вас - кофти цветове в самата снимка. Това, че се вижда добре на монитора или на екрана на самия фотоапарат не е никаква гаранция. Вашият монитор си има копчета за изсветляване/затъмняване, контраст и т.н., а във фотото няма откъде да знаят как сте го нагласили.
Втората причина за кофти снимки, естествено е в самото фото - менте консумативи, неподържана машина, неквалифициран персонал и т.н.

Какво да правим?
Първо избираме фото, което давало добри резултати. Ако си нямаме идея за такова - носим една-две снимки за проба, колкото да видим какво ще излезе. Кои снимки да подберем за проба - не най-ярките, има кадри, дето винаги си излизат. След като получите снимките, връщате се в къщи и нагласяте яркостта, контраста, цветовете и т.н. на монитора си така, че максимално да се доближат до отпечатъка. Отваряте останалите снимки и нагласяте цветовете им така, както най-ви харесва. След това отпечатвате още няколко, пак нагласяте монитора и така, докато получите съвпадение между отпечатък и монитор. След това ще знаете какво да очаквате. При смяна на фотото, естествено процедурата започва отначало.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия